Neopálená

Príspevok v téme: Neopálená
Nymph

Príjemný deň!
Chcela by som si dať poradiť v opaľovaní. Moja pokožka s tým predtým nemala problém. Aktívne som chodila na dovolenky a vylihovala aj na slnku na záhrade. Vždy som sa opaľovala pekne do čokoládovohneda. Avšak posledné 2 letá som vôbec nebola na slnku ani na dovolenke a zostala som biela. Spočiatku sa mi to nepáčilo ale zvykla som si . Čím ďalej som bola od hnedastej pokožky tým som sa viac stránila slnka. Minulý rok keď som bola jediný krát na kúpalisku a spálila som sa.síce som hneď vybledla ale veľmi to bolelo. Tento rok ideme na 2 týždne do Bulharska a bojím sa že sa zasa opálim. Viem, že je to pekné ale ja sa opáliť nechcem. Verím tomu že to spôsobuje rakovinu nech si hovorí kto čo chce. Plánujem si kúpiť slnečník, a krém s nižším faktorom ako 50+ ani hľadať nebudem. Ale nedávno som čítala že aj s 50+ sa dá opáliť. To ma naštartovalo na písanie tohto príspevku. Nepoznáte niečo silnejšie čím sa zaručene neopálim ? Alebo nejaké tabletky? Opakujem nechcem sa vôbec opáliť. ďakujem

lost

mate59

k tomu vdychovaniu, nepocujem to prvy krat a tak ma to zaujima :)
preco jeto vlastne dobre? co ten vzduch obsahuje? je to zeby tou solou? :)

uz som pocul aj take ze pri mori sa velmi rychlo vylieci nadcha, alebo chripka ci take nieco, moze to byt pravda ?

jajka001_

ostan na hoteli a vyliezaj az pri zapade slnka :) vonku si daj klobuk, velke okuliare a natri sa kremom , zarucene sa neopalis :)

lDenzl

Popis tovaru DAYLONG EXTREME 50+ 100 ML
lipozomálne lotio (30 ml, 100 ml)
použiť pri extrémnom UV žiarení, pre kožu veľmi citlivú na slnečné žiarenie a pri sklone k slnečnej alergii; ochrana pred zvýšenou tvorbou pigmentových škvŕn
obsahuje širokospektrálne UVA a UVB filtre Tinosorb S a Tinosorb M
ochrana pred UVA zodpovedá odporúčaniu EK a spĺňa austrálsku normu
faktor ochrany pred UVB 50+
zvyčajne stačí natierať 1x denne
utieraniu a poteniu, fotostabilné a termostabilné
vyživuje kožu s aloe vera, sorbitolom a vitamínom E, bez parfumu

miselinka

ahoj, ten vysoky faktor je podla mna dobry, len dodrzuj caste natieranie sa a pokial sa chces kupat tak ovsem vodeodolny, lebo vo vode sa rychlo opalis. A taktiez dlhe bavlnene alebo lanove oblecenia dostatocne vzdusne, klobuk a okuliare,,,bez toho len ak rano alebo neskoro vecer behat po vonku...

mate59

ochranný faktor je len pomer predĺženia pobytu na slnku.Kúp si Daylong 50, natri si hlavne tvár,nos,uši,pery, na slnko choď len do 10 hod. doobeda a potom po 15-16 hod. poobede,nos tričko a pokrývku hlavy,dôležitý je pobyt pri mori, hlavne ráno vdychovanie,kúpanie sa,ak sa nechceš opáliť,sa chráň,ale využi najviac času pri vode.

Aduliena

No ak sa nechceš opáliť, načo ideš na dovolenku k moru? Mala si si vybrať niečo iné. Jediná možnosť potom je, že sa schováš pod slnečník, budeš mať na sebe bavlnené oblečenie, dlhé nohavice, dlhý rukáv a klobúčik na hlave.