Cervene vyrazky - alergia?

Príspevok v téme: Cervene vyrazky - alergia?
zuzana z FR

Uz asi tyzden mam na tele male cervene vyrazky, prvy den len 2, potom kazdy den dalsie cca.3-5. Nesvrbia, nemokvaju. Par z nich malo v sebe prvy den akoby kusok tekutiny, ale velmi malicko). Ovcie kiahne som uz mala, ale toto vyzera inak. Som dlhodobo v zahranici a preto je to s navstevou lekara komplikovane. Prosim, nevie mi niekto poradit, co by to mohlo byt?. Alergia? Nejedla som nic nezvycajne a ani nemam ziadne alergie, o ktorych by som vedela. Prosim... Zuzana

RNG

Pasovy herpes, tj nasledok premnozenia virusu varicela zoster je dost casty u starsich ludi a niekedy aj velmi nebezpecny,, lebo moze napadnut nervy a mozog. Nie je vzdy sprevadzany teplotami. Mnoho mojich znamych cez neho preslo, niektorym to zasiahlo moog a ovi, preto odporucam nevyckavat aler sa branit aktivne. Pozri na zvysovanie vitalnej imunity, co radim kazdemu, cez Google.sk pod mojimm nickom a slovom herpes.
Inac moja polovicka to tiez dostala a bojoval som proti tomu extraktom z olivovych listov, chaparalom a masivnymi davkami colostra rozmixovanymi v chaga caji.
Jej sa to vyhodilo hlavne na tvari, co je blizo mozgu a oci. Pasovy herpes/shingles moze sposobit aj oslepnute a ohluchnutie, takze som nezavahal
Viac okolo toho z hladiska beznych lekarov pozri na popularnej Wikipedii
en.wikipedia.org

beeeba

Dobrý den .
prosim Vás o radu .asi pred týždnom sa mi vyhodili vyrážky také tvrdé bodky ako poštipané komárom myslela som si ,že je to nejaká alergia na huby ,lebo som mala taký pocit ked som bola v blískosti ,že ma svrbeli oči. Aj som z nich uvarila omáčku a zjedla ,no na druhý den po obede sa mi vyhodilo velké množstvo na nohách a rukách vyrážok ktore dosť svrbia.Bola som aj u lekára a dal mi tabletky a mast no mám ich ešte stale a zda sa mi ,že sem tam aj nejaká pribudne.Dneska som bola u kožneho lekára a ten povedal ,že to vyzerá ako ovčie kiahne ,iba tie bývaju sprevádzané velými teplotami a to ja nemám hlavne ked su už v doslelom veku ako ja mám 52.Tak by som vás prosila o radu ako dlho sa tvoria vyrážky pri alergii a ako dlho trvá pokým sa stratia ,ak to teda nie su skutočne tie ovčie kiahne.

mala lilinka

objavili sa mi male cervene flaky nie vyrazky ale flaky na dekolte a medzi prsiami, par mam aj v okolí brucha, zatial som na nic alergicka nebola a jem vždy to iste normalne nezjedla som nic neobvykle... co to moze byt? a svrbí to strašne... prosim o radu....aj na email dakujem

miss

mne asik pred troma tyzdnami sa biavili vyrazka ale vyzeraju skor alo keby ma komar ukusil ale strastne to boli a steklii co mam robit

miaa8

inc naposledy sa mi to stalo tiez v zahranici, no ale sla som iba do lekarne a tam antihistaminika mali volnopredajne, stalo ma to asi 2 eura a bol pokoj. tak to skus skor nez vycalujes lekarovi.

miaa8

ja som mala takuto alergiu uz 2 krat z potravin a raz na piliny co mal skrecok ako podstielku :), hoci som nic zvlastne ani nove nejedla. staci ze trebars nejaky polotovar ti nesadne (sak su vsetky plne e-cok, ja som to mala zakazdym z pizza omacky z konzervy) a je to. ja davam 95% ze je to ono, a taka alergia neprejde, treba zodac alebo cosi podobne a o 2 dni mas klud ale cim dlhsie cakas tym dlhsie sa to liecii.

zuzana z FR

Dakujem pekne za odpoved, minuly tyzden som prala v rukach, takze s tym praskom by to aj bolo mozne...Ak by mi do zajtra pribudli vyrazky, pojdem klekarovi, aj ked si za to asi poriadne zaplatim:((. Este raz dakujem. Z.

mariaaa

ZUZANA aj ked si nikdy nemala,alergiu,neznamena,ze ju nemozes teraz mat,ale tazko radit...moze to byt napr.aj ked sa zle vymacha pradlo-z prasku,alebo nejakeho jedla,alebo oblecenia-ciarna farba ze vraj je dost nebezpecna na telo-ked sa kupi cierne oblecenie malo by sa vyprat najpr/tusim v octovej vode/ ak najdem tuto stranku o farbe dam ju tu,tusim som ju davala na TEMU:ALERGIA NA NIKEL