Antidepresíva

Príspevok v téme: Antidepresíva
Gabriel123

Dobrý deň, zaujímali by ma názory a skúsenosti ľudí, ktorí užívajú antidepresíva, lieky proti ťažkej poruche úzkosti, panického strachu a pod. Zaujímal by ma ich pohľad na to, ako im pomohli tieto lieky, či sa cítia po ich dlhodobom užívaní omnoho, neopísateľne lepšie, alebo museli postupne viac liekov vyskúšať a potom
našli ten správny?

Tiež ma zaujíma, či tieto lieky zmenia človeka aj čo sa týka ich názorov a pohľadov na svet, alebo sa zmení len správanie? Zaujíma ma psychológia, preto sa pýtam. Vopred ďakujem za Vaše príspevky.

janammm

uzivam 8 rokov AD, dost konske davky, a dost vela druhov, lebo u mna po case prestavaju ucinkovat, a tiez najst vhodnu kombinaciu liekov je sodoma gomora. osobnost ti menia podla toho ako si ju zmenit das, je to na tebe,tvoja podstata vsak ostava, mna uz tak neovladaju emocie ako predtym a dokazem rozumnejsie uvazovat /menej emocionalnejsie/ ale nechcem tym povedat ze som cit uplne stratila, ale je oslabeny, je taky povrchnejsi, a skor rozumom uvedomeny. Strach je menej vyrazny a az tak ma neovlada, z toho vyplyva - som sebavedomejsia.
Je to s nimi omnoho lepsie ako bez nich, i ked najradsej by som bola bez nich ale viem ze by som velmi trpela a nedopadlo by to dobre. Ale cim dalej tym narocnejsie dosiahnut uplnu remisiu. Telo si uz aj zvyklo na lieky a depka je cim dalej tym viac prefikanejsia...

tpch

Jasne a ty si tam bud bol osobne pritomny, alebo mas pristup k supertajnym spravam z tychto experimentov :-D
Naozaj velmi vierohodna verzia :-DDD

Taxim

Tpch: Nevies o tom nic tak netrep!Oficialne ano je to tak ale neoficialne sa skusali na ludoch uz pocas vojny.Robili sa testy za pomoci gestapa a podobnych zivlov. Tpch studuj a budes mat viac rozumu ako ho mas teraz.

Taxim

Iba sam diabol mohol vymysliet taketo lieky.Pocas II svetovej sa davali na otupenie zmyslov a vole,v koncentracnych taboroch.

Ninuša

Mám 14 rokov a úžívam antidepresíva..Vôbec mi nepomáhajú, mali by mi udržiavať hladinu endorfínu stále v rovnakej výške ,lebo som bola stále smutná a aj stále smutná som..Mala by som prestať myslieť na zlé veci (automutilácia , ubližovanie si , samovražda) ale ani to sa mi nejako nedarí.A k tomu som ešte pribrala 10 kg za mesiac.. Takže z 50-ich kilov mám zrazu 60 :(..Takže podla mňa antidepresíva vôbec nepomáhajú iba zbytočne škodia do budúcnosti...

Genesis

odomna len tolko ze uzivanie antidepresiv volte ako poslednu moznost riesenia svojich problemov.

Studie terajsich antidepresiv boli silne skreslene a vobec sa nejedna o bezpecne lieky. Prax ukazala ze prevalencia neziaducich ucinkov je daleko vacsia ako bolo publikovane v studiach rovnako ako aj zavaznost neziaducich ucinkov je vacsia niektore neziaduce ucinky dokonca permanentne.

To ze depresia je sposobena nedostatkom serotoninu v mozgu alebo podobne keci co vam budu tvrdit psychiatri je loz :)Oni si jednoducho nepriznaju ze o depresii a jej mechanizmu vedia velke kulove :)

taktiez nie je pravda ze na ne nezvnika navyk :)

tieto latky ovplyvnuju serotoninovy dopaminovy a noradrenalinovy system (aj to len uplne v zjednodusenom modeli) a tak maju vplyv na nespocetne mnozstvo pochodov v celom organizme.