Antidepresíva

Príspevok v téme: Antidepresíva
Gabriel123

Dobrý deň, zaujímali by ma názory a skúsenosti ľudí, ktorí užívajú antidepresíva, lieky proti ťažkej poruche úzkosti, panického strachu a pod. Zaujímal by ma ich pohľad na to, ako im pomohli tieto lieky, či sa cítia po ich dlhodobom užívaní omnoho, neopísateľne lepšie, alebo museli postupne viac liekov vyskúšať a potom
našli ten správny?

Tiež ma zaujíma, či tieto lieky zmenia človeka aj čo sa týka ich názorov a pohľadov na svet, alebo sa zmení len správanie? Zaujíma ma psychológia, preto sa pýtam. Vopred ďakujem za Vaše príspevky.

Elderane

Chodievam ku psychologicke s GDA (generalizovana uzkostna porucha)..viacerych veci som sa uz pomaly mojim myslenim zbavila, uz sa nebojim, ale mam este fyzicke priznaky, aj ked uz miernejsie, ale mam, a najhorsi je unava. Som vkuse unavena a ako keby opita. Psychologicka sa pytala, ci nechcem antidepresiva, nie preto, ze mam depresie, ale aby sa mi doplnili a obnovili tvorby hormonov ako serotonin, lebo som vraj po 3 mesacnej uzkosti urcite v tomto smere vycerpana... ale neviem ci chcem. Ci to nejak zmaknem sama (hlavne ta unava je obtiazna popri skole, lebo nemozem si odpocinut a citim sa ako duta a vymleta), vstavam neoddychnuta. Neviem ci AD nie su len biznisom farmaceutickej lobby, ci sa to da zvladnut aj prirodnymi pripravkami a ci nie su navykove a nebude to po vysadeni AD este horsie. Ako hovorim...smutok ma uz neprepadava, snazim sa zmenit myslenie, mysliet pozitivne, ucit sa asertivite, ide len o tu unavu. Navyse beriem HAK. Neviem co s tym...poradte mi prosim ti, co mate skusenosti.

Elderane

Chodievam ku psychologicke s GDA (generalizovana uzkostna porucha)..viacerych veci som sa uz pomaly mojim myslenim zbavila, uz sa nebojim, ale mam este fyzicke priznaky, aj ked uz miernejsie, ale mam, a najhorsi je unava. Som vkuse unavena a ako keby opita. Psychologicka sa pytala, ci nechcem antidepresiva, nie preto, ze mam depresie, ale aby sa mi doplnili a obnovili tvorby hormonov ako serotonin, lebo som vraj po 3 mesacnej uzkosti urcite v tomto smere vycerpana... ale neviem ci chcem. Ci to nejak zmaknem sama (hlavne ta unava je obtiazna popri skole, lebo nemozem si odpocinut a citim sa ako duta a vymleta), vstavam neoddychnuta. Neviem ci AD nie su len biznisom farmaceutickej lobby, ci sa to da zvladnut aj prirodnymi pripravkami a ci nie su navykove a nebude to po vysadeni AD este horsie. Ako hovorim...smutok ma uz neprepadava, snazim sa zmenit myslenie, mysliet pozitivne, ucit sa asertivite, ide len o tu unavu. Navyse beriem HAK. Neviem co s tym...poradte mi prosim ti, co mate skusenosti.

jan660712

dobrý den.existuju lieky-antidepresiva s rovnakým zložením ako Remerom Soltab za ktorý je vysoký doplatok pacienta.dakujem vopred za odpoved.Jan

RNG

Nuz nedostatok serotoninu je az pricinou vyse 80% nervovych problemov. Nedostatocny traviaci proces, zla dieta a stres, kde sa spotrebuva ovela viac vsetkych neurotransmiterov vseobecne rabuju aj o serotonin.
Telo si vie vyrobit serotonin najlahsie z 5-HTP, vytazku z konskeho bobu, najma africkeho. Davka je 100 mg raz alebo 2 x denne.
Vyroba z L-tryptophanu(bezne v roznych jedlach) je ovela zdlhavejsia a menej efektivna, takze treba davky az 2x500 mg na ucinnost, ale ani to nezarucuje 100% premenu na dostatok serotoninu, zialbohu. Preto 5-HTP je lepsi ako doplnok.

Inac okrem roznych B-vitaminov pozitivne pracuje proti depresiam aj vitamin D-3, najma v zime ho mame nedostatok, a odporucene davky sa dnes pohybuju medzi 2000 az 10 000 IU podla roznych lekarov(tj nie organizovzanej mediciny, vsakze)

Tak isto niekedy su problemy s inymi neurotransmitermi, ako som uz bol napisal

,,,,,,,,,

počuj RNG a na doplnenie serotonínu či ako sa to presne volá, je tiež niečo na prírodnej báze? Chcela by som to skúsiť..bojím sa liekov.

RNG

Priroda poskytuje hromady neskodnych materialov, co upravuju procesy v mozgu, tj su polotovary alebo priamo chybajuce neurotransmitery, ktorych nedostatky (alebo zriedkavo aj prebytky) vykolaja normalnu cinnost mozgu. Spomeniem niekolko:
Saint Johns Wort, ma efekt SSRI, rovnako silny, ako navykove skodlive drogy na toto( ucinne latky su hypericin a hyperforin dokopy.
Ukludnuje aj SAM-E,
polotovar na serotonin(5-HT) je 5-HTP,
choliny sa daju dodat napr lecitinom,
rozne vitaminy B a mineraly tak isto mozno dodat ako potravinovy doplnok,
Dopamin sa da zvysit branim L-DOPA, vytazok z bobu
GABA v mozgu sa da zvysit branim doplnku GABA + vitaminu B-3 alebo priamo zluceninou tychto dvoch(GABA inac neprenikbe do mozgu cez mozgovu krvnu barieru, len v tejto zlucenine, na trhu je pod menom Picamilone, uz davnejsie pouzivany v Rusku, odkial pochadza vacsina vyskumu nan)
Na spanok su vytazky z valerianu, pastierskej kapsicky,chmelu alebo mozno pouzit prizamo doplnkovy hormon na spanok, melatonin v davkach 3 az 10 mg.
Na spanok je treba cez den byt v silnom svetle a v noci v tme.
Nedostatok spanku moze uplne pomiatnut cloveka, casto sa ludia z toho nervove zrutia.

bibba

no ja som svoje antidepresiva vysadila! vobec nepomahaju. snad mi nebude teraz horsie, ale naco to brat ked nevidim nejaky velky rozdiel... to su ale sracky... 4 mesiace to berem a nic sa nezmenilo. uz budem brat len lieky na spanie a basta.