Antidepresíva

Príspevok v téme: Antidepresíva
Gabriel123

Dobrý deň, zaujímali by ma názory a skúsenosti ľudí, ktorí užívajú antidepresíva, lieky proti ťažkej poruche úzkosti, panického strachu a pod. Zaujímal by ma ich pohľad na to, ako im pomohli tieto lieky, či sa cítia po ich dlhodobom užívaní omnoho, neopísateľne lepšie, alebo museli postupne viac liekov vyskúšať a potom
našli ten správny?

Tiež ma zaujíma, či tieto lieky zmenia človeka aj čo sa týka ich názorov a pohľadov na svet, alebo sa zmení len správanie? Zaujíma ma psychológia, preto sa pýtam. Vopred ďakujem za Vaše príspevky.

lDenzl

slniecko- od teba by som radsej ziadnu radu nechcel.
Skor by si clovek uskodil ako pomohol.
Ale radsej ta zajtra nahlasim adminovy.
Snad to pomoze.

lDenzl

Testovanie sa robi stale a vo vsetkom. Aj ohladom samponov a kremov. Skusat sa to musi stale a je to len plus pre ludstvo.
Len ti tvrdim,ze je to blbost co pises.

t333

ak by bola pravda to co pises('poskodeny mozog' a nezmyselnost testovania resp. porovnania placeba a AD), tak vedci-lekari nebudu robit placebo vyskumy s antidepresivami.
snad vedia co robia, nemyslis?

lDenzl

Placebo sa da osvedcit pri inych chorobach,ale nie pri mozgu. Placebo totiz funguje na zaklade presvedcenia a vtedy zohrava ulohu mozog.Ale ako ty chces presvedcit nieco co ta vlastne musi presvedcit a to je poskodene????
To akoby som mal v aute abs bez pedala.Nebude to fungovat na dany problem.

t333

placebo je svina. je zaujimave, ze vela ludom tie lieky nezaberaju a lekari potom triafaju len tak naslepo ine AD.
ja nedokazem vyvratit ucinnnost AD (iba ju spochybnujem na zaklade vyskumov o ktorych som cital), horsie vsak je, ze lekari ju nedokazu potvrdit.

lDenzl

Fakt si neviem predstavit,ze clovek s tazkou depresiou by si zacal len tak pri lentilkach mysliet,ze mu je lepsie a vyliecili ho. Serotonin v mozgu a chemicky proces sa neda len volou zlepsit.Je to vazny problem a tazke pripady koncia aj smrtou. To uz nie je sranda a netreba to podcenovat. Zdravy mozog je zaklad celeho bytia.

t333

este nikto nikde nedokazal ze AD maju vyrazne vacsiu ucinnost ako placebo, co v podstate znamena, ze AD aj placebom je.

lDenzl

elesar- ty si ten dobry a lahky pripad.Nie kazdy to moze riesit takou cestou aj ked mas uplnu pravdu v tom,ze ak clovek zacne sam racionalne uvazovat tak potom moze riesit.Je super,ze ty si sa toho zbavil tak rychlo,ale su aj vaznejsie stavy.