Sef ma okrada :(

Príspevok v téme: Sef ma okrada :(
sklamana_ana

Ahojte, chcem sa len postazovat, lebo nic ine mi neostava... ale mozno mi aj niekto poradi, ci mozem nieco robit.
Po dlhej dobe som si nasla zamestnanie, praca je fajn a som rada, ze konecne pracujem, lebo som mala zdravotne problemy, kvoli ktorym som nemohla chodit do roboty. Ked sme sa dohadovali este pred podpisanim zmluvy so sefom na vyske platu, tak som suhlasila s minim.mzdou, ktoru navrhol. Bola som a stale som rada, ze mam aspon aku-taku pracu. Na moje prekvapenie vsak na prac.zmluve bola ciastka o 200 eur vyssia. Tak som sa cely mesiac tesila na peknu vyplatu... Ta aj prisla na ucet v takej miere, aka bola uvedena v zmluve. No sef povedal, aby som mu tych 200 eur navyse vratila, lebo sme sa dohodli na minim.mzde... A tak to budeme robit kazdy mesiac. Strasne ma to sklamalo, lebo on mi nedava ani cent, peniaze mu dava Urad prace na moju vyplatu... Tie peniaze maju patrit mne. On jednoducho zdokladuje uradu prace, ze z jeho uctu odisli peniaze na moj podla prac.zmluvy a oni mu tie peniaze vratia. A este aj ja 200 eur :( Nie som najmladsia a prezila som uz co to, ale dnes placem ako male dieta. Len tolko :(

niko4

V žiadnom prípade mu nedávaj 200 €, veď tebe z tých peňazí sa stiahne daň a odvody, takže na tom budeš horšie, ako keby sa ti zdanila min. mzda.

Keďže mu ÚP prepláca tvoju mzdu, rovno mu povedz že s jeho praktikami nesúhlasíš a že sa pôjdeš opýtať na ÚP, či sa takéto niečo deje aj v iných firmaách, ktoré dostávajú peniaze z ÚP na vytvorenie nových pracovných miest.urob zo seba naivnú)
A keď niečo také chcel, mal to povedať pred podpísaním prac. zmluvy
Chce to trochu statočnosti a riskovania, ale mne sa to vyplatilo. Nedaj sa a držím palce.

ivana45

No a trestny zakonnik nema paragraf, ktory by zahrnal takeho jednanie ?

Neviete, aka je teraz hranica, od akej skody (prospechu) sa jedna o trestny cin ? Bol to nejaky nasobok minimalnej mzdy..

sklamana, podla mna ta po case aj tak vyhodi. Prejavujes nevolu nad jeho nehoraznou zlodejskou drzostou a Urad prace mu bude davat peniaze na tvoju vyplatu len obmedzeny cas (z mojich dani, hmm, fasa). Skus si taky rozhovor nahrat a potom to prebrat na urade prace alebo na policii. Neuveritelny hajzel, zelam si, aby si rozbil drzku, grazel.

mariaaa

KATKA...ano,ludia cusia,lebo sa boja...a preto to tak tu vyzera...a myslis,ze ked sa clovek ozve,ze sa nieco zmeni?nic-CLOVEKA VYHODIA Z PRACE A MAS PO CHLEBE...A NEMAS ANI TO MINIMUM...
pozri...ja som bola spokojna s minimalnou mzdou,lebo som vedela,ze nikde viac nedaju,ozvala som sa koli inym veciam a aj tak som z prace vyletela...
a mozem povedat,ze vsade sa len ozyvaju ludia,ktory vedia,ze sa im nic nestane a maji nejake zastanie a znamosti,ale clovek,ktory nema znamosti atd.sa OZVAT NEMOZE-lebo nic s tym nespravi,len si poskodi...
tazko radit,lebo kto v takej situacii nebol nevie o com to je...sama sa musi rozhodnut,co bude robit,lebo len ona vie ake nasledky potom bude znasat...

SKLAMANA...ja ti radit nebudem,lebo je len na tebe ako sa rozhodnes,musis posudit vsetko a zhodnotit,ci sa oplati,ci neoplati nieco si zacinat...ALE PRAJEM TI VELA STASTIA ABY TO NEJAK DOPADLO I KED SA ROZHODNES AKO KOLVEK...ALE HLAVNE PROSPECH TEBA...
dnesnej dobe clovek nema sancu,si zv.zivotnu uroven,lebo vsade v praci davaju len minimum a este si k cloveku dovoluju-a clovek im musi byt este vdacny a trpiet-niekedy urazky atd a byt vdacny,ze vobec davaju pracu...CEST VINIMKAM/ale tych je velmi malo/

niekedy su robotnici ako otroci,este dobre- ze nie je povoleny na nich BIC...

hmmmmmmmmmmm

pockaj,nechapem,mas v zmluve o tych 200 viac a sef ta obera o to,co mas v zmluve?ze ste sa SLOVNE DOHODLI??zartujea co to mas za zmluvu s nim,ked ta neplati/nechapem.. si este v skusobnej dobe?ked ta plati urad prace????, tak nemas este riadnu zmluvu na dobu neurcitu, ci?tak si zavolaj na ten urad prace a opytaj sa ZE sef ti chce strhavat 200 a ze ci su to nejake splatky o ktorych by ti vedeli cosi povedat SNAD IM TO DOJDE. drzim palce.od takeho burana necakaj nic dobre.ked sa ti skonci skusobna doba je dost mozne ze ti ani neda zmluvu.je kopec chystrakov ktori si takto nechavaju platit a ked uz maju zamestnat cloveka"za svoje;vymyslia si nieco na neho.ale bud opatrna.