10 ročné dievča

Príspevok v téme: 10 ročné dievča
cimi

prosím, aká by mala byt optimálna váha u 10 ročného dievčaťa, ktoré má výšku 156 cm? Moja dcéra má 56 kg, a zdá sa mi tlstá OH 83 cm, OP 77 cm a zadok má 88 cm, podla mna je to veĹa. Ako by sme mali začat "chudnúť". Je velmi lenivá, verím tomu, že športovat nebude, jedine bicykel a raz za týžden by som ju donútila na kolieskové korčule... Chcem jej pomůcst, aj ked sa stále hnevá, ked nadhodím tému "chudnutie". DAKUJEM za všetky rady...

tasty

hmm a rodina tej dievčiny tiež sú obézny? ak áno, tak pre nich je to bežný štandard, asi preto si tým nelámu hlavu

aj mne by to štvalo, záležalo by mi na dieťati, aj keby nebolo moje

Laraisabelpamper

Zdravim. Mam priatela, ktory ma 11 rocnu dceru, 156 cm a 80 kg. Snazim sa ich ovplyvnovat hovorit o zdravej strave pohybe a o zavaznosti obezity ale len sa kvoli tomu hadame. Vraj to tak vidim len ja. Dieta ma dve babky aj mamu ale nikomu to nijako obzvlast neprekaza. Ako ich mam motivovat? Mna tato situacia dovadza do sialenstva a som z toho v strese. Je to mozne aby mne cudzej zene zalezalo na jej zdravi viac nez jej pokrvnej rodine? :-(

gabča

Teraz má už to dievča 16 alebo 15 rokov, tak z toho snad vyrastla. hovori sa ze ved vyrastie, ale treba sa o to aj snazit, lebo tuky rast urcite nepodporia!!! ide aj o geny! vsetci co to citate a mate problemy s vahou, tak sa sustredte na roky a vysku a nie na tabulky... ked ste vysoky, tak mate aj vyssiu vahu, ked mate tazke kosti vaha je tiez vyssia. mne rodicia vysvetlovali, ze ked som od spoluziaciek o hlavu vysia nemozem mat tolko kil ako oni. strava je dolezita!!!!! tvori tak 70% chudnutia. a sport pridate a je to OK. napr ked chcete schudnut, tak si dajte pravidlom, ze za hodinu na telke urobite 50 drepov, 80 sklapaciek... deti rastu, ale z vahy nevyrastu ked budu stale ladovat to je zasada. vytiahnu sa , ale ked im to stale budete hovorit tak si budu mysliet, ze moze jest a jest a jest a vyrastu... co nie je pravda. aj ked vam znamy hovoria, ze ste chuda, tak to nemusi byt pravda. skuste sa zamerat na zrkadlo a na to co si myslite sami. je to tazke, ale urcite nie nemozne. skusila som a pomohlo! za 2 tyzdne 4kg dolu a to som ani nejako extra necvicila, iba som tancovala. strava a strava.! :DD

gabča

Redva-je to OK. :) a na 10 rokov je to trochu veľa, aj keď je vysoká. Mala by mať tak pod 50 kg, ale má ešte len 10, tak neviem. zdravá strava a pitie je dôležité!!!!!!!!!!! keď nemá rada čistú vodu, tak jej dávajte vodu čistú s citrónom, a nebude cítit co pije. drzim prsty.PS: ked bude starsia treba davat pozor, lebo zacne priberat este viac, ale od 10 rokov dievcata idu do poberty tak BACHA!

Gima

U detí Výška v centimetroch bez 100. Výsledne čislo by sa malo zhodovať s číslom vahy.
Ak sa císla vahy a kg nezhoduju je dieťa chude alebo ma nadváhu.
Čiže 185 - 100 je 85. Vaha je 70. 85 - 70 je 15. Dieťa má 15 kg podvahu.
Vy si tam dosadte vlastnu vyšku a váhu.