Problém s akne

Príspevok v téme: Problém s akne
winki

Ahoj...neviem ako to pomenovať ale mám veľký problém s akné, ktoré sa mi vyhadzuje ale len na pravej strane tváre líca a aj krk. Všetko ostatné ako ľavá strana, nos a čelo sú v poriadku ale na pravej strane je to príšerné. Chcela by som vedieť, či to nemôže byť prejavom choroby nejakého orgánu. Alebo čo to je?

lDenzl

kaciatko- skor nie ako ano. Skor by vznikol zapal v oblasti zuba ktory by sa mohol postupne rozsirovat na zapal okostnice alebo do oblasti okolo oka. Ale nie ako vyrazky teda akne.

kaciatko_7

no asi pred dvoma rokmi mi zubarka plombovala dolnu stolicku a zaciatkom tohto roka ma zacal pobolievat... vtedy mi zistila dalsi kaz, nie klasicky na zuvacej ploche zuba, ale v bocnej casti... ja si vsak myslim, ze to nebolo mojou chybou ale chybou zubarky, ten zub nebol asi dobre vycisteny uz pred prvym plombovanim...
este pred tym som mala ten zub dost precitliveny na studene jedla, myslela som si vsak ze je len velmi citlivy, zacala som pouzivat lepsie pasty, no nepomahalo to... v jeho okoli sa mi objavovali vacky... a v tom case sa mi na tvari v okoli brady vytvarali malicke vyrazky... tie som si vsak nevsimala, pretoze mam problematickejsiu plet... no odkedy mam zub v poriadku, vyrazky v tejto oblasti uz nejak pomizli... ked som citala podobny diskusny prispevok na inom fore, ktory sa tykal mojho uz vyrieseneho problemu, az vtedy som si uvedomila ze tie vyrazky mohli byt od zuba...

kaciatko_7

ako kompletne si dat vysetrit chrup som nemyslela pravidelnu prehliadku na ktoru urcite pravidelne chodievas k svojej zubarke, ako som usudila z tvojej reakcie... moze to byt aj z prerezavaneho zuba ako si napisala, koza moze na to reagovat precitlivene... niekedy sa vsak zubny kaz moze nachadzat aj pod plombou a ani ho nemusi pravidelna prehliadka zaznamenat...
co sa tyka obliciek, nie som lekar, to je uz podnet na odbornejsiu odpoved... ale z mojho hladiska, by to mohlo mat nejaky suvis, predsa len oblicky su cistickou nasho tela a ked nefunguju tak ako by mali, moze sa to objavit v kozi... proste ked vsetky skodlivny z tela sa nedokazu vyplavit vylucovacou sustavou, tak idu cez kozu... ale preco potom len na pravej strane tvojej tvare...

sisi777

Treba asi skúsiť liečbu širokospektrálnym liekom, ktorý zahřňa aj zápaly kože...Môj partner mal problém a bolo to o to horšie, že je to človek v staršom veku a pomohol mu liek zn. Clarithromycin..jemu stačili 2 tabl, a akné bolo zázračne preč...a aj ked sa občas objaví hnis. vyrážka, tak 1 tabl. pomôže určite...takže to skús, možno máš v organizme nejaký zápal...

winki

zuby? chodim pravidelne na prehliadky takze problem ziadny....jedine mi uz asi rok rastie na tej strane zub mudrosti...nemam sice take typicke velke bolesti z toho len citim ako sa prerezava...moze to byt s tym? Myslela sa som aj nato, ze mam problemy s oblickami jedna sa o chronicku chorobu ktora sa pravidelne kontroluje a zatial sa nic nezhorsuje ale ani jedna oblicka nepracuje na 100% tak ci to nema suvis.

kaciatko_7

neviem ci to ma nejaky suvis s konkretnym organom, ale v tvojom pripade si myslim, ze nejde ani konkretne o akne (ako chorobu pokozky tvare)...ked sa ti to vyskytuje len lokalne... takze bude to pramenit zvnutra
uz som pisala koment do jedneho prispevku, ze som sa docitala na jednom diskusnom fore, ze problem moze byt v zuboch, a je to aj dost pravdepodobne v tvojom pripade, ked sa ti objavuju len na jednej strane... bud ide o kaz alebo zapal zuba, ci uz jedneho alebo viacerych... rozhodne by som ti odporucala kompletne si dat vysetrit chrup...