Statnica z AJ bez skoly

jajka001_

mala by si to skusit. ak ovladas gramatiku, co asi hej ked robis preklady, vies speakovat ked si bola v anglicku - ked som spravila ja , tak spravis aj ty:)nie je podstatne ako dlho si chodila na nejake kurzy ale čo vieš. ved vieš ze niektori mozu chodit aj roky a nenaucia sa, a inym stacia dva roky. anglina zas nie je taka tazka.

Keituskaaaa

Mate a ak ma niekto vseobecnu C1 to nestaci na take nieco? Vila C1, vseobecna statna jazykova skuska,ja si verim v pisomnej casti,ale bojujem s uzkostou,takze preto aj malo sebavedomia,takmer denne som v kontakte s priatelmi a piseme si po anglicky niekedy aj volame, C2 je pre prekladatelstvo ale nerobi sa kym nemam C1 joooj prihlaska je do 18.septembra :) ty ju mas vila?

dobra vila

Ale o aku statnicu mas zaujem? Lebo je ta nizsia B2 (viem, to nei je tvoj pripad), potom C1 (to je uz ta vseobecne vsade uznavana) a potom C2 (ale ze to je fakt na drsnej urovni, proste ako spisovatelia, basnici...).
Asi C1 skusas (?). Lebo ked si bola 3 roky v GB a neveris si, tak neviem, co ti mam na to povedat :-O. A to este prekladas... tak mas na to vedomosti, ci nie? 1 rok v Britanii je cennejsi,ako 3 roky na vyske... :P.
Cudujem sa, ze po troch rokoch sa spytas, ci mas na statnicu, alebo nie.. :-/

mate59

súdny znalec z oboru...nejaký... jazyk má pečiatku a môže oficiálne prekladať rôzne texty,ktoré majú potom platnosť aj v tom inom jazyku,môže ich overovať notár a pod.
Možno to má každá škola ináč,ale skúška na jazyk. škole sa skladala z diktátu,odborného prekladu textu,gramatickej časti a simultánneho prekladania,reálií krajiny.Keď ovládaš spisovne gramatiku a reč tak to nie je ťažké.

Keituskaaaa

MATE co tym myslis sudny znalec? Mne ide skor o statnicu kvoli prekladaniu, chcem sa tomu totiz venovat (zivnost) A ako sa ti podarilo to absolvovat, tiez si musel platit? Bolo to tazke?

mate59

Na jazykovej škole som absolvoval štátnicu z nemčiny bez toho,že by som na škole študoval.Ale táto ŠZS nemá takú hodnotu ako z vysokej školy,kde to ale takto nejde, musíš absolvovať všetky semestre.
Ak chceš robiť št.ako súdny znalec,treba sa prihlásiť na súde ku skúškam,tam sa VŠ nevyžaduje,stačí zložiť tie skúšky.