sex v pauze medzi tabletkami

Príspevok v téme: sex v pauze medzi tabletkami
suns

ahojte, už rok beriem tabletky. Včera som mala 7.deň pauzu. Mala som s priateľom sex, bez ochrany, keďže tabletky majú chrániť aj v pauze! Trošku mu ubehlo dovnútra, a o polhodinu sme mali znova. Dnes ma začalo bolieť podbruško, akoby pred menštruáciou! Vzala som si prvú tabletku o 13, ako vždy-pravidelne! Mám si kúpiť tabletku po a dať si ju? Takto ma podbruško bolieva iba počas svojich dní ! Mám strach:( ďakujem za pomoc !

suns

Kým som nebrala tabletky a mali sme sex s prezervatívom, 2x sa nám stalo, že sme sa trošku odviazali a priateľ na konci do mňa pár krát vnikol bez ochrany, a práve v týchto 2 prípadoch som vzala tabletku po. Je to predsa len istota. Ničí organizmus, ale čo dnes neničí :( tak teraz neviem, či ju pre istotu mám zajtra zobrať, bolo by to predsa len 36 hodín. Lekárka mi nezistí tehotenstvo tak skoro. Ani test ! :(

suns

prepáč miaa8, ja nie som adolescentná! A nezvyknem panikáriť. Ale toto je pre mňa nezvyklé, bolesť v podbrušku mimo mojich dní. Mám ho celé nafúknuté a keď si ho chcem zatlačiť, akoby bolo pružné a tvrdé, veľmi to nejde. Isabella a Irmicka - veľmi pekne ďakujem za podporu! No koľko príbehov som počula, ako kočka otehotnela i napriek hak... :( v týchto záležitostiach neviem, čomu mám veriť :(

irmicka

suns, si chranena aj pocas pauzy! Tak klud. Samozrejme, urcite percento otehotneni byva aj pri tabletovej atk (aj pri kazdej), jedina istota je ne......t. :)
Pocas pauzy si chranena rovnako, ako ked tabletky beries. To nefunguje tak, ze jedna tableta ta chrani v ten den, ked si ju zoberies. Oni naburavaju hormonalny system tym smerom, ako si zelame (znemoznuju otehotnenie roznymi sposobmi, vacsinou sposobia nedozretie vajicka, alebo neuvolnenie do maternice, alebo nezhrubnutie sliznice a teda nemoznost uhniezdenia vajicka, alebo zastavia ci inak ovplyvnia produkciu hormonov, ktore udrziavaju tehotenstvo atd)

miaa8

ja nevidim dovod preco jest tabletku po, ked beries hak, to je jedno v ktory den cyklu mas sex, chrani stale, inak by nemala vyznam predsa. necitala si letak alebo comu nerozumies? vies vobec ako hak funguje?