Anulácia manželstva.

Príspevok v téme: Anulácia manželstva.
Ana.

Som v očakávaní rozvodového konania, v marci bol podaný návrh na rozvod. Nie, mnou, podotýkam, avšak po 5 mesiacoch (do februára) všemožných pokusoch o akúkoľvek formu komunikácie s manželom som to vzdala a vravím si, že už to nemá zmysel. Teda, i ja súhlasím s rozvodom. Ale! Musím dodať, že dotyčného navrhovateľa som milovala ako svojho \\\"osudového\\\", bola som ním natoľko zaslepená, že som upustila z osobnej cti i práv. Dovolila som mu zneužívať moju veľkú citovú viazanosť na ňom. Psychicky so mnou manipuloval, cítila som to už v tie inkriminované chvíle, ale tak, nevedela som si rady, nechcela som ho stratiť, tak som napokon všetkému podľahla. Nechcem ho tu vyobrazovať ako nejakého hrubého tyrana, vôbec nie, práveže on šiel na to veľmi jemne, akoby si ma chlácholil a len v cielené chvíle si dovolil rafinovane tie svoje nekorektnosti hrubého zrna. K veci: po 3 r. chodenia, ale ne-spolužitia sme sa mali vziať, teda on ma požiadal o ruku a zameral sa na to všetkou svojou podstatou. Asi 3 mesiace pred sobášom sme sa nasťahovali do garsónky, hneď vedľa jeho rodičov, čo som mu už dopredu vyslovene zakazovala, pretože radšej som volila cudzí ale samostatný podnájom ako to. Ale, zasa ma uchlácholil a mne bolo ľúto ohrdnúť tým, že fakticky jeho rodičia tú garsónku dávali pre nás sanačne do poriadku. No, ale v rámci tých 3 mesiacov sa mi len potvrdilo tušené, že nemôžeme tam ostať, preto som nastávajúceho požiadala o odklad sobáša o ďalšie dva roky, kedy by sa uvoľnil samostatný 3-izb. byt po mojich rodičoch, ktorí sa mali sťahovať do cca. 20 km vzdialeného nového domu a navyše som mala ešte 2 roky štúdia na výške pred sebou. V ten večer, keď som ho o to požiadala, zmenil sa behom sekundy na chladného vulgárneho despota, povedal \\\"ak si ma nevezmeš tak ako sme sa dohodli, zbaľ si všetky svoje handry a ráno odtiaľto vypadni späť k svojim rodičom, a neviem, či ešte spolu vôbec budeme chodiť\\\" ... niekam sme dospeli a ty to chceš porušiť! ... v tejto garsónke sa nebude žiť nadivoko! ... drgal do mňa ako do špinavej spodiny, ... už bola noc, tak sme zaľahli do postele, samozrejme ja v slzách pýtajúc sa ho: si to ty miláčik, veď ja ťa ľúbim, prosím pochop ma. Tváril sa, že ma nepočuje, len ma tvrdo napomínal, že nech držím hubu a ráno sa vypakujem, on ide do práce, musí sa vyspať. Nakoniec, vysilená, ticho vzlykajúc som mu povedala: milujem ťa, vezmeme sa teraz, on sa otočil ku mne a s láskou ma vrelo objal. Ešte jeho mater mi prízvukovala, že on je zrelý a ideálny na sobáš, ak mám pochybnosti. Bola to osudová chyba, dnes to viem. Potom som akoby všetky tieto traumy zamietla pod prach svojho vedomia a bola naoko šťastná. Až do jeho návrhu na rozvod sme vlastne žili v tej garsónke, minulé leto sa nám uvoľnil spomínaný byt po mojich rodičoch (presne po 2 rokoch od svadby), ale po neúspešných prosbách o presun nás oboch som rázne opustila gar. s úmyslom obývať byt zatiaľ sama, avšak s ultimátom, nech on príde za mnou, lebo ja už nemôžem tak ďalej. Samozrejme neprišiel, e-mailom mi poslal návrh na rozvod (v októbri 2009), dodnes som ho nevidela, nepočula, nič, zmizol. Snažila som sa iniciatívne zachrániť manželstvo, navrhovala som man. poradňu, všeličo iné, ... nič, hlucho. Navyše ma nechal vysťahovať svojimi rodičmi na schody pred dvere gar., všetky osobné veci mi prebrali, vymenili fab-ku, musela som vrátiť kľúče, asi 2 týždne po mojom odch. z g. Mám predpoklady na ANULÁCIU MANŽELSTVA? ... dnes už tieto veci neberiem pocitovo, ale prakticky. To more textu vyššie je len rekonštrukcia pre vytvorenie obrazu dôvodov, ale neviem, či dosť silných. Proste, mne príde kompletne, že ma donútil a navyše oklamal a ja musím mať kvôli nemu titul rozvedená? bleh!

rosomak

1. manipuluju rovnako muzi ako aj zeny
2. ten popis mi celkom nesedi: ked pises o muzovi, tak je to brutalne, chladne, nemilosrdne. ked pises o sebe, tak: Nakoniec, vysilená, ticho vzlykajúc som mu povedala: milujem ťa... to mi pripada ako z cervenej kniznice a prepac, zavana mi to hysteriou. viem si celkom dobre predstavit, ze mas poruchu vnimania a posudzovania. ze chces vzbudit lutost, preto veci predkladas upravene tak, ako ti to vyhovuje. mozno raz za storocie sa objavi aj taky psychopat, akeho popisujes, ale neverim tomu, ze sa vsetko odohralo tak, ako si to napisala. velmi si totiz zdoraznila rozdiely medzi nim a tebou a v beznom zivote to tak nebyva. je to zjavny priklad uceloveho postoja. skutocnost moze byt diametralne odlisna, preto si myslim, ze pre dobro vas oboch bude najlepsie, ked sa od seba vzdialite co najskor a co najdalej. a podla moznosti navzdy.
moj nazor nevyplyva z toho, ze som muz, ale z obycajneho logickeho pohladu. kto nevidi tie zrejme nezrovnalosti, jeho chyba.

zuzik30

Milá Ana. Je mi ľúto toho, čo sa Ti stalo. Muži vedia veľmi dobre vycítiť, ktorá žena je manipulovateľná a potom si ju pekne namotať. Nehanbia sa pri tom používať citové vydieranie a nátlak všelijakého druhu, len aby dosiahli, že my sa budeme cítiť vinné. Milá Ana. Neviem, ako si na tom teraz. Ale ak ešte potrebuješ pomoc, tak odporúčam navštíviť p. farára vo farnosti, do ktorej patríš. Skús mu všetko vyrozprávať, naozaj všetko, čo sa bude pýtať. Môže nejaká maličkosť zavážiť. Posúdi to, aspoň predbežne Ti povie, ako asi môže žiadosť dopadnúť a pomôže Ti so žiadosťou o anuláciu. Osobne si myslím, že máš šancu. Je mi ľúto, že nás je čoraz viac, čo dopadneme takto. Je strašné presviedčať sa, že za našu dobrotu voči manželom prichádzame fakt na žobrotu. Ana, držím Ti palce, nech sa aj táto Tvoja zlá skúsenosť raz obráti na dobré a nech zažiješ ozajstné šťastie. Druhýkrát už budme opatrnejšie, ale neprestaňme byť dobré! Nezabudnime, že nikto a nikdy nám nemôže vziať našu dôstojnosť, pokiaľ ju sami nezahodíme. So želaním všetkého dobrého zuzik30

janab

Dobrovoľne si si ho zobrala, takže 0 bodov. Bude rozvod. Na rozvod ale on musí prísť, ak nepríde, tak manželstvo trvá. rozvedú vás hned na 1.pojednávaní, ak nie je majetok ani deti...čo najdalej od takého blbca,..to predsa nebola láska, to bolo vydieranie..

kalista111

Exmanžel podal o anulaciu manželstva po 10 rokoch od rozvodu chcela by som vedieť ako dlho take dačo trva?

lDenzl

levicaa- a este nieco.Bol by som rad ak by sme sa tu uz prestali urazat a zakopali vojnovu sekeru.Fakt ma to stve,ze tu na fore musia vznikat take rozbroje a nenavist. Je to chore podla mna.

lDenzl

levicaaa- ja viem,ze pri takych pripadoch kedy kolvek sa to da,ale ja som myslel tesne po svadbe.Fakt mam taky pocit,ze do par tyzdnov sa to da aj u nas na SK bez udania dovodu. Mozno sa mylim,ale niekde som to uz pocul a veril som tomu.

levicaaaaaa

prepáč, ale s tým Luxemburskom si ma vážne dostal :D :D :D ale šak jasné, beriem to tak, že sranda predsa musí byť :)

levicaaaaaa

8. Aké sú dôvody anulovania manželstva?

1. Okolnosti, ktoré spôsobujú neplatnosť manželstva sú:
* existencia iného manželstva,
* príbuzenský vzťah medzi predkami a potomkami, ako aj medzi súrodencami, to isté platí o príbuzenstve založenom osvojením
* nedostatok veku, ak ide o maloletého staršieho ako 16 rokov a mladšieho ako 18 rokov
* duševná porucha, ktorá by mala za následok obmedzenie spôsobilosti na právne úkony
* vyhlásenie o uzavretí manželstva, ktoré nebolo urobené slobodne, vážne, určito a zrozumiteľne

obávam sa, že pisateľka problému nespĺňa ani jedno z kritérii...

ec.europa.eu