Odstranenie koncovky -ova

Príspevok v téme: Odstranenie koncovky -ova
za8icka

Uz dlhsie rozmyslam nad tym ze si necham odstranit koncovku -ova. Nemam typicky slovenske priezvisko. Povodne je Nemecke no kedze na Slovensku po slovensky, automaticky k tomu bolo pridane -ova. Lenze teraz zijem v zahranici kde -ova sa nezauziva a sama mam s tym obcas problem. Tak vsade kde nepotrebujem sa preukazat dokladom pouzivam priezvisko bez koncovky. Premyslam nad tym ze si to dam zmenit aj oficialne, no neviem kde si to mozem dat spravit a co to obnasa a ako vyzera cely proces. A neviem ci si to mozem dat spravij v zahranici alebo kvoli tomu musim ist na Slovensko. Neviete mi v tomto poradit?

Zaran

No to by sa aj mne zišlo.Nemám slovenské priezvisko a chcem si dať koncovku -ova preč.To asi musím vyčkať do 18-ky čo? :/ :D

lost

jajka001_

Jonh Doe :D

(take meno sa dava ludom co stratili z nejakych dovodov indentitu)

alebo ja ani neviem, este som nad tym nerozmyslal :D

ake by sa mi len tak hodilo.. hmm :D

gimienkis

Musíš prísť na matričný úrad v meste kde si sa narodila a musíš doniesť krátku žiadosť s tvojími osobnými údajmi, že chceš to priezvisko používať bez koncovky ova... Sama som si menila meno pred 2 mesiacmi bez ova, tak viem :-D a prines si tam občiansky a rodný list

esty

myslim , že to bude na matričnom urade kde maš zapisane priezvisko.je to na počkanie.alebo skus v tom danom meste priamo cez ich stranku napisať maila, alebo si to obvolať.No pravdepodobne musiš prisť na slovensko, lebo žiadosť sa vybavuje osobne.