Rozchod...ale preco?

Príspevok v téme: Rozchod...ale preco?
neviem1

Dlho som uvažovala či založiť túto tému. Ale už neviem ako ďalej. S priateľom sme boli spolu 5,5 roka. Raz asi 2,5 roka dozadu sme sa už rozišli na necelé 4 mesiace. On ma inú frajerku a ja som si tiež našla iného. Ale nakoniec sme sa k sebe vrátili, lebo sme to bez seba nevydržali. Vtedy mi povedal, že ma už nikdy neopustí. Plánovali sme si spoločný život. Problém je však v tom, že nemôžeme byť slobodne spolu...musíme náš vzťah tajiť. Ale aj napriek tomu sa strašne milujeme. Teda ja jeho určite. Ale on mi teraz jednoducho povedal, že je koniec, že on už takto ďalej nemôže. Tvrdí, že ma miluje, ale že to takto bude lepšie pre oboch. Najhoršie je to načasovanie. O 3 týždne mám štátnice a vôbec sa neviem sústrediť. Stále myslím na to. Nechápem prečo to spravil, veď keď sa dvaja ľúbia tak im nemôže nič stáť v ceste. Chcel po mne aby som s nim odišla do zahraničia...najprv som nechcela kvôli škole...ale nakoniec som vymyslela riešenie ako by sa to dalo urobiť. Ani školu by som nemusela nechať a mohla by som s ním odísť. Ale teraz už nechce asi ani to. Povedal mi, že potrebuje čas, že ma ľúbi ale nevie čo chce. Myslím, že v tom je niečo iné. Niečo čo mi nechce povedať. Chcela by som byť siná a vykašlať sa na to celé...ale nejde to :(. Ja už naozaj neviem čo mam robiť.

millli11

Podla mna od neho bolo velmi sebecke, ze ti to povedal pred skuskami. To je akoby nechcel, aby si ich spravila. So mnou sa jeden byvaly rozisiel tesne pred Vianocami a druhy po tom, ako odisiel pracovat do zahranicia, ale aspon vidim, ake silne vztahy to boli.

neviem1

No to je síce pravda, že chcem byť len s tou osobou ktorú milujem. Ale ja som asi pred rokom prežívala tiež krízu...vtedy sme mali také hádavé obdobie, samé problémy a tiež som zatúžila po niečom novom. Ale potom som si uvedomila, že ho milujem a že mi to za to nestojí. Teraz ho týmto samozrejme nebránim...len si myslím, že sa asi niečo podobné deje. Ale vlastne neviem...možno v tom je naozaj iná...fakt netuším

xyxyxy

No niektorí ano, iní nie.
Myslíš, že si chce este užit? To je potom aka laska, ved teraz si chce este užit a o dalsich 5 rokov povie už si chcem užit?
Ja ked niekoho milujem, tak nechcem byt s inou, takze to mi nesedí.

neviem1

Nechcem povedať, že moji rodičia sú rasisti...ale je to kvôli jeho rase...Neviem či je v tom iná žena. To asi skôr nie. Teda nie nejaká konkrétna. Je to skôr tým, že sme sa dávali dokopy veľmi mladý a neužili sme si ani jeden. Ja som mala tiež takéto krízové obdobia, keď som túžila po niečom inom, ale zistila som, že mi to nestojí za to aby som ho stratila. Ale chlapi sú asi iný.

xyxyxy

Ahoj Neviem....
V prvom rade by ma zaujimalo, prečo rodičia neprajú tomuto vztahu....
Mne sa zdá podla toho, co píšeš, že on sa nevie stale rozhodnúť medzi tebou a ešte nejakou inou ženou.Mal by ti povedať, co chce hned a nie ta naťahovať, ked už prenič tak koli tym skuskam, čo ťa čakajú, lebo to chapem, že sa nemožes sustrediť.

neviem1

Je to kvôli mojim rodičom...Ja viem to sa povie, že som dospelá a nemôžu mi rozkazovať...ale v skutočnosti to nie je také ľahké. Asi pred rokom som to doma povedala...ale to bol des...Foter ma chcel vydediť a mama tá zahrala infarkt...Chcem sa čo najskôr z domu odsťahovať, ale momentálne na to peniaze nie sú...dúfam, že koncom leta už budem bývať niekde v podnájme...potom by už bolo všetko iné...Plánovali sme, že pôjdeme spolu do podnájmu, ale on si nevie nájsť normálnu prácu...a teraz mi povedal, že on do podnájmu ísť bývať nechce...nechápem čo sa to s ním porobilo...ako by to ani nebol on...Pred tým by nikdy nechcel aby som nechala školu a teraz mi povedal, že na čo mi taká škola bude, že aj tak nemá budúcnosť...Tvrdí, že ma ľúbi ale posledné týždne ten pocit nemám...stále mi hovorí, že nevie čo chce...a že mu mám dať čas, ale to proste nejde...neviem na nič iné myslieť...proste potrebujem vedieť na čom som...tak sme sa teda dohodli, že vo štvrtok na moje narodky sa vyjadrí

kajka01

veru nie je celkom od neho pekne, ze to teraz na teba vybalil pred takymi dolezitymi zivotnymi skuskami uz tie tri tyzdne mohol pockat aby si sa zbytocne nestresovala teraz..hlavne sa teraz sustred na ucenie, viem je to velmi tazke ale povedz si, ze toto budes riesit potom
ak sa mozem spytat preco ste to tajili, a cely cas? celych 5 rokov? to muselo byt poriadne vycerpavajuce

neviem1

Veď to...ja som si prisahala, že ak teraz bude koniec tak sa s ním už nikdy nedám dokopy aj keby som neviem ako chcela...len problém je v tom, že ja nechcem aby bol koniec. Rozum vie, že by to bolo lepšie, ale srdce chce niečo iné...:(

esty

tak utajovaný vzťah a tak dlho...to sa večne neda tajiť, raz už toho prestanete mať dosť. školu určite nenechávaj, čudujem sa ,že nemaš v tomto priateľovu podporu...neskôr by si to ľutovala. Možno chcel zmenu, zase niečo skúsiť. Možno sa presne to ,čo sa odohralo pred 2,5 roka a rozišiel sa...znova odohráva. Su dve možnosti, buď si týmto rozchodom uvedomí,že mu chybaš a urobil chybu. alebo sa k tomu už nebude chcieť vraciať. Na tvojom mieste by som sa už začala zmierovať,že je to tak. Lebo znovu mu dávať šancu, to by nebolo dobré. Zase by ti to niekedy mohol urobiť. Teraz všetku silu sustreď na štátnice a poriešíš to potom. Hlavy obom vychladnú a bude sa dať rozumnejšie o tomto porozprávať, ak obe stranu budu chcieť. držím palce