Praca zdrav.sestry?

Príspevok v téme: Praca zdrav.sestry?
baruska876

Ahojte mam 20 a idem na VS osetrovatelstvo,chcela by som pomahat ludom a myslim ze praca zdr.sestry by ma bavila,boli nimi aj moje stare mami a prave tie ma odhovaraju....neviem co mam cakat a ake naroky budu....trosku sa obavam napr.pichania injekcie,,teda nebojim sa krvi ale toho ze pacientovi ublizim,su tu nejake zdr.sestricky co by mi vedeli poradit pripadne ma povzbudit??:)diky

delphia

baruska povinnosti sestry? VSETKO! lekar naordinuje a ty zabezpecujes vsetko ohladom odberov, priprava na vysetrenia, objednavanie na vysetrenia, zariadis dopravu a doprovod na vysetrenia, podavanie liekov, infuzii, injekcii, rozdavanie stravy, krmenie, prebalovanie, hygiena, monitoring vitalnych funkcii, polohovanie, prevencia dekubitov, podavanie kyslika, meranie centralneho venozneho tlaku, objednavanie transfuzii, sangvi test, dezinfekcia, priprava materialu na sterilizaciu, osetrovanie ran, atd, atd, atd, a samozrejme nezmyselna byrokracia- osetrovatelsky proces. je toho hroooozne vela a kazde oddelenie ma svoje specifika a ako aj pracovne zaradenie- ine robi sestra pri lozku, ine ambulantna a ine instrumentarka, ci porodna asistentka.

baruska876

delphia
no ved je mi jasne ze nejaka injkcia je nic...
a ake su vlastne este povinnosti sestry?co take by mala zvladat?
a dakujem:)

delphia

neviem presne co chces pocut. spominas pichanie injekcii. vies, taka injekcia je nic v porovnani s tym, ked ti zomiera pacient. odhovarat ta nechcem, ale je to narocna profesia a este k tomu v tom nasom nedokonalom zdravotnickom systeme....
ale ak to citis v srdiecku, ze to chces robit, tak vitaj medzi nami ;)