Obmedzujem priatelku?

Príspevok v téme: Obmedzujem priatelku?
Maximus

Zdravím všetkých,
rád by som počul váš názor na môj problém...Svoju priateľku milujem najviac ako sa len dá a spravím pre ňu čo môžem, lenže určité veci mi prekážajú a preto od nej očakávam, že s nimi prestane kvôli mne...Jednou z nich je facebook, ja osobne tento fenomén naozaj nemám rád a prekáža mi aj fakt, že tam je aj ona...Keď som jej to povedal, hneď sa oborila tým, že ju obmedzujem...Avšak, chcem tak veľa ?...Nech používa iné formy komunikácie, ICQ, azet, skype a pod... ale toto proste nemusím...Čo si o tom myslíte ?

lost

Maximus nam stale nanapisal CO tam na facebooku robi ... :P

(Chcel som to pretoze raz sa tu rozoberal podobny problem, ale opacny, ked chalan obzeral baby a jeho priatelke to prekazalo)

Mozem sa s vami stavit o 365 pív ze facebook casom skonci ako pokec/azet.

Aj azet bol "neskodny" atd atd..

Ale ked nieco prerastie, tak sa to stane "nekontrolovatelnym", prekrocim svoj prah pohodlnosti raz, potom 2. krat, potom 3.4.5.6.7... atd atd..

nehovorim ze by sa to malo zakazat, to by nemalo vyznam, ani tym bezprostredne obmedzovaat svojich milovanych (aj ked len pre ich dobro), ale aspon to pouzivat s rozumom...

A este jedna vec.
Kto sleduje co vsetko facebook robi, ake vsetky mozne chyby ma, len tak napriklad, bolo velmi lahko a mozne zistit vasu IP adresu cez facebook. stacilo ak ste niekoho pridali medzi priatela, alebo tak nejak...

perlicky:
www.dsl.sk
"Podľa EÚ je úroveň ochrany osobných údajov na Facebooku neakceptovateľná"
www.dsl.sk
"Facebook prezrádzal IP adresy ľudí"
www.dsl.sk
"Bezpečnostná chyba vo Facebooku umožňuje sledovať chat iných ľudí"
www.dsl.sk
"Facebook avizoval zvýšenie ochrany súkromia, v skutočnosti ju výrazne znížil"

toto je len slaby vyber co som len tak nahodne vybral...

ako som uz pisal, nie je problem v samotnom facebook, ale skor v nevedomosti ludi, co si myslia ze su v bezpeci na danej stranke.

Uz boli aj take "polo"oficialne spravy ze zamestnavatelia v USA platia facebooku za informacie o svojich zamestnancov atc, neviem co je na tom pravdy, ale dnes plati "money talks"

samozrjeme ze ked si tam nejaky Ing. vyvesi fotky z ozran party, tak seriozna firma si ho radsej NEvyberie ako vyberie...

ano je to sukromny zivot, ale to nemeni na fakte, ze ta firma si moze spravit obraz o danom cloveku (jeden nikdy nevie)

tento prispevok nema mat "moralny" charakter, ale skor "bezpecnostny", aby sa co najviac ludi "uvedomilo" (nemyslene v zlom), ze nie vsetko co vyzera byt bezpecne aj naozaj je bezpecne..

vsetko treba pouzivat s rozumom, pretoze ani ta najbezpecnejsia masina neochrani uzivatela pred jeho zlym rozhodnutim...

:P :)

Ako z láskou

Zabudol som ešte pripomenúť, že za počítačom je všetko ružové a lepšie ako doma u nás!-to sa nám len zdá !!! Všade lepšie ako u Nás!!, lebo tam nie sme. Ale keby sme boli na druhej strane je to ešte horšie ako u Vás doma!!!, lebo keby na druhej strane boli na tom lepšie ako Vy, tak by svoj drahocenný čas venovali na iné spoločné radovanky, prechádzky,kino,divadlo,knihy,koníčky kuchyňa,láska rodina atď. A nemali by čas na zlodeja času a klamára - počítač! Ten má slúžiť a nie aby sme mu my slúžili!!!

Čo s láskou

Ak sa mladí majú radi tak by všetky vonkajšie komunikacie smerom k druhmu pohlaviu, to je jedno, počítač, zábava, by sa mali obmedziť!
Veď sú preto spolu, že chcú byť spolu! A nie aby sa bavili s inými partnermi.Potom to nie je láska ale len sex!!, a problémy budú vždy!!Rozdiel je vzdelávanie trebárs aj počítač, škola kniha...
Vzťah by mal byť čistý a treba sa aj v niečom obmedzovať čo v slobode bolo možné!Žiaľ je to tak dačo za dačo.Treba si to zvážiť či ten vzťah je o obetavej celoživotnej láske alebo nie !!!

sweet_lolitta

a zasmiala som sa na tom priklade s bryndzou, ze ak ti prestane chutit, je to uz zrazu TVOJ problem. Nevidis tam paralelu??
Aj to, ze ti "nechuti" FB je cisto len TVOJ problem. Ona s tym nema nic spolocne.
Ak ju naozaj milujes, nebudes jej zakazovat.

matamata

a preco by mala zdielat ona tvoj nazor?preco nemozes zdielat ty jej nazor?

na facebooku nie je nic zle...je to siet pre tvojich znamych, nie pre hocijakych uchylakov ako na pokeci

rew

Maximus> ale ano, je to presne o tom.. :) ked nemas rad FB je to tvoj problem.. keby to ze ho pouziva nejak zasadne vplyvalo na vas vztah, ok, beriem.. keby tam zdielala vase intimne fotky alebo co ja viem co.. ale to ze ho nemas rad tak ani ona ho nema mat rada nie je argument.. skus byt trosku tolerantnejsi.. mozno ju tam casom niekto/nieco nastve a bude zdielat tvoj nazor.. ale nesnaz sa jej ho vnutit.. urcite to neskusaj stylom: ak ma lubis, urobis to pre mna. mohla by sa zacat zamyslat nad tym ci naozaj lubi niekoho kto sa jej snazi prikazovat/zakazovat taketo nezmyselnosti. aspon mne osobne sa hnusi tento sposob.. moj byvaly si raz vzal do hlavy ze malo dam na jeho nazor tak nastalo obdobie vymyslania si somarin a snahy presvedcit ma o tom ze jeho postoj je ten spravny. skus sa nad to povzniest.. nic nevyriesis len sa budete zbytocne hadat..