sex po svadbe?

Príspevok v téme: sex po svadbe?
redgirlie

mam 20 a mala som dva kratsie vztahy...pri ziadnom som si nebola ista ci so sexom zacat...tak som zacala chodit do kostola a cim dalej tym viac mam taky pocit ze najlepsie je s nim zacat az po svadbe,lenze tu je ten problem....kde najdem cloveka ktory to bude vidiet rovnako?existuju este vobec taki?

lost

sweater

nj, suhlasim ze clovek si nes povie "nie" a zajtra to aj tak moze urobit.

I ked podla mna existuje isty pud sebazachovy :)

ja som si vravel, ze schvalne nikdy neprekrocim max rychlost na dialniciach.

nj, vravel som si :)

to len ako pre priklad, ze suhlasim s tym co si napisal, i ked, to je podla mna len minimalne "porusenie" svojho "nie" , lebo tym v podstate nikoho neohrozujes, nikomu nezlomis srdce a to je ten dovod preco toto pisem.

casto a nielen tu na fore citam - podviedol ma, citim sa zle.

prave pretoto by som navrhol normalne trestnu alebo aku zodpovednost, proste ak je niekto zasnubeny, alebo nedajboze sa zobrali a niekto z nich podviedol, tak by za to mal extreme platit, lebo druhemu psychicky ublizl.

lenze... ako to dokazat, okolnosti atd, to by asi tuto zodpovednost znemoznili...

sweater

no ved jasne, som s tych co tvrdia ze nikdy nepodvedu, a aj v to verim. to bol len priklad, tym som chcel povedat ze clovek sa meni, meni nazory a to najcastejsie tym ze zaziva rozne zivotne situacie, proste sa uci :-), a ako sa hovori, casto sa stava ze teraz si myslis (aj mne sa to stalo/stava) ze v urcitej situacii by si sa zarucene zachoval tak alebo onak, ale ked to raz skutocne zazijes moze sa stat ze sa zachovas nakoniec uplne inak. a ano da sa cely zivot len niekomu prisposobovat, len mi to pride akoby si nemal vlastny nazor, ze nemas ziadnu autoritu.. nenapada ma spravny vyraz, a to nieje podla mna vobec dobre pre teba a ani pre too druheho.. povies si ze je ti to uprimne jedno, ked to on/ona chce tak tak povolis, a si rad ze ona/on je rad zato ze to bude tak, a ty si nic nenamietal :-). ale myslim si ze ustupkami sa urcite vsetko riesit neda, urcite veci a v rozumnej miere ano, ale vsetko urcite nie. myslim ze keby si napr. takto fungoval s partnerkou (priklad) urcite by jej to zacalo liest na nervy, mna by tiez vytacalo, spytam sa das si pukance? no jasne dam, das si chilli? no jasne, das si plnenu papriku vajecnym konakom? no jasne :-), je to proste divne, kazdi ma nieco radsej, nieco menej radsej, je lepsie to davat najavo, len v urcitych situaciach a miere ( ako som uz pisal :-) robit kompromisi. takto to ma spravne fungovat aj v partnerstve, pekne si povedat co chcem, po com tuzim...( dufam ze je tejto vete chapat lebo to lepsie napisat neviem :D sry) a nie tak ze jeden skace tak ako si druhy piska

lost

sweater

no podla mna len slabi clovek sa nedokaze prisposobit :)
tj, MUSI presadit svoje..

ale to plati pre obe strany.

ak ona chce 1x mesacne a on 1x denne, tak co tak to hodit do priemeru, napr 1x tyzdenne, alebo 1x dvojtyzdenne ?

k tempu atd, stylu atd, tiez si nemyslim, ze je to nieco co sa neda "prisposobit"

(i ked, ja som nepouzitelny priklad, lebo ja som extremne hyper prisposobivy, sam neviem preco, asi flegmatizmus?)

tiez si myslim ze muzovi sa jednoducho "pacia" ine zeny, ale osobne u mna by to aj tam zostalo. mam radsej "vrabca v ruke" ako holuba na streche :)
ale to neznamena ze "chemia" vyhra nad myslou.
WILLPOWER is the key!
(sila vôle)

Sila vole je daleko silnejsia ako hruba sila, alebo cokolvek ine (chemia napr)

Tymto si komplikujem zivot a to dost, avsak, je to o to viac narocnejsie, zabavnejsie :D

V nas je vela veci zakodovanych a ktovie ktora z nich je "skutocne spravna"
napr - nezabijes, nj to vyzera byt rozumne
ale napr , mat 1 cloveka na zivot, alebo viac, to je uz nieco co sa tazko zisti "ci je to spravne" alebo nie, lebo... co ja viem, je to asi len vec nazoru.
mne sa paci zelene lamborghini a niekomu oranzdove napr.. obe su brutalne pekne, ale.... vec vkusu (nazoru) :)

Ale nikdy neuverim ze CHEMIA je na vine :)
VôLA je na vine, vzdy len a len vola, resp. zrban pri hlave. nic ine nemoze byt na vine :)

Sila vole ma extremnu silu, nie len pre toho kto nou disponuje, ale aj pre jeho okolie. Vsimni si aky vplyv maju ludia na svoje okolie, ked ma niekto "silnu volu" - este som ale nezistil ako to "merat" , ale tak nejak by som to zhrnul :D

Sila vole sa da jednoducho trenovat, napr umyvat si zuby druhou rokou ako sme zvyknuty. neskor odopriat si to co mame najradsej. chudnem? chcem byt v lete na plazi "vo forme" ale pozeram na zakusok. hmm hmm, to je jedna z najcastejsich situacii, ked je ludska vôla otestovana az za limity :)

sweater

lost s tym ze to znacne obmedzi sirenie pohlavnych chorob suhlasim, ale to ze sa dokazu prisposobit, s tym nie, kazdi ma ine libido, si predstav ze ona to bude chciet raz za mesiac on denne, ona to bude mat rada drsne on zas nezne, sex je dolezita sucast vztahu a podla mna do zdraveho, zreleho vztahu parti, podla mna urcitym sposobom vztah utuzuje, tych ludi este viac zblizuje, okrem toho vsetkeho krasneho co spolu prezivaju, tu lasku co si davaju, sa odovzdavaju aj po fyzickej stranke jeden druhemu. laska je podla mna nieco magicke, krasne ( ked to je, tak ako ma byt :-), myslim ze aj ty to tak vnimas, sudiac z tvojich prispevkov. len v niektorych ohladoch som viac skeptickejsi ako si ty, aspon sa mi zda :-), podla mna ludia ako taky neboli ´stvoreny´ k monogamii, ale dufam, snad to bude aj moja terajsia partnerka, naozaj by som si to zelal, ze prezije zivot po mojom boku, aj ked je moja prva, chcel by som aby este nas dlhocizny a spolocny zivot zostala moja prva a v podstate aj posledna. tiez to vidim tak, ze tym ze stretnes tu ´pravu/praveho´ sa nezastavi svet okolo teba ( no dobre mozno na chvilku :-), chcem tym povedat ze sa ti neprestanu pacit ine zeny, kedysi by som si to nemyslel, ale teraz som toho nazoru ze mozes byt neverny, aj ked toho druheho milujes, ked ta niekto pritahuje, je to extremne silna chemia, zalezi to len na charaktere a par dalsich veciach ci odolas, jednemu zo zakladnych pudov, ktory je v nas zakodovany... :-)

siaska

sweater:tak tych dovodov je urcite viac..ked su ti dvaja veriaci,beru svoje telo ako posvatne.a na dokaz cistej a uprimnej lasky si dokazu,ze chcu patrit len jeden druhemu,a svoje telo odovzdaju az po slube pred panom Bohom..kde si slubia ze ostanu navzdy spolu.myslim ze je to logicke..potom uz nebudu patrit nikomu inemu..

lost

sweater

riziko prenosu chorob klesa na minimum , to je rozumny dovod :)

podla mna neexistuje nieco ze si nesadnu, nevolal by som to nahoda, ak tak, volal by som to 'umenie vediet sa prisposobit'

nahoda... na to sa spolieha len ten co nema svoj zivot pevne v rukach :)

tak mi napadlo, je to nieco ako:
'ahaaa, tento je bohaty, tak s nim to bude OK, zoberiem si ho'
ale co ak je niekto bohaty, ale len to neukazuje, nechvali sa s tym a nereprezentuje sa tak.
tak si povie ze:
'ahaaa, tento nie je bohaty, nebude to fungovat'
?

Myslim tym toto: (polopasticky)
Preco ludia beru len to co je garantovane?
To sa mi zda (nieco ako, nie doslovne) ku*visticke spravanie. :)

Alebo slusne povedane, preco sudit knihu podla obalu.

Neexistuje garancia a ak niekto tvrdi ze ano, alebo niekto ju nebodaj dostal, tak je fiktivna. Vsetko je relativne :D

fuuu

ale co ak si niekoho zoberes a potom zistis ze vam to v sexe nevyhovuje nemyslim si ze je to to najdôlezitejsie ale je to dost podstatne ...

sweater

siaska no nastastie ze ich nieje vela, je to velka nahoda ze mali sex az po svadbe a sadli si aj po tejto stranke, ja som zato, ked je vztah zrely, obaja sa nato citia, ta nech, podla mna do zdraveho vztahu sex neodmyslitelne parti, nechapem preco to odkladat az po svadbe, absolutne nechapem zmyslu... daj mi aspon 1 rozumny dovod.

siaska

ja poznam par,su veriaci,chodili spolu 6 rokov-bez sexu...a nedavno sa zobrali..uzasne im to klape,su stastny..takze este aj v dnesnej dobe sa taky najdu.no bohuzial ich je malo.