verite....???

Príspevok v téme: verite....???
baaboo

nevedela som kam tuto temu zaradit,ale velmi ma to zaujima, tak by som bola rada keby ste sa vyjadrili...verite v to, ze ak si nieco velmi prajete, velmi po tom tuzite a verite, ze sa to stane, tak sa vam to aj splni? ja mam totizto v hlave niake predstavy o svojej buducnosti a som den co den viacej presvedcena o tom, ze sa mi tie moje predstavy aj splnia presne tak ako si ich prajem...len sa obavam toho, ze ak sa mi to nesplni, tak budem potom velmi sklamana...stalo sa vam niekedy, ze sa vam splnilo to po com ste skutocne tuzili?

B.

Nič proti nim, ale keď bol Mojžiš pár dni na hore a oni si hneď postavili zlaté tela:DD Ťažko to pochopiť, ako je ťažko uveriť. Na základe čoho? Buď verím alebo neverím, ale ako môžem posilniť moju vieru. Čím? Neviem.

jajka001_

ked si trochu precitate tie stare biblicke pribehy, boh sa im aj ukazal, ale oni ako typicki ludia samozrejme zacali hned spochybnovat a prekrucat, pokial ludom nedrzite pod krkom noz, tak neposluchaju :) nedokazali pochopit ze boh od nich chce aby sa riadili istymi pravidlami pre vlastne dobro, vzdy sa nasli nejaki spekulanti co prekrucali pravdu vo svoj prospech, ano jasne chceli aby im boh stale nieco daval a stale nieco dokazoval, az to boha omrzelo a vykaslal sa na dokazovanie :) kto ho chce vidiet, ten ho vidí, vidí ho vsade okolo a nepotrebuje kazdodenne zazraky lebo vie, ze kazdy den je zazrakom :)

lost

Vela veci sa da ale prirovnat k realite, napriklad, dnesnu ropnu skvrtnu, Izreal a tie staty tam, "4-5 lietadiel" alebo co, je to zaujimave :)

B.

Sv. P. bolo inšpirované D.S. Doposiaľ sa neprišlo na to, čo je to za štýl, napr. Ide o podobenstvá, ale ak by ich napr. svojim učeníkom nevysvetlil J.K., tak by sme to dodnes nechápali:D My sme k tomu pristúpili konštruktívne a poprekrúcali sme to tak, ako to vyhovuje nám:D, aby sme sa odlíšili.
Napr.: prišla za tebou svoja matka, bratia a sestry. Výklad: J.K. oslovoval všetkých Židov bratia a sestry, ale ľudia na to: panna Mária mala deti:DDD A už je ogeň na streche.
O existencii B. uvažujem aj ja, hoci som veriaci, ale potom ma napadla jedna vec. So Židmi komunikoval priamo Boh, zosielal im mannu, prešli cez more suchou nohou a pod. Myslíte si, že im všetkým drbe v hlave, že tak do detailov dodržiavajú Božie prikázania. Veď oni si všetko odovzdávali do bodky. Boh povedal: nezabiješ! Prečo to urobil? Pre naše dobro. Následky si vie každý dobre predstaviť. A tak dál, a tak dál.

jajka001_

takžeee
su styri typy ludi co sa viery tyka
prvy je ten ze veria vsetkemu co cirkev tvrdi
druhi su absolutne neveriaci a neverili by ani keby s nimi Boh hovoril
treti su taki ze veria v cosi ale nevedia co, do kostola mozno chodia mozno nie ale maju len matnu predstavu o comsi co mozno je mozno nie je a sem tam sa modlia len tak pre seba a dufaju ze raz skoncia v nebi
a stvrty typ je typ badatela, ktory hlada, skuma, analyzuje az kym nepride k cisto osobnemu nazoru o bohu, ktory sa prapodivne zhoduje s nazormi ostatnych badateľov :)

alusinka

:)zornicka, ja som sice pisala, ze neverim v Boha, ale nenapisala som, ze som neveriaca, len verim v ine "veci" (neviem to definovat, sry) :) Moja babka je hlboko veriaca (v Boha), kazdy den chodi do kostola, a je stastna, a naplna ju to... modli sa pravidelne, modli sa aj ja za mna, za moju rodinu... a vies co? nezda sa mi ze je pokrytec... je to ta najlepsia osoba, aku poznam...

Moj hlupy nazor... ked to cloveka dusevne naplna, nech kludne veri v Boha, Budhu, Alaha, Dalajlamu, a kludne aj v Snehulienku :))