verite....???

Príspevok v téme: verite....???
baaboo

nevedela som kam tuto temu zaradit,ale velmi ma to zaujima, tak by som bola rada keby ste sa vyjadrili...verite v to, ze ak si nieco velmi prajete, velmi po tom tuzite a verite, ze sa to stane, tak sa vam to aj splni? ja mam totizto v hlave niake predstavy o svojej buducnosti a som den co den viacej presvedcena o tom, ze sa mi tie moje predstavy aj splnia presne tak ako si ich prajem...len sa obavam toho, ze ak sa mi to nesplni, tak budem potom velmi sklamana...stalo sa vam niekedy, ze sa vam splnilo to po com ste skutocne tuzili?

cnydfy

no zornicka nechcem ti do toho skakatale budha naozaj zil kedysi davno, bol to nejaky kralovsky chlapec vraj... ale nie ja som ho nepoznal... :-)

levicaaaaaa

inak, teraz som si podrobnejšie prečítala to čo napísala alusinka...

zornička, to čo napísala alusinka som napísala aj ja v príspevku o 8:11, takže buď si zaujatá, alebo si si to zle prečítala, lebo nedá sa súhlasiť s názorom alusinky a s názorom mojim, keď sú takmer totožné... :)

levicaaaaaa

jaj, a ešte taká malá poznámka, bludy do mňa nikto nehučal, ani poznatky o viere do mňa nikto nehučal, aspon si nespomínam na nejaký krik... :)

levicaaaaaa

zornička, ale veď ja som ti napísala milú správu, nechápem tvojej nepríjemnej reakcii a útoku na moju osobu...

:(

ja som myslela, že toto tu je debata slušných ľudí a nie že mi tu hneď vynadáš do pokrytcov... :(

nie, nie som z Boho rodina, ale viem, že to nie je ani kúzelník, ani veštec, nakoľko je to nadprirodzená bytosť... to je všetko čo o ňom ľudia vedia... :)

a prosím ťa, nehádž veriacich do jedného vreca, že sú pokrytci, veď tak isto sú medzi nimi dobrí aj zlí... ak by si poznala nejakého dobrého človeka, ktorý by ti veľmi pomohol a mala by si ho rada a zistila by si, že je veriaci, tak by si s ním prerušila kontakt, a myslela si, že je pokrytec?

zornička

alusinka, martinka - celkom s vami súhlasím a myslím si, že táto diskusia by sa mala ukončiť. Tí, čo veria, budú veriť ďalej a tí čo neveria, nikto ich nepresvedčí.
Ozaj, levicaaa, odkiaľ vieš, aký je Boh? Stretla si sa s ním, že vieš, že nie je veštec, ani kúzelník ......? Opakuješ len bludy, ktoré do teba niekto nahučal. Ešte nikto na svete nevidel nikdy ani Boha, ani Alaha, ani Budhu a ty tu píšeš, ako by si s ním bola rodina.
Boha si vymysleli ľudia, čo nevedia čo so sebou,podľa mňa všetci, čo chodia do kostola sú pokrytci a to čo tam farári kážu, sú totálne nezmysly. Normálny človek tomu nemôže veriť. Práve preto sa to volá VIERA, lebo buď tým bludom veríš alebo nie. Howg!

B.

Ak človek Bohu nedôveruje, tak ani žiadnu pomoc nedostane. Ja som veriaci a tiež mám pochybnosti, preto ani veľké zázraky nečakám.

alusinka

Ja osobne niesom veriaca (v Boha), ale pride mi smutne, ze ked clovek nieco potrebuje, resp. ma nejake problemy a nechce si to davat za vinu sebe, berie boha ako univerzalnu vyhovorku... Nieco sa posralo, moze za to Boh... Nie... Kazdy si je SAM strojcom svojho stastia... Ten Vas Boh, nemoze za to, ze saludia zabijaju, ze je na svete nespravodlivost, ze choroby, sklamania v laske, resp. smrt... Len ludia nevedia, komu to maju dat za vinu, tak ich napadne niekto, kto mozno ani neexistuje (teraz nechem jeho existenciu vyvracat)

Ja som bola dlhe roky psychicky chora, prosila som Boha nech mi pomoze, nech ma z toho dostane, dokonca som ho aj preklinala, hoci v neho neverim... Ale az po nekonecnych 7 rokoch, som si uvedomila, ze nie Boh mi moze pomoct... Ze si jednoducho musim pomoct sama. Nastastie sa podarilo...

Nase zivoty neriadi nejaky ujo v nebicku... riadime si ich sami... ;)

levicaaaaaa

martinka, pozri sa... Boh nieje veštec, kúzelník, ľudový liečiteľ, ani firma na splnenie želaní všehodruhu.

Tak ako sa tvoji rodičia slobodne rozhodli vziať, mať spolu tri deti, bolo aj na ICH slobodnom rozhodnutí to, že sa rozviedli a začali nenávidieť.
Ak by mali skutočne vieru v Boha aj oni (aspoň takú akú si mala vtedy ty), tak by sa v prvom rade snažili zachrániť vzťah, veľa by sa za to modlili a urobili by všetko pre to, aby sa nerozviedli (aj keď by sa to nemuselo skončiť úspešne). Z tvojich príspevkov ale mám pocit, že rodičia sa fakt nenávideli a nemali nejakú veľkú snahu zachraňovať svoje manželstvo. Ako som už raz napísala, nesmierne ma mrzí, že máš takúto skúsenosť, zjavne ešte stále vnútorne nespracovanú, budem ti držať palce aby si sa s tým časom dokázala vyrovnať čo najviac, ale fakt si nemysli, že Pán Boh je nejaký bábkoherec a my všetci sme len nesvojprávne bábky, ktorými on si hýbe ako chce. Tak to nie je. Boh dal človeku SLOBODNÚ vôľu, vlastný rozum, a dal mu ho na to, aby sa človek vedel sám za seba rozhodovať . A v prvom rade musí chcieť človek niečo zmeniť vo svojom živote, a až potom mu môže Boh pomôcť. veď sa aj tak hovorí - pomôž si človeče, aj Pán Boh ti pomôže.

Tiež som si všimla, že nesprávne chápeš význam modlitby. Modlitba totiž nieje len o prosení Boha štýlom "toto chcem, toto, a ešte toto a Pane daj mi toto, a toto takto urob a toto hentakto"... Modlitba je o rozhovore, úprimnom rozhovore s Bohom, v ktorom mu je treba v prvom rade si myslím, poďakovať za dobrodenia, ktoré ti dáva a až potom o niečo prosiť, ale ak to nie je v jeho pláne a ak tí, za ktorých prosíš, nemajú pevnú vieru, nemusí to výjsť tak ako si ty predstavuješ. Nestačí aby prosil jeden člen rozpadajúcej sa rodiny, museli by to chcieť úprimne naozaj všetci členovia... :/

A skús sa zamyslieť aj nad týmto - ešte keď tvoji rodičia neboli rozvedení, koľko krát si tak úprimne ďakovala Bohu za to, že máš rodinu, zdravých rodičov, a pod.? Ale myslím tak úprimne ako keď si prosila o to, aby sa opäť dali dokopy...

Boh nie je nejaká firma na plnenie želaní...treba si to uvedomiť...

držím palce aby si opäť našla svoju vieru a pochopila veci, ktoré teraz ešte nechápeš... spomeniem si na teba vo svojej modlitbe... ;-)

martina022

ahá a nebol to podľa vás boh, kto ich predtým spojil láskou, nebol to boh, kto im dal 3 deti? Ak bol, tak potom bol aj boh ten, kto ich rozdelil nenávisťou a spôsobil utrpenie ich deťom. Takže ich mohol znova spojiť, ale neurobil. Hm a ak to tak nefunguje, že sa za niečo modlíme a Boh nám to dá, tak potom načo sú dobré modlitby? Načo sa modlíme za niečo/niekoho, keď on si nakoniec aj tak urobí po svojom?
Keď sa stane niečo dobré, tak vďaka bohu. Ale keď niečo zlé, vtedy za to on nemôže. A keď sa niekto modlí a splní sa mu to, vtedy mu Boh pomohol... ale keď sa niekto modlí a nesplní sa mu to, tak vtedy to nebolo v Božích silách? či ako?

jajka001_

martinka, niekedy sa nam nase sny nesplnia jednoducho preto, ze je to tak lepsie
ty nevidis tie suvislosti
tvoji rodicia sa rozisli, to sa stáva, a uplne bezne
ty si chcela aby sa dali dokopy, ale oni to nechceli, resp aspon on to nechcel
a nemozes niekoho donutit aby ta miloval, to nejde