Brat ma týra

Príspevok v téme: Brat ma týra
Glam2

ahojte...prosím poradte mi čo mam robiť...brat ma bije za každú maličkosť,niekedy je to úplne bezdôvodné,napríklad dnes ráno ma udrel do sánky päsťačkou,len preto,že som ho zobudila 4 minúty pred tým ako mal budík (išla som si po veci do školy) no ja neviem naozaj ako to mám riešiť. bije aj mamu,ale nie zas tak silno ako mňa. vlastne brat je po otcovi,lebo otec bol tiež agresivný. mám pocit že sa to nikdy neskončí,mám 16rokov a to mám čakať dva roky kým odídem?? :( a čo dalej ??

kafe

www.nanicmama.sk
Pozri si tieto čísla, zavolaj niekde, napíš, pýtaj sa, hľadaj ČO s bratom robiť.. Musíte s mamou nájsť nejaké riešenie.. držím vám palce.

kafe

Glam2, ak nepomáhajú vyhrážky políciou, tak MAMA musí konať a tú políciu skutočne zavolať, nech ho odvedú. Ak je ona slabá, nezostane ti asi nič iné, len aby si políciu naňho zavolala ty.

tak

Glam

Toto je tazka situacia, treba mat velmi dobre nervy, Tvoja mama musi byt velmi silna, ked toto dokaze zvladnut, myslim si ze len Tvoja mama s Tvojou velkou podporou mozete nieco urobit, ... ja Ti prajem aby si mala vela sil toto vsetko prejst, nebude to lahke, ... hore hlavu drz sa, ...

Glam2

dakujem za rady,veľa veci z toho co ste mi poradili nepomaha,,,už sme sa mu vyhražali všeličim,nepomohlo,aj naposledy ked bol agresivny tak mama vytocila prve dve cisla na policiu a povedala mu,ze staci len jeden podner a uda ho,ale to su len take vyhrazky,nic z toho nepomaha,,,furt mu vravi ze ho vyhodi z bytu,alebo ze ho uda aj tu susedom vsetko povie ( a on sa vyhraza presnym opakom,ze vsetko poprie a ze on uda ju ze ho akoze tyra:( )nemyslim si ze sa ho mama boji,len si myslim ze nechce aby siel prec,lebo vie ze je uplne decko a zeby sa v zivote stratil,alebo by bol strasne agresivny a narobil by problemy,a keby sa vidal co by bolo??robil by to istee,,ci uz tak alebo onak momentalne tu nie je ziadne riesenie,uz davno som sa rozhodla ze zajdem za psychologičkou sa poradiť (brata by som tam nedonutila aby siel)..co sa tíka tej bitky,vela raz som sa bijavala s bratom,branila som sa,branila som aj mamu,ale zistila som ze je to stale len horsie a nakolko posiluje a je velmi vysoky uznajte ze to sa neda ....najviac mi je luto ze on sam zazil a plakal so mnou ked sme staáli za izbou ,v ktorej za zamknutymi dverami otec mlatil mamu :( a teraz robi to iste:( :(

anjelik9

by som ho vyhodila z baraku ne aby ta aj s maminou bezdôvodne otlkal ty s tym asi tažko dačo spravíš ked mamina ma nanho vačšie paky ked byva u nej a ho živi nech mu troška pripomenie že to čo má je za jej peniažky aby sa troška chlapec ukludnil

martina022

veru andreas:D Treba ho zebrať na volake liečenie či čo;D ..Má pravdu, buď k najbližšiemu psychiatrovi, psychológovi na terapie, alebo rovno ho dať zavreť aspoň na mesiac na psychiatriu, kde mu dajú nejaké lieky, ktoré bude užívať. Teda pokial nemá ešte 18.

babenka1

Najprv sa porozprávaj s mamou, že ak mu ona nedohovorí, aby s tým prestal, udáš ho. A ak to neprestane, tak to naozaj urob. Tyran v rodine je prekliatie a mnohým to prejde aj preto, lebo ich obete to trpia a nič nerobia. Ak sa nevzoprieš, bude to oveľa horšie. Inak sa hovorí, že polícia sa často na domáce násilie vykašle, ale u detí je to inak, tam sa zapojí do toho aj sociálka a násilníkovi môže narobiť veľké problémy. Inak ti odporúčam, ak by si mala modriny, ísť s tým k doktorovi a prípadne si ich odfotiť, budeš mať dôkaz.

kajka01

no to je dost zle ked bije aj mamu. sa divim, ze s tym tvoja mamina nieco nerobi..mozem sa spytat kolko ma rokov? bolo by dobre keby ste sa s maminou zacali vyhrazat udanim na policii-aj ked bohvie co by potom este len robil s agresivnym clovekom je velmi tazko...naj by bolo keby ho mamina vyhodila z domu