Bolesť v prsníku

Príspevok v téme: Bolesť v prsníku
mimina

Ahoj všetci...chcem sa spýtať na vašu radu, názor, skúsenosť...Strašne často (takmer každý deň, niekedy viac krát za deň)a to bez ohľadu na to či mám pred alebo po menštruáci, ma bolí v ľavom prsníku. Je to zvláštna bolesť , že vlastne ani neviem či ma pichá v prsníku alebo pri srdci...Mám 20 rokov, som zdravá,a tá bolesť sa zjavuje napr. aj ráno po zobudení...Tým chcem povedať že nielen po nejakej náročnej činnosti či cvičení...Trvá to už niekoľko týždňov..vlastne mesiacov..Pozná niekto niečo podobné ????Prosííím vyjadrite sa ..vopred ďakujem

29051967

mam 42 rokov začala som užívať lieky Klimonorm a po 3 mesiacoch som ho vysadila , lebo ma boleli prsia a pichalo ma v prsiach najprv v pravom potom v lavom a teraz užívam lieky Fito soja a mam navaly tepla , ale najviac ma znepokojuje to pichanie v prsníkoch , ktoré nie je príjemné a hlavne bolestivé vyšetrenie mamograf mam v poriadku prosím Vás o skorú odpoved dakujem

lusyanka

ano, a je to pri tych bolestiach i nevolnost, nesom tehotna.. ale mam pichanie pri prsniku na lavej strane, nevolnost, stavy na odpadnutie..

lole

ja som mala podobne bolesti. potom na cas prestali a asi tak po 6 mesiacoch som si nasla velku hrcu v prsniku. mala som nezhudny nador (fibroadenom). casto sa vyskytuje u mladych zien. tiez som mala vtedy 20. bola som na operacii a momentalne je to v poriadku, ale tento tym nezhub. nadoru sa zvykne vracat, tak som pod dohladom lekarov.
tak necakaj a rychlo zajdi k lekarovi!!!

mimna

No mám 20 rokov...Viem že sa gynekológovi nevyhnem, ale plánujem tam ísť až ak budem chcieť predpísať antikoncepciu....No uvidím..Dnes sa bolesť zatiaľ neohlásila..tak možno už ani nepríde :)))

bm

pre miminu: Môžem sa spýtať, koľko máš rokov? Gynekológovi sa vo svojom živote nevyhneš? Ak nejaký zdravotný problém existuje, treba ho riešiť hneď, dokiaľ sa dá. Ak nie je, aspoň budeš mať pokoj na duši a nebudeš sa zbytočne nervovať.

matka

Ja som mala tento problem, ale ignorovala som to. Vela som sportovala, tak som to pripisovala tomu. Najvacsia chyba v mojom zivote. Utekaj k lekarovi, ziadna hanba. Ked skoncis bez prs, bude to ovela horsie ako prezit jedno vysetrenie!!!

jennynne

mimina, bola som s tým u lekára, chodila som na rehabilitacie - suché teplo a elektroliečba. chodievam aj na masaže, poznám jednu zlatú kočku. chce to ale pravidelné cvičenie, a to ja nerobím :o), takže z času na čas sa chrbtica ozve. ale myslím, že by si mala ísť na gynek., aby si niečo nezanedbala. mne ta cysta zmizla sama od seba po roku a pol. odhoď hanbu a stres a choď - zdravie ti za to stojí. a chrbtica tiež nie je sranda, ja mám 25 a pripadám si pri tých bolestiach ako starena.

mimina

Noo lenže gynekológ by nekontroloval len prsia...aa z toho mám teda iný stres..preto sa informujem tu...ďaaaleko od gynekológa (teda aspoň fyzicky).A jennynne ako si to pak riešila s tou chrbticou????