podvrtnuty clenok

Príspevok v téme: podvrtnuty clenok
Marekiaro

Zdravim, pri futbale som si podvrtol clenok, ale tak, ze sa mi zvrtol do vnutornej strany a ostal mi v tej polohe. Potom sa mi vratil spat. Strasne mi potom opuchlo pod clenkom, chodidlo, ale aj litkovy sval. Cele som to mal podliate krvou. Doktor mi vsak nepovedal, co s tym presne mam, dal mi dlahu a nejake lieky proti bolesti a opuchu...Mozem tam mat natrhnute vazy? Kolko sa mi to bude liecit?

youki

Nohu som natieral nejakym kremom/mastou, ale uz neviem ci to bol prave fastum gel.
V sucasnosti uz obmedzenia nepocitujem, venujem sa intenzivne sportom (turistika, cyklistika, plavanie).
Ale pamatam si, ze asi po dvoch mesiacoch (mozno troch) som chcel trosku pobehnut na autobus a este som to zacitil. Cize definitivne vylecienie moze trvat aj tie 2-3 mesiace.

Marekiaro

Nohu sa snazim mat stale vylozenu, ale aj tak diky za radu :)...aj si si to natieral tym fastum gelom? teraz s tou nohou uz nemas problemy? lebo bojim sa nejakych nasledkov

youki

neviem ti povedat presne, kedy to zmizlo, ale bolo to dost dlho. Urcite aspon 5 tyzdnov.
Avsak celkove liecenie (teda doba, pocas ktorej som nemohol sportovat a namahat nohu) presiahla aj dva mesiace.
Odporucam co najviac nohu vykladat (teda bud sediet z vylozenou nohou alebo lezat tak, aby bola noha vyssie ako telo) - tak mi to radil lekar a dodrziaval som to urcite aspon tie 2 mesiace.

Marekiaro

A kolko si este asi mal tu nohu opuchnutu? Mal si tam aj natrhnute vaziva?..ja uz to mam tri tyzdne, noha odpuchla, len pri clenku mi ostal este krvny vyron. Doktorovi sa to moc nelubilo, tak mi este dali taku dlahu na 10 dni :(

youki

ahoj
mne sa nieco podobne stalo minuly rok pri florbale.
Hlavne na druhy den sa mi strasne opuchnutie zvacsilo. Siel som na rentgen, zlomene to nebolo a cele liecenie spocivalo v tom, ze som dostal na nohu bandaz (taku tesnu ponozku, ktora to stahovala).
Ak sa dobre pamatam, tak asi 2 tyzdne som ju nosil stale a potom este asi mesiac len pocas spanku. Dost dlho sa to hojilo, celkovo som bol fit az po asi 2 mesiacoch.
Bolo potrebne co najviac drzat nohu vo vyssej polohe, aby krv nestekala dole, cize vzdy ked sa dalo, som mal mat nohu vylozenu. V spanku bolo lepsie, aby bola nad urovnou tela (napr. polozit na vankus) a vzdy rano (po celej noci s vylozenou nohou) ten opuch trosku zmizol, navecer naopak.