chcem to malinke...

Príspevok v téme: chcem to malinke...
mercina

Ahojte...prosím chcela by som vedieť váš názor...Mám 21 rokov a s priteľom čakám z mojej strany očakávané bábatko...hovorila som mu,že chcem bábetko,kedže máme byt,sme aj celkom dobre zabezpečený,rodičia nám prajú a podporujú nás...všetko ideálne...On sa k tejto téme vždy odmietol vyjadrovať,povedal že babo zatiaľ nechce,že on nehce za nič niest zodpovednosť...prišlo mi to trochu detinské..teraz čakám babo,som v piatom týždni a povedala som mu to ako veĺmi radostnú správu....no on mi povedal že to dieťa si nenechám,že on žiadne dieta nehce a či chcem alebo nie pojdem na potrat...má známeho gynekológa a dnes mi už vravel,že všetko vybavil...ja na potrat ísť nemienim to maličké strašne chcem!neviem ako mu to mám povedať,bojím sa že ma nechá,ale die´tatko si vziať nedám....prosím poradťe mi...

anandang

Mercina, nech sa páči, post-la som ti tu niekoľko zaujímavých odkazov na spomínané témy... samozrejme cez google sa toho dá nájsť ešte oveľa viac :)

bezplienková metóda:

www.mokosha.info

www.ekoporadna.sk

znaková reč:

www.babysigns.sk

www.zdravie.sk

Na tvojom mieste by som si teraz deň aj noc čítala samé články a diskusie o tehotenstve a nasávala užitočné poznatky :D myslím si, že ťa čaká skvelé obdobie :)

pre neprajníkov :P
zbytočne tu už riešite hlúposti, čo sa stalo sa stalo, okolnosti tu určite objektívne neposúdite... tak načo toľko negatívnych emócií??? :)

daduskaaaaaa

ahoj,ja keby som na tvojom mieste by som si nechala babo a ked priatel nechce tak by som ho poslala doprdele ...urcite za ziadnu cenu by som si babo zobrat nedala.Ja som tiez v tom veku co ty a som v 4 mesiaci,slobodna.Priatel tiez nechcel babo..ze este je cas a vzdy sa skoro az nastval ked som to spomenula... ale uz ked mi meskala ms tak netrpezlivo cakal a ked som mu povedala ze bude tatino tak bol strasne rad a ked uvidel potom fotky zo sona bol taky strasne stastny ze si ju bral aj do roboty a aj kamosom ukazat:D a uz mame aj svadbu za 2 mesiace.To je mozno u tvojho len taky sok,ale mozno keby si to necha ulezat v hlave tak spravi duuufam dobru vec ....Prajem vela stastia aby vsetko dobre dopadlo!budem drzat palce.Dufam ze po tomto prispevku ma tu baby nezdzubu zase za moj pravopis....

mercinaa

anandang,

písala si o bezplienkovej metóde a posunkovej reči pre bábatká,mohla by si mi prosím,poskytnúť nejaké informácie?Ďakujem.

Natty23

Mercina...zaujímalo by ma keď nechodí do školy,financie si zabezpečovala ty o všetko si sa starala ty tak o čo sa vlastne staral on?To ti vôbec nevadilo,že je všetko na tvojich pleciach?Veď podľa toho,čo si napísala tomu človeku zďaleka zodpovednosť nič nevraví ...to si chcela dieťa s ním?...Hmm prinajmenšom zvláštne..ale ok

Simona_Dul

Mercina, nečítala som príspevky k tvojej téme. Ale myslím, že viem ako sa cítiš- na margo urážky, že si vymýšľaš. Ak by som bola na tvojom mieste, tiež by som bola kľudná, lebo by som sa nemusela ničoho báť. Úprimne, závidím tvoju situáciu (až na tvojho priateľa - alebo ex. neviem, vážne som nečítala iné príspevky). My s priateľom by sme sa už aj chceli usadiť, ak by prišlo dieťa, bolo by to prekvapenie, ale tešili by sme sa. Sme však na tom inak ako ty- ja mám 21, priateľ 24, nemáme za čo bývať, naši rodičia nemajú peniaze na to, aby nás plne financovali. Napriek tomu, že našej láske rodičia prajú, hlavne pre mojich rodičov by bolo dieťa šokom. A hlavne, ak by som kvôli dieťatku musela prerušiť výšku. Máš možnosť a nádherné prostredie na to, aby si vychovala šťastné dieťa a ty bola bez stresov a v bezpečí. Prajem ti to a želám hlavne to, aby sa ti narodilo zdravé bábätko. Všetko iné už potom zvládneš... Drž sa !

mercinaa

Končím tým nezmyselným písaním,chcela som poradiť,vypočuť si názory iných...A skončilo sa to tak že robíš zo mńa spisovateľku...Určite nemám čo robiť,však?..Veľmi dobre viem,ako veľmi finančne náročné je dieťa...Peniaze mám...A moji rodičia sú nesmierne šťastný,že čakám bábo,tak isto ako ja....A čo by som mala ľutovať?Možem byť len a len rada,že som sa to dozevdela teraz a nie vtedy,keď by bolo neskoro...

usiko

....inak , zda sa mi, ze cely tento pribeh je bud vymysleny, alebo sa nestal celkom tak ako to popisala mercina...pretoze je az prilis kludna.....podla mna by stacilo si len na nete pozriet ceny vybavy pre dieta a zobudila by sa...takze mi nieco na tom celom nesedi...je mi luto...ale aspon sme si vymenili a vyjadrili svoje nazory a mozno pomozu inym babam vyhnut sa chybam....

mercinaa

ja od neho enhcem,aby mi platil na dieťa...Sám nemá žiadne peniaze,finančnú stránku,byt a všetko ostanté som vždy platila ja...A keď ste tu písali,že moj ...neviem ako ho mam nazvať...chcel dokončiť školu,tak vám len možem povedať,že nemal akú,pretože mal skončených len 10 rokov povinnej školskej dochádzky a potom odišiel zo strednej!..Možem ďakovať mojej maminke a tomu,že ja študujem na dobrej vysokej škole a nevadí mi,že koli bábatku preruším školu...Dieťa je dar od Boha a v dobrom vzťahu,(ktorý som myslela že je aj medzi nami) by malo by´t toto krásne stvorenie a už je jedno v akom veku...Ja som sa na to cítila práve teraz...

mercinaa

Nechápem prečo tu hovoríte,že žena má mať zodpovednosť aj za muža...A muž má ostať do smrti dieťaťom?...Všetkým vám krásne ďakujem,že nám držíte prsty,snáď to všetko dobre dopadne...A vy,čo si myslíte,že tomu malému budem zlou matkou,možem len napísať,že si možte myslieť čo chcete,ja svoje dieťatko vychovám s najvačšou láskou,za oboch,a nech sa bude dia´t,čo sa bude diať,bude sa mať dobre a mať krásne detstvo,nie ako tu niektorý píšete že vždy nakoniec trpí dieťa...Ono nikdy nebude trpieť!!..A to,že sa učíme na vlastných chybách,nebolo ohľadom k bábatku,ale chlapovi..To bábatko vobec ale VOBEC nie je chyba,je to to najvačšie šťastie čo ma mohlo stretnúť...Ešte raz krásne ďakujem všetkým tým,ktorí nám prajú..