chcem to malinke...

Príspevok v téme: chcem to malinke...
mercina

Ahojte...prosím chcela by som vedieť váš názor...Mám 21 rokov a s priteľom čakám z mojej strany očakávané bábatko...hovorila som mu,že chcem bábetko,kedže máme byt,sme aj celkom dobre zabezpečený,rodičia nám prajú a podporujú nás...všetko ideálne...On sa k tejto téme vždy odmietol vyjadrovať,povedal že babo zatiaľ nechce,že on nehce za nič niest zodpovednosť...prišlo mi to trochu detinské..teraz čakám babo,som v piatom týždni a povedala som mu to ako veĺmi radostnú správu....no on mi povedal že to dieťa si nenechám,že on žiadne dieta nehce a či chcem alebo nie pojdem na potrat...má známeho gynekológa a dnes mi už vravel,že všetko vybavil...ja na potrat ísť nemienim to maličké strašne chcem!neviem ako mu to mám povedať,bojím sa že ma nechá,ale die´tatko si vziať nedám....prosím poradťe mi...

slobodnaa

Osobne si myslím, že mercina to vedela a myslela si, že dieťa bude poistka ich vzťahu, no hold chlap sa na ňu aj tak vyprdol a preto mám obavy o to malé. Nenávidím ak si žena neváži dieťa ako dar a používa ho ako prostriedok na manipulovanie a ovládanie ľudí vôkol seba. Musela vidieť aký je ten chlap, buď to vidieť nechcela alebo jej to bolo jedno, čo je podľa mňa šialene nezodpovedný prístup, alebo to potom aspoň nenazývaj vzťahom a neuvažuj o budúcnosti. Mimochodom nechcela by som svojmu dieťaťu dať takéto gény. A tiež neverím, že sa tak rýchlo poučila a najviac ma dostala táto veta :

"veru...bola som slepá,čo už,učíme sa na vlastných chybách :).."
dieťatko je trošku veľká chybička na ktorej sa učíš, no je to tvoj život.

xxxx

slobodna ma pravdu ,ked už žijete spolu a dlho tak skúšaj často chodit von či sa nehanbi za teba potom deti či chce správannie jeho atd.. kontrola a čo ak bol s nou ty ako čo nezistila ved musel chodit neskoro alebo idem na futbal tak zoberiem sa a overujem či klame alebo čo ::dd:a sama na dieta .A rodičia no iste nie povedia idem k lekárke a iný ja zase idem tam a tam. Nie ty moc nepomozu .

slobodnaa

mercina som zvedavá dokedy ti ten optimizmus ohľadom dieťaťa vydrží. Si ukážkový príklad toho ako sa to robiť nemá. Príliš mladá, príliš naivná, príliš nezodpovedná. Chlapa spoznávaš aj podľa toho ako sa zachová v určitých situáciách, ako reaguje na určité témy, už vtedy ti malo trknúť, prečo s tebou nechce mať dieťa a nie, jednoducho sa nechať oplodniť napriek všetkému a myslieť si, že to bude podľa tvojich predstáv ak chlapec nebude mať na výber. Za každý čin sa nesú následky. Nemyslím si, že si duševne pripravená byť matkou, tvoje nezodpovedné správanie tomu nasvedčuje, ale dúfam, že to zvládneš aj keď sa dosť obávam, že si predsa len neskôr vyberieš zbabelo tú ľahšiu možnosť- potrat. Lebo chcieť je pekné, no realita je trošku iná a vychovávať decko bez otca, tiež nie je najľahšie. Podľa mňa ti chýba zodpovedný prístup v živote a dieťa je najmä o zodpovednosti, nie je to hračka. Inak ani Rosamunde Pilcherová by nevymyslela taký príbeh ako ty :) toto je už normálne že sci-fi !
No nech je ako chce, je to tvoj život.

kukinka

ja normalne neverim..znie mi to ako science fiction.. ten chlap kade chodi, deti robi.. ale to je jeho kapusta.. mercinka, prajem vsetko len to dobre Tebe i malemu, nech sa vam dari a nech ste vzdy stastni :)

milusca

jajka001 asi tak:) Bohuzial sa zrejme nejedna o bohaca, ktory si moze dovolit robit deti kade chodi... keby moja 21-rocna dcera prisla domov s tym, ze caka dieta s priatelom, ktory je vsetko len nie dobry, asi by som sa picla. Strasne sa bojim mat deti aj kvoli takejto moznej situacii. Clovek si nechce pokazit zivot...

slniecko_V

mercina...zrejme to neni ten pravý muž pre teba...máš na to aj roky a keď máte aj byt tak nehnevaj sa podla mňa je to iba chrapúň

kafe

Mercina, podľa mňa si rovnaká ako tvoj priateľ. Ty si NErešpektovala JEHO, keď sa jasne vyjadril, že dieťa nechce a on sa vôbec nepýtal teba, či chceš ísť na potrat, jedoducho ho vybavil a hotovo. Fakt ideálny vzťah.. vy dvaja ste sa buď vôbec nepoznali, alebo si na ňom prehliadala kopu vecí, ktoré ti naznačovali aký asi v skutočnosi je. Ale držím palce, nech sa ti s deculom darí.

neva

Naozaj až neuveriteľný príbeh. Ak je to tak, je dobre, že Ti otvoril oči skôr ako by si sa za neho vydala, je to totiž chrapúň, nebanuj za ním. Ak si to dieťa naozaj želáš, verím, že ho vychováš tak, aby sa otcovi čo najmenej podobalo. Prajem Ti veľa šťastia a sily do budúcnosti.