skolioza

Príspevok v téme: skolioza
emca

chcem sa opytat na skoliozu, je diagnostikovana v 26 rokoch a vraj uz nie je ina moznost ako operacia..ja tomu nemozem uverit. predsa musi byt nejaky naturalny prostriedok na podporu organizmu, pripadne cviky na zlepsenie. je mozne, ze uz sa neda vyliecit uplne, ale aspon zmiernit priebeh isto..alebo sa mylim?? ake pripravky by boli najvhodnejsie? a este jedna vec, bolo mi povedane, ze skolioza moze suvisiet so skvrnou na chrbte-tzv.neurofibromatoza..ale nie som si ista, ze ide o tento druh choroby. podla mna, velka ochlpena skvrna na chrbte nemoze suvisiet so skoliozou..alebo moze??? som z toho mierne..vyvedena z miery..
-------------
Skolióza www.zdravie.sk
Čo je skolióza? www.zdravie.sk

Zufalka18

jasne jasne tak dakujem pekne.ja som sa len divila ze doktor mi nikdy nedal ani korzet tak to snad nebolo az take vazne.hned si zacnem na to cvicenie niekoho zhanat :)))

sycamore

Zufalka,
tak neopakuj dokola stale to iste a zacni cvicit. Ako pvedala babkabylika, za par mesiacov uvidis zmenu.

babkabylinka

Dufam ze nebude potrebna operacia. Skus par mesiacov to posilovanie a dobre chutne jedlo. Uvidime. Rezanie je uplne ta posledna a obvykle aj najhorsia volba. Nevidim dovod preco by sa to nemalo zlepsit cvicenim. Bude to trvat dlhsie, aj niekolko rokov. O par mesiacov uvidis male zmeny.

sycamore

neviem koho sa presne pytas,
ale ja nepoznam presne tvoj zdravotny stav, preto to neviem takto povedat, spravne cvicenie - teda spravny vyber cvikov a ich spravna technika prevedenia ti urcite pomozu.
A mozno by stalo za namahu skontrolovat si tvoj jedalnicek - hlavne nutricne hodnoty.

Zufalka18

a ked tvrdis ze mam silnu skoliozu moze sa to este nepravit aby mi tie lopatky tak netrcali?ale myslim ze mi trcia aj preto ze som sa hrbila dost a nevystierala.

sycamore

a este jedna rada...najprv si zisti kto je ta babkabylinka, aby si potom nebola prekvapena...dufam,ze to nie je Herbalife.
Drzim Ti palce, aby sa ti to zlepsilo co najviac, je to beh na dlhe trate...

sycamore

Zufalka,
tie cviky nie su zle, ale je potrbne ich spravne cvicit-inac si mozes aj poskodit...preto sa priklanam k nazoru aspon parkrat cvicit s odbornym trenerom, nauci ta presnu techniku. Viem o com hovorim, 10 rokov som cvicila sportovu gymnastiku a tam sa ti vlastna chyba moze skarede vypomstit, to nie strasenie.
Nepoznas napriklad byvaleho telocvikara, mozno by pomohol...

babkabylinka

Zufalka18: Rady ohladom jodu od back-a neber uplne vazne, mohla aby si si ublizit. S vyzivovymi doplnkami opatrne.

Ked ti odstavaju lopatky, tak to mas dost silnu skoliozu. Opatrne posilovanie a sport ti neublizia, ale mozu ti pomoct. Ozvem sa ti na mail, uvidime o par mesiacov.

babkabylinka

Back: S tym jodom to nie je az jednoduche. 3/4 z toho co si napisal je nespravne. Ak mas zaujem o informacie, cez mail.