skolioza

Príspevok v téme: skolioza
emca

chcem sa opytat na skoliozu, je diagnostikovana v 26 rokoch a vraj uz nie je ina moznost ako operacia..ja tomu nemozem uverit. predsa musi byt nejaky naturalny prostriedok na podporu organizmu, pripadne cviky na zlepsenie. je mozne, ze uz sa neda vyliecit uplne, ale aspon zmiernit priebeh isto..alebo sa mylim?? ake pripravky by boli najvhodnejsie? a este jedna vec, bolo mi povedane, ze skolioza moze suvisiet so skvrnou na chrbte-tzv.neurofibromatoza..ale nie som si ista, ze ide o tento druh choroby. podla mna, velka ochlpena skvrna na chrbte nemoze suvisiet so skoliozou..alebo moze??? som z toho mierne..vyvedena z miery..
-------------
Skolióza www.zdravie.sk
Čo je skolióza? www.zdravie.sk

babkabylinka

Tie cviky co ti napisal doktor sa daju robit aj so zatazou. Na nohy sa pripevnuju precka s pieskom, do ruk s anieco chyti, cink alebo flasa s vodou. Zataz dost srychluje rast svalov. Ten ten na 10 cvikov ktore clovek akurat zvladne si treba spravit a podla toho volit zataz.

Zufalka18

cvicim take podobne ako si mi ty zacala opisovat.10 cvikov na bruchu,na chrbte a stvornozky.ja teda skusim to plavanie a skusim sa spytat aj v posilnovni

babkabylinka

Skus popisat ake cviky, v kolkych seriach ich cvicis a ako casto. A treba cvicit VSETKY svaly. Napriklad pri slabych brusnych svaloch sa ludia zvyknu hrbit, lebo nemaju "protivahu" v sile brusnych svalov. Takze sa pre istotu zhrbia, je to podvedome. Ako napisal Back, treba aj posilovnu.

Zufalka18

no ja mam cviky od doktora a tie mam cvicit kazdy den tak neviem.a uz cvicim asi tri mesiace a nejake vysledky zatial nevidim.

babkabylinka

Mozes cvicit aj sama. O par mesiacov by si uz mala vidiet vysledky. odporucam cvicit 2x, maximalne 3x do tyzdna. Viac nema zmysel, treba si aj oddychnut. .... Este sa vratim ku komplexnym cviceniam ktore sa volaju tanec, sport ci plavanie - zatazuje sa pri nich zaroven aj srdce, takze sa posiluje aj srdcovo-cievny system. Komplexny pohyb je vzdy ten najlepsi.

babkabylinka

Pred posilovanim sa robi zatazovy test, aby sa zistilo ake su silne svaly, ake cviky su vhodne. Treba volit taku obtiaznost, aby cvik clovek vladal opakovat aspon 10x. Zbytocne velka zataz moze ublizit. Pri cviceni treba cvik opakovat orientacne 10x, ak clovek nevladze, ta menej. Tieto opakovanie urobit v 10-tich seriach. To je zaklad posilovania, tak najrychlejsie a najbezpecnejsie rastu svaly, kosti, chrupavky a slachy. .... Urcite nerob cviky ktore ta nejak bolia. Cvicenie ma byt prijemne, aby clovek posiloval rad. Najvacsia zabava je pri sportoch, tancoch a plavani.

Zufalka18

dakujem.a mozem cvicit aj sama doma lebo doteraz som cvicila len sama alebo je nutne aby som si zohnala aj toho trenera?