Rady pre mladé gazdinky

Príspevok v téme: Rady pre mladé gazdinky
jancecka

Ahojte, zakladám túto tému, lebo ma napríklad trápi, pripálená žehlička a neviem čo s tým, s chemickými prípravkami to vôbec nejde dolu a nechcem si škriabať po jej povrchu.
Alebo, prečo keď robím hranolky z domácich zemiakov, vo fritéze, tak po vybratí sú uvädnuté a nedržia pekne svoj tvar? Sú ako keby mokré, nie chrumkavé.

Nikol666

moja rada pre mladé gazdinky kúpte si robotický čistič na okná bez šmúh najlepšie hobot-a 208 z toprobot.sk lebo inak Vám umývanie z okien mega zhnusí život

betkacat

pre adam: nemám dobrú skúsenosť s tými visiacimi...ale gelový duck má u manžela úspech, vonia a celkom pení pri splachovaní a hlavne z neho nič netečie a konečne žiadne nádobky netrčia do misy a je to možné dať kdekolvek, myslím miesto v mise, resp tam kde tečie voda

AdamKrt

mimisek:

skus napisat nieco permanent markerom na nejaku inu, podobnu latku, alebo iny povrch. A potom na to skus ine cistidla. Najbeznejsie sa pouziva technicky benzin, alebo riedidlo napr. S6006. Kupis to niekde v drogerkach, ci farby-laky.

Je ta kableka s lakovanou, hladkou kozou, alebo je to take drsne, akoby semisove ?

Mne sa raz stalo, ze som si oblial ruky tusom z tryskovej tlaciarne. Zaliezlo to do porov a neslo to ziadnym cisticom dole. Vliezlo to do porov, zahyboch na odtlackov prstov a aj ked som to drhol pemzou, slo to tazko....

Potom som pouzil CITRO - prasok na umyanie dresov a s pomocou toho jemneho prasku a trochy vody, to islo z ruk dostat uplne lahucko...

AdamKrt

mimisek:

pozor, neni fixka ako fixka. To rozpusanie co sa pamatam za mlada, riedilo obycajne fixky. Ale dat dole popisanie Centropenom, nejaky permanent marker, to uz je ine kafe...

mimisek

AdamKrt - ja do zachodovej misy nic nevesiam kvoli tomu, ze manzel neznasa zachodove vone. Ale ved vyskusaj. Do zachodu nalejem pripravok na zabitie salmonely a ecoli s vonou jari raz za tyzden a nic ine nie je potrebne.
Popisala som si kozene sedadlo v aute a kedze mam kremovu farbu koze a fixa bola cierna, dost to krici, kupila som si aj pollitrovy 91 percentny isopropyl alkohol a nezislo to:(((

AdamKrt

Laurina22: pokial viem, vela fixiek sa da dat dole celkom v pohode alkoholom. Cize nieco s vyssim obsahom alkoholu - napr. Alpa ma cca 60 percent. Alebo cistice skiel-okien.

Mohlo by to pomoct na hladku kozu. Ak je to taka ako semisova, to bude asi problem. Mozno potom riedidlo. Ale neviem ako s flakmi.

Velmi silny je aj isoprophyl akohol, ten sa dokonca pouziva na cistenie optickych cociek pri laserovej technike. V malom mnozstve sa da kupit v nadobkach pre cistenie FDD alebo CD mechanik v pocitacoch, alebo specializovane obchody maju aj vacsie balenia.

AdamKrt

Otazka pre mlade gazdinky - pouzivate nejaku zavesitelnu nadobku na WC, aby to osetrilo po splachnuti zachodovu misu a prevonalo to ? Aku znacku, su nejake vyhodne znacky, balenia...?

Su lepsie gelove, alebo tuhe ?

User_37597

jaj dakujem...ja neviem ale nebolo chutne to cesto..proste nebolo to ono..ale inak dakujem to s tymi stupnami a minutami. :)