Rady pre mladé gazdinky

Príspevok v téme: Rady pre mladé gazdinky
jancecka

Ahojte, zakladám túto tému, lebo ma napríklad trápi, pripálená žehlička a neviem čo s tým, s chemickými prípravkami to vôbec nejde dolu a nechcem si škriabať po jej povrchu.
Alebo, prečo keď robím hranolky z domácich zemiakov, vo fritéze, tak po vybratí sú uvädnuté a nedržia pekne svoj tvar? Sú ako keby mokré, nie chrumkavé.

jancecka

maria, tak skúsila som aj slanú vodu, nepomohlo, aj červené zemiaky, nepomohlo :D predsmažené z tesca manžel nemá rád :D povedal že aj keď uvädnuté ale domáce sú lepšie :D a také niečo, že dať domáce zemiaky do mrazničky? neskúšal niekto? myslím už nakrájané zemiaky na hranolky

agaven ja

wel nie ja chcem pernik ale mam recepty asi 6 a kazdy je zly lebo ten pernicek na druhy den je ako kost a ja zase zobereim asi 5 kusov na tacku a miktovn zohrueva potom je memy asi 3 minuty a zase ztvrdne nie viem hranolky a chipsy deti moc nedavat aspon lekarka zakazuje moc davat sem tam dva krat za mesiac ano ale aj tak jej kupim viac tycinky ´´´´´maria dam pozor na peceni dik.´´

[zruseny12]

...nemas za co hl.aby chutili,nam chutia.../treba davat pozor aj pri peceni,aby sa dlho nepiekli,lebo potom sa zb.len vysusuju/

xxxx

maria dakujem potom napisem dieta by len to hrozne ich ma rada a ja zase na druhy den len v mikrovlnke mekla ich dakujem za recept

[zruseny12]

JANCECKA
...no,neviem ale tento problem mam aj ja z hranolkami a musim povedat,ze za zivot som ich urobila velmi vela,lebo sme boli hranolkova rodina...
stale sa mi darilo robit hranolky VYBORNE- ale posledne roky sa mi zda ako keby aj tie zemiaky sa nejak menili dobou :0))))
inak vyskusala som uz vselijake odrody a aj vselijake sposoby...
a nakoniec som zacala kupovat predsmazene z tesca...
mame aj odrodu cervenych zemiakov,ale tiez sa z nich nedaju robit hranolky,a to predtym z tej istej odrody som robila perfektne VYBORNE HRANOLKY...
zaujal ma sposob ako ti tu radi WELL,lebo ja som skor zemiaky nakrajala na hranolky nechala aj hodinu bez vody a potom som ich davala smazit...ale niekedy boli perfektne a niekedy aj tak na nic...
teraz ma napadlo,ze to moze byt aj OLEJOM...ale tak ten som vyskusala vselijaky...
tiez mam fritezu -MOULINEX/velmi dobra znacka/a nemyslim si,ze by to bolo nou...lebo niekedy som robila len na panvici a darilo sa...
ja uz som to vzdala a hranolky nerobim :0((((

[zruseny12]

..no pernicky sa zv.nechavat odstat...ale ak ti pomoze skus tieto ja som s nimi spkojna,su makke a hned sa daju jest...
***
1kg hl.muky
400dg pras.cukru
3PL slivkoveho lekvaru
3PL medu
1-2 lyzicky sody bikarbony
2lyzicky skorice
125dg smetolu
6vajicka
zmiesit vsetko dohromady-nechat odstat 24hod.
pecieme pri 220st.
osobne ich peciem casto a som s nimi spokojna...