Už naozaj nevládzem

Príspevok v téme: Už naozaj nevládzem
marushik

Ahojte,
práve som sa vrátila z wc-ka. Naposledy-včera- keď som "TO" urobila, povedala som si že už nikdy viac!...Už asi 1000-cí krát...
Preklínam deň, keď som to spravila prvý krát. Neviem si už predstaviť aké to je žiť bez neustálych myšlienok na jedlo a na to čo s ním po jedení "musím" urobiť. A vlastne, mnohé z vás ste si asi podobným prešli,alebo ešte prechádzate...
Mám 22 rokov. Bulímia ma trápi už dobré tri roky. Prepadla som jej počas toho ako som mala anorexiu, ktorá sa mi začala v mojich 19 rokoch. Prestala som skoro úplne jesť, aj keď to bolo pre mňa utrpenie,pretože jedlo milujem... ale neznášala som sa, svoj celkový vzhľad(čo sa doteraz nezmenilo:(...práve naopak, čím ďalej, tým viac, sa samej sebe hnusím). Vtedy som na výšku 167 cm mala 52 kíl a to sa mi zdalo priveľa. A tak som to dotiahla na 46. Verte či nie, bolo to jediné obdobie v mojom živote, kedy som sa cítila celkom "pekne" a príťažlivo...avšak, potom som začala brať antikoncepciu kvôli menštruácii, ktorú som nemala viac ako rok a pribrala som na pôvodných 52 kg. Kvôli priberaniu, ktoré neprestávalo, sa u mna postupne vyvinula depresia, až som začala navštevovať psychiatra. Predpísal mi lieky-antidepresíva, z ktorých som pribrala ďalších 8 kíl...Od vtedy je tomu rok a ja mám stále váhu okolo 60-63 kíl, hnusnú bulímiu a hnus zo seba.. Nenávidím sa ako nikdy predtým :( Nikto z blízkych o mojom probléme nevie a ja neviem ako ďalej. Preto som sa odvážila aspoň k tomuto, že sa zdôverím s Vami. Viem, že chcem byť zdravá,nechcem sa už neustále len prežieraŤ, ale moja vôľa je slabá. A chcela by som sa mať konečne rada, aby som mohla viesť plnohodnotný život... Ak by ste mi vedeli poradiť dievčatá, ktoré ste sa z toho dostali, bola by som Vám úprimne vďačná. Takisto ako sa poteším aj slovám Vás kočky, ktoré tým prechádzate teraz...Ďakujem...
--------------
Poradňa - Poruchy príjmu potravy - www.zdravie.sk

zuzka1911

yuka, 178cm a 58kg nie je vela !!! Podla mna si uplne ze chuda !!! Ja mam 167cm a 55-56kg (neviem, tyzden som sa nevazila, aaaaaaaaa) a viem, ze som normalna. Aj ked ja sa vacsinu zivota citim ako tlsta tucibomba ... Ale to som sa aj ked som mala o 5 kil menej, aj o 5 kil viac ... Hm, chcem vediet - budem sa niekedy v mojom zivote citit so sebou spokojna ???

zuzka1911

Ahoj Marushik,

podla mna to vobec nie je zle, ze sa Ti lubi ten spevak, je to mile :) Ja sa tiez niekedy citim ako pubertacka.. No a co, je to celkom fajn pocit. Len sa na to neupni uplne, lebo .. No lebo potom budes mat zase pocit, ze ho nemozes mat a tak. My si vzdy davame priliz vysoke ciele, ktore za normalnych okolnosti nie je mozne dosiahnut a potom dopadneme tak, ako sme dopadli. Je to presne o tom - sme priliz cielavedome a ideme si za tym svojim hlava-nehlava. Cize treba sa uskromnit a zit s tym, co nam zivot dava a tesit sa z toho co mame a nie stale mysliet na to, co nemame, co itak nedosiahneme... Pretoze potom mame tendenciu sa trestat nejedenim alebo vracanim. Je to presne o tom. Nieco sa mi nepodarilo ?? Nenajem sa, lebo si nezasluzim. Alebo sa prezerem a vygrcam to, lebo moje telo potrestam vracanim. Presne tak to je u nas. Ze ??
Marushik, ked sa sama sebe pacis namalovana a s urobenymi vlasmi, rob si to stale, aj ked nie je prilezitost. Musis sa zacat mat rada :)

zuzka1911

Ahoj yuka,

to je asi to najhorsie co mozes urobit - vzdat sa !!! Vzdy ked "zlyhas", lebo zlyhavame vsetky, treba si povedat, ze nevadi, nevzdam to, bojujem dalej. Stoji za to bojovat a snazit sa zvitazit :) Stoji to za to. Ja som sice uz tyzden negrcala a ani sa nevazila ... A vies co ? Vies co mi teraz sef povedal ? Ze jak dobre vyzeram :) Aj sa citim dobre, pekne ... Bude to urcite tym, ze negrcam. Nevyzerm doslova "vygrcane" !!! A najhorsie este co mozes urobit ked sa prejes alebo zjes o trochu viac ako by si chcela je, ze si povies "ze uz som to dojebala cele" a dotlacis sa barscim a potom to ides dat zo seba von. Ja tieto pocity dobre poznam. Dam si o jeden chlebik viacej ako som mala naplanovane a tie pocity v mojom chorom mozgu mi hovoria, ze uz som to itak cele pokazila, dam si potom este jeden alebo neviem co vsetko a potom hura na hajzel grcat .. To je najhorsie - dotlacit sa.
Yuka, treba naozaj udrziavat zaludok stale niecim, aby neprisiel vlci hlad a potom ta strasna chut prezrat sa. Daj si kazde 2-3 hodiny nieco male (jogurt, jablko, suchar, paradajku ...). Ja ked som fakt ze hladna a nechcem jest nejaku blbost, ja si nakrajam zeleninu a dam si ju. Trebars s bielym nizkotucnym jogurtom. Zasyti ma to, zvykla som si, vsugerovala som si, ze mi to aj chuti - ja si to tak urobim aby mi to chutilo a hlavne z toho nemam vycitky a potom ani nutkanie to ist vygrcat :) Takze nejako takto sa to snazim riesit. Alebo sa napijem dacoho ... Aebo si lahnem na chvilu, kym to odide tieto nechutne myslienky. Hej, posledny mesiac sa mi dari, ale bojim sa, ze to zase pride :( Ale ja to nevzdam a idem dalej, chcem zvitazit !!!

yuka_

ahoj kocendy :) tak velmi sa hanbim, ze tu nepisem viac... aj by som chcela aj nie... hanbim sa za seba. potrebujem rady a nazory... posledne dni je to so mnou hroza. kazdy den grcam. ja vas - ostatne bulimicky nechapem. poviete "to radsej budem jest hyper zdravo aby som negrcala"... ved aj ja by som to chcela!!! ale ja sa neviem zapriet! ja milujem jedlo nado vsetko na svete. co mam potom robit ked "zhresim" a zjem ž orechovych zavinov (kuskov)??? hnevam sa na seba ze som to uz dokaslala a tak to dorazim 4 kuracimi kridelkami, kuskom vypr. syra, smotanovym jogurtom, balikom bielych lupienkov... hnusim sa sama sebe. co mam jest? ako mam jest? nemozem si dovolit jest nieco uplne ine ako ludia okolo mna! mam na to vela dovodov, rodinu, nedostatok casu... chcem si uzivat leto ale neda sa... mimochodom, mam 178 a asi 58kg...pribrala som asi 2kg posledne dni je mi zo mna na grc, nemam chut sa ani vyzliet, nieto este ist kupat sa co ma volaju... baby, poradte... mam chut sa vzdat

marushik

Zuziiii,

dakujem moja za zlepsenie nalady trosku, lebo uz fakt vyzeram ako take...mam prerevane spuchnute oci a asi sa prilis lutujem, hmmm. No, ja neviem, mozno to s tou sestrou trochu prehanam ked som si tak spätne citala, co vsetko som popisala, je jasne ze podryva stale, aj dnes, rano som si bola zabehat a mala poznamky...ale asi objektivne, ako to ona vidi, to nie je az tak hrozne, len mna sa to tak dotyka ze uplne do hlbky. Ale skusim nereagovat, zatnut sa a preckat nenechat sa vynervovat a vydepkarcit. No, kazdopadne, bez boja by bol zivot o nicom. Vazne by si mala pouvazovat o tej psychologii moja, ja som vlastne tiez sla na psychologiu kvoli tomu, ze som sa vedela dobre vzit do sveta ineho cloveka, do jeho pocitov, akurat ze niekedy az moc, som tak ako asi aj ty viac precitlivela celkovo..ale da sa to naucit, brat veci viac s nadhladom, len na to treba cas a hlavne to treba CHCIET, tak ako pri vsetkom, tak ako pri "boji" s ppp. Ach, drzim nam palce. Ozaj, Zuzi, si uzasna! Cely tyyyzden, uau, je to super, len prosim ta nezabudni papat moja, ok? hoci len potrosku, ale papaj, aby to nepreslo niekam, kam nechceme...ok?? Aj ja to idem skusit, zajtra sa zacina novy tyzden, novy dnik..prosiiim, nech to bude lepsie uz.
A co je na mne pekne? hmmmmmmmmmmmmmmm....no.
Ja neviem, ked sa namalujem poriadne a vyfukam si vlasy, tak mam celkom peknu tvar...na viac sa nezmozem, lebo to by som si uz fakt klamala :)
A inac, snazim sa tiez v poslednej dobe najst si nieco, aby som sa nenudila a nemyslela stale na to ako vyzeram, co budem jest, ci budem jest a tak...a v stredu som bola na koncerte mojho oblubeneho, najoblubenejsieho spevaka a doteraz z toho zijem a este budem par dni, tyzdnov urcite,mesiacov moooozno lebo bol to pre mna jeden z najkrajsich zazitkov v zivote...tak trosku optimizmu prislo :)...
Tesim sa ze si konecne s tatkom, musi to byt super, po takej dlhej dobe byt spolu. Uzivaj si to, tak ako doteraz. A ten chlap, veru, aj ja uz zacinam mat nejaku taku potrebu mat pri sebe nejakeho chlapa, teda nie nejakeho, ale takeho toho mojho...ale tym padom ze som este vztah nemala, neviem o co prichadzam a tym padom ma to az tak moc, ako teba netrapi...ale hlavku hore, ked to ma byt, tak to bude, ked to nema byt ten kolega tak bude iny :)...ja som platonicky zamilovana do toho mojho spevaka, co je horsie, uz si pripadam ako pubertiacka, ako keby som mala 12...a minule som tak rozmyslala nad tym, ze vzdy sa buchnem do niekoho koho nemozem mat, do niekoho, pri ktorom by som sa citila hodnotnejsie...ako keby som si tym kompenzovala moju neschopnost a skaredost a...a vlastne akoby som sa umyselne chcela deptat, ale ked ono to vzdy tak nejak vyjde, ze je to niekto "nedosiahnutelny"...ale samozrejme, to sa neda nazvat laskou, to je tak "buchnutie" do vyzoru, stylu a blabla... ale preco sa mi to deje? prepana, ved mam 22, stara kraksna a ja sa zabuchnem do spevaka...je to normalne? nejaky regres...aaaaa vsetko so vsetkym suvisi. Raz budeme mat rodinku, deti, domcek...a budeme so sebou a so svojim zivotom spokojne...hm? Zuzi a vdaka za objatie, ciitila som ho!

A este Slizik...neboj, ja som na tom tak isto, pribrala som za posledne tyzdne a ja nejem len zeleninu a ovocie ani zdaleka! Ja jem vlastne vsetko...ono by to bolo uplne v poriadku, keby som nemala silnu "chut" sa vzdy prezrat, obzrat, prasknut...ale asi musime vydrzat a aj nase telo si musi navyknut na normalny pravidelny prijem. Tak vydrzkaj!

ach jaj, zajtra novy dnik, tak vykrocme pravou nohou, nech je dobry...ako Zuzka vravi, bude taky aky si ho urobime...
Veela sil, babky :-*

zuzka1911

Marushik,

Ty sa hlavne musis prestat porovnavat so vsetkymi a hlavne so sestrou. Mna moja mama cely zivot s niekym (so vsetkymi) porovnavala a pozri kam som sa dopracovala. Ono je to o tom, ze si myslime, ze ked budeme chudsie, budeme stastnejsie a bla bla ... Ale omyl. Ja som nebola so sebou spokojna nikdy, ani ked som mala menej, ani teraz, ani ked som mala viac (pochopitelne, hehe). No ale snazim sa si nejako uvedomit (aj ked mi to velmi nejde, ako kedy ...), ze musim sa mat rada, musim sa usmievat, lebo potom sa budu aj na mna usmievat. A hlavne si vravim - ved ma nikto nebude chciet, ked sa budem stale mracit, budem mat otrasnu naladu a budem nasrata na cely svet. A toto je pre mna nepredstavitelne. Nechcem skoncit ako stara dievka, ktora bude nasrata na cely svet, nespokojna stale. Chcem mat muza, deti, pekny bytik alebo domcek. Toto mna posuva vpred :) Marushik, najdi si aj Ty nieco, kvoli comu sa oplati bojovat. Samozrejme, chceme byt zdrave, chceme mat pekne zuby, nechty, vlasy, nechceme chytit nejaku rakovinu zaludka alebo ustnej dutiny, nemat zaludocne vredy atd. Ale ja si myslim, ze treba si najst aj nieco ine, preco sa oplati bojovat. Laska, deti ... Vela dievcatam/zenam pomoze tehotenstvo. Mne pomaha to, ze naozaj by som teraz chcela nedneho chalana, chcem sa mu pacit, chcem ho dostat. No a s kruhami pod ocami a smutnym vyrazom v tvari sa mi to urcite nepodari :)

Marushik, neporovnavaj sa so sestrou. Ja mam tiez kamosky, ktore su chudsie, omnoho chudsie, ale ja mam napr. krajsie oci :) Hehe ... Najdi aj Ty na sebe nieco, co mas rada (to som Ti uz ale minimalne raz pisala). Ja mam rada svoje oci, pery, vlasy. Prosim Ta, napis mi Tvoje pozitiva :) Negativa som uz pocula :) OK mojko ??

Este som tusim nieco chcela napisat, ale som zabudla (lebo som sa akurat nasrala ... kokos, fuuuuuuuuuurt mi niekto robi nejaky program a ja nemam naladu furt sa niekam trepat, lebo ja som furt bud v praci alebo v skole a teraz som 8 hodin v praci kazdy den a este aj na vikend mi niekto furt vyraba program ... do riti )
takze ked ma napadne co som chcela, napisem :) papa zatial :)

zuzka1911

Ahoj slizik,

nevaz sa, snaz sa ako mozes a hlavne to nevzdavaj :) Tie 2-3 kila si pribrala prave preto, lebo Tvoje telo nie je zvyknute na to jedlo a zaludok a cely traviaci system je uplne mimo z toho, ze vlastne to jedlo treba aj travit. Ono Tvoje telo zabudlo ako sa to robi a potrebuje sa nejako nastartovat. Ja ako pisem, nevazim sa. Ale tak ja zerem samu zeleninu a ovocie, lebo inak by som depkovala. A dnes som mala risoto, vcera sushi, cize nijake "zle" veci. Snazim sa, tiez by som mohla jest normalnejsie, ale ... Hovorim si, ze radsej budem jest extremne zdravo a negrcat ako ... No viete. Jaaaa neviem. Stale ale rozmyslam nad jedlom a mam pocit, ze som nechutne tlsta, ale nejako sa to snazim nevsimat si tieto sproste myslienky, kt. su iba vyplodom mojho choreho mozgu :)

Veeela stastia :)

slizik

ahojte baby,dost dlhon som tu nepisala ale nebojte stale citam vase pokroky!...ano vsetky urcitym sposobom napredujete len ja mam pocit ze nepostupujem. sice sa snazim uz zhruba dva tyzdne jest normalne no ale nejde mi to az tak akoby som chcela alebo mozno aj ide ale ja som pribrala 2 pomaly uz 3 kila za dva tyzdne a som z toho zufala...neviem ci to takto dalej vydrzi...neukazuje to len vaha ale aj ja to citim sama na sebe a hlavne na bruchu a to je vlastne ta partia tela kvoli ktorej sa to vsetko zacalo...cvicim uz 2 tyzdne ako taka krava,jem...a nic...ale podla toho co tu citam ze vy jete len same zdrave veci tak to u mna az tak neplati...zelenina nie je sice moj nepriatel ale zeby som sa z nej niekedy najedla tak to nemozem povedat...ja som stale hladna a nie nejem vela snazim sa ovladat ale aj to malo sa na mna nalepi ako zuvacka....ja neviem ak sa to nezmeni k lepsiemu asi do toho znova spadnem.

zuzka1911

Ahoj Marushik moj,

ospravedlnujem sa, ze som sa neozyvala, no nejako som vobec nezapinala pc posledne dni. Nechcelo sa mi :) Je tu tatino na dovolenke, takze sme aj teraz spolu (momentalne mi vari taku obedoveceru - risoto) a snazim sa co najviac casu travit s nim. Zo vcera na dnes som spala u kamosky, robili sme si sushi, padli dva sampusy. A kedze bolo strasne teplo a ja som cely den skoro nic nejedla (lebo som nemala chut), uplne som sa z toho opila, kedze to sushi je lahucke jedlo. No a padli sme ako dve hnile hrusky do postele o nejakej druhej :) Ale dobre bolo ... Sme sa zase narehotali :)

Inak mam posledne dni dost depkovite. No co Vam poviem, je v tom chlap. Plus leto, ja by som niekam isla ako zalubena dvojica a nemam s kym. Po dlhej dobe som sama, uz som sama 3 mesiace a nebavi ma to. Chyba mi laska, chyba mi pusa, drzanie sa za ruku atd. Takze som kvoli tomu cely piatok prerevala ... Moj "objekt" nebol v praci a ja som sa vyobliekala ... Hm ... Dalsi kolega isiel s priatelkou na vikend do Chorvatska a mne to prislo luto, ze ja nemam s kym. Takze som cele poobedie prerevala. A este mi aj byvaly zavolal a normalne som musela zlozit telefon, lebo som chytila zachvat placu ... No fasa den proste. Ale tak prezila som to. Vcera som nachodila peso asi 10km, takze sa tesim, trosku sportu nezaskodi, opalila som sa ... Akoze inac uspesny vikend zatial.

No a teraz sa drzte ! Tyzden som uz vkuse negrcala a tyzden vkuse som sa nepostavila na vahu !!! Citim sa sice ako tlste prasa, lebo neviem aky je stav, ale z toho co jem som nemohla pribrat !! Jem same zdrave veci, sladke som do pusy nevlozila uz ani nepamatam, zhresila som akurat vcera vecer tym sushi a sampusom a este v stredu pecivom (ale tak bolo cerealne). No takze depky mam z toho, ze mam pocit, ze som tucna , ale velmi sa tesim, ze negrcam a jem. Sice nie ako normalny clovek, jem menej, ale tak aspon negrcam. Hm ?

Marushik,

mas to tazke, mas to velmi tazke. Neviem co ta Tvoja sestra robi, no ocividne nic dobre. Dufam, ze to nerobi naschval, lebo to by bolo naozaj hnusne !!! Akoze fakt. Inak, asi by ma doslova jeblo, keby hento mi niekto robil. Ze nalozis si porciu ako clovek, ona jak vrabec a este Tebe hovori, ze ako malo si si dala. To inak robievala moja mama. Len preto, ze vedela, ze mam s jedlom problem. Inak by ju to nenapadlo. To sa ale s nami bude uz vliect cely zivot - tie narazky, pripomienky, zvlastne pohlady ... Cez to sa musime nejako preniest a brat to s nadhladom. Ked moja mama zacne s takymito poznamkami, ze co tak malo si akoze nakladam, proste ju nepocuvam. Nebudem predsa len kvoli nej jest viacej a potom mat z toho vycitky. No to teda nie. Ja uz som nejako voci tomu imunna a nevsimam si to. Povedz jej , ze nie si hladna, ze proste viacej nechces ... Alebo na to ABSOLUTNE NEREAGUJ. Bude to tazke, bude to sice spociatku v Tebe vriet, budes sa chciet pohadat, zvresknut na nu, ze nech Ta necha napokoji, ale ... Vydrz a bude lepsie. Neviem, kolko rokov ma Tvoja sestra ? Ona je mladsia ?

Inak, normalne fakt premyslam o tej psychologii. Viem, ze by ma to bavilo a asi by som aj bola dobra. Viem sa vcitit do ludi a ich problemov, ja som az moc precitlivela, to mi povedalo viacero kompetentnych, niekedy to nie je ani dobre.

Nuz, musim ist, ma tu nahanaju. Ozvem sa, vyjadrim sa este k veciam, ku kt. som sa chcela. Ospravedlnujem sa, ale musim ist. Dufam, ze pridem este dnes, ak nie, tak zajtra rano napisem z prace. Papa zatial a drzte sa baby ! Marushik - posielam objatie ... :)

trafena...

Ahojte baby, obcas sem chodim precitat si vase slova a hrozne mi pomahaju. Mam sice anorexiu ale aj tak je to o tom istom...Doma na mna uplne seru, uz takto s nimi nemozem manipulovat ale stale ma pri tom nieco drzi...trva to uz dlho, 7 rokov a stale sa tej sprostej choroby a vychrtlosti drzim...mam 22 rokov a nemam v zivote uz nic okrem tej debilnej choroby. vlastne neviem ani preco vam to pisem, nebavi ma takto zit ale bojim sa?...