Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kyselina listova

tutri

*Oskala*
Aj po pôrode je dobré ju brať..Teda ak budeš dieťa kojiť..Ak nie tak nie je nutné ju brať..Pretože ty tú kyselinu listovú a taktiež vitamíny ako také berieš najmä kvôli dieťaťu..Takže aj nebudeš kojiť, tak už nejako nie je treba ju užívať..Podstatné je aby dieťa malo všetko čo potrebuje, všetky vitamíny pre rast.. :)

Oskala

dokedy je vobec potrebne uzivat kyselinu listovu? este je potrebna aj nejako po porode alebo vtedy ju uz neni treba?

lichotinka

lukina ako si napisala asi ma dost podiel aj na tom ako je na tom organizmus ci telu davame pocas rokov pred tym ako planujeme otehotniet dostatok vitaminov vacsinou problem teda myslim tym deficit vitaminov sa prejavi ked nemame zdravy zivotny styl ked jeme velmi malo ovocia a zeleniny :/

tutri

*Klaudinkas*
Aj kyselina listová je dôležitá..Ale taktiež sú dôležité aj vitamíny B, vitamín C, jód, vitamín D a podobne..Tých vitamínov je viacero..Ja som prieberčivá, čo sa týka jedla a veľmi..Príklad jód ten sa nachádza v morských rybách, v cesnaku, cibuli, rajčinách, v malinách..A jediné čo som schopná z tohto zjesť sú maliny..Vieš?..Čiže môj problém bol tu.. ;)

tinuscha

@lukina88 ano to mas pravdu ale dnes zijeme v takej dobe (kedze papame vacsinou same zle veci) ze kyselinu listovu nase telo potrebuje a o to viac este pred porodom aby s aplod dobre vyvijal. v konecnom dosledku to dietatku v brusku len pomoze a neuskodi

anitka30

klaudinkas neviem ako je to u nej, ale ked som si precitala tvoj komentar tak som si spomenula na kamaratku, ktora ked sa snazila otehotniet tak zmenila stravu uplne ako najviac mohla, zacala sa zdravo stravovat, namotivovana bola velmi :) a potom narazila na kamen urazu. Kupila si vsetku zeleninu, ktora obsahuje kyselinu listovu, spenat, repu, fazulu a podobne a nakoniec prislo to, ze vacsina z toho jej nechuti :D

lukina88

Kazda zena je ina a niektora potrebuje doplnok podpory ina nie. Ja som napriklad bola s hladinou OK a pritom som neuzivala ani ziadne ine latky. Porod dopadol perfektne a dcerka je doteraz zdrava ako ryba :) Ale je pravda ze kamoska kyselinu listovu potrebovala a aj jej doktor jej to doporucoval.. ide o metabolizmus, kazdy clovek je iny ako som uz pisala... :)

BJ_2

Je to pomaly najhorsia moznost ako doplnat kyselinu listovu, aka existuje. Lutujem cloveka, co si kupi femibion, ten moze rovno nastupit do hviezdnej roty doplnkoveho sveta.