Schudli ste v posilnovni?

mate59

ja si myslím, že si v pohode,orientačne aj index máš optimálne 20,9.
Manželka je o 3 cm vyššia a má tú váhu ako ty a nemyslím si, že by mala schudnúť.
Nestresuj sa,cvičením si udržuj kondíciu,a všetko je v pohode,dúfam, že sa nechceš dopracovať k anorexii ?

Mimi888

Snáď by som ešte podotkla, že váha sa našťastie zastavila aspoň na tých 59/60kg, už viac nepriberám. Len neviem pochopiť, čo spôsobilo tú zmenu pribratia 10kg a ako to vrátiť do pôvodného stavu.

Mimi888

Stravujem sa tak ako som sa stravovala v čase, keď som mala o desať kíl menej, s tým rozdielom, že som si pribratí začala odoberať z porcií a začala cvičiť. Človek by povedal, že výdaj musí byť zaručene vyšší než príjem, ale niečo ma v tom chudnutí brzdí. Neviem, či sa už telo nastavilo na nejakú novú ideálnu váhu, alebo kde nastal problém. Mnohí vravia, že to ide s vekom, ale akosi sa nechcem s týmto názorom stotožniť a prijať tento fakt.:-/

mate59

Mimi888 - ak sa snažíš už 3/4 roka a váha ti nejde dole,píšeš že dosť cvičíš, podľa popisu bohate stačí/neviem aká je intenzita/,stravuješ sa správne.Tu vidím len jedno.Ak je kalorický príjem vyšší ako výdaj,váha ide hore, v tvojom prípade je vyrovnaný,to značí,že musíš ubrať na príjme,aby váha šla dole.

mimi888

Preto je v texte slovíčko "takmer". Necvičím veľa, max. hodinu denne, pretože na viac mi už nezostáva čas a telu doprajem tak raz, dvakrát do týždňa oddych. Za každú radu vám ďakujem.

Mimi888

Rada by som sa vás spýtala. Mám 26 rokov. Pred rokom som mala 50kíl, ktoré som si držala neuveriteľných 10 rokov a teraz som nabrala o 8kg viac. Tak som sa začla stravovať primeranými dávkami zloženými prevažne z rastlinnej zložky, i keď vegetarián nie som. Sladkosti som obmedzila na minimum.
Mám sedavé kľudné zamestnanie (ktoré som mala aj pred rokmi) čo je dosť problém a preto som začala pred vyše 3/4 rokom cvičiť. Takmer každý deň fitko a 3x do týždňa aerobic. Drží ma to a celkom ma to baví. Jediný problém je v tom, že teraz vážim 60kg a nie a nie ich dať na váhu spred roka. Čo robiť v takomto prípade??? Ako dostať späť svoju váhu?

doubledog

ked chces postavu formovat, potrebujes cvicit aj s cinkami, nielen robit aerobku.
proste potrebujes spevnit a trochu zvacsit svalovu hmotu.