Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

MS alebo co?

Príspevok v téme: MS alebo co?
molisha

ja by som sa vas chcela opytat, ci si myslite ze mozem mat MS.
tak tu je moj \"pribeh\": pred 5 rokmi som zacala brat HAK, po 2 mesiacoch mi raz vecer zacalo blikat pred ocami, potom strpla ruka. a preslo to. o par mesiacov zas, tak som absolvovala komplet neurologiu, aj MR, no MS ani ziadne ine \"tipy\" doktorov sa nepotvrdili. kedze sa mi to stavalo asi 1-2 krat do roka, a vzdy to po hodinke odoznelo, nik to neriesil. mna to akurat dost psychicky deptalo, lebo sa vlastne na nic neprislo. okrem toho, dalsi krat to uz bolo tak, ze po blikani pred ocami, a trpnuti lavych koncatin trpla aj jedna strana tvare, ako ked vam zubar pichne lokalnu anestezu. nasledne som mala pocit, ze akosi divne mi zneju zvuky a aj vlastny hlas a potom ked to preslo som mala problem s artikulaciou, teda dat dokopy vetu...neviem ci mi rozumiete, bolo to vzdy strasidelne, tak sa k tomu v niektorych pripadoch pridala panika, ktora to evidentne zhorsila.
no zakazdym do odoznelo a bol aj rok pokoj. ziadne badatelne nasledky.
potom som natrafila na neurologicku, ktora mi povedala ze existuje cosi ako migrenova aura, no a bola som rada ze sa naslo nieco, comu moje priznaky konecne zodpovedaju, hoci stale neviem ci mi ma odlahnut, lebo je to dost neprebadana \"choroba\". touto cestou aj prosim ak poznate niekoho, kto tym trpi, velmi by mi pomohlo sa o tom rozpravat.
za tie roky som sa s tym nakoniec nejak zmierila ale posledne 2 razy ked sa to stalo ma vyviedli z miery a ja zas rozmyslam ci to nebude nieco vazne. totiz jedine naco som prisla, ze by mi to spustali zasahy do hormonov, to by vysvetlovalo preco som to mala najprv pri zacati brania HAK, potom pocas 3 rokov uzivania len asi 2 krat aj to velmi kratko, pri vysadeni HAK minuleho roku zrazu po 2 rocnom klude zas no a tiez nedavno, kedy som potratila a moje telo malo zase hormonalny sok.
lenze teraz pred par dnami sa mi to stalo kratko po intenzivnej masazi krku- mam aj problemy s krcnou chrbticou- urcite aj to s tym suvisi ako vsetko v tele, ale este nikdy sa mi to nestalo takto, po mechanickom drazdeni. hoci ktovie, mozno to bola len zhoda nahod.
neviem, som bezradna. stale sa bojim aj toho, ze by to mohla byt MS, hoci nasledky mi nikdy neostavaju, akurat teraz sa mi toci trochu hlava a trpnu konce prstov obcas- ale to je podla mna psychika- aj to uz poznam, ale citim ze tomu zas podlieham- panika.
a nardsej by som bola, keby sa nasiel niekto, kto mava tie aury, aby som sa o tom mala s kym podelit konecne, lebo takto som nato sama, tazko sa to vysvetluje aj mojmu okoliu.prosim ozvite sa.