Na dne, kto moze nech pomoze

Príspevok v téme: Na dne, kto moze nech pomoze
rainMan

chcel by som pocut nazor nestrannych ludi, ci je bezne v medziludskych vztahoch, ze jeden nieco povie, a ten druhy to pocuje uplne inak, alebo si to inak vysvetli? je vporiadku, ak nieco poviem, moja holka zareaguje ze som povedal nieco ine a potom som ja ten zly co si nedokaze uznat pravdu. a to ide doslova iba o slovicka=( alebo tvrdi ze som pozrel na nejaku inu holku a pritom to nie je vobec pravda, ved ako moze vediet tak presne kam som pozrel ak stoji napr. vedla mna=( toto sa jej snazim povedat a ona to nedokaze prijat=( ja sam nechcem pozerat na ine a snazim sa aby nemala dovod ziarlit. a potom som ja ten co sa vraj nedokaze priznat. Niekolkokrat sa stalo ze som nechtiac pozrel na inu, ale vecsinou som to uznal. Niekedy som aj pozrel na inu a neuznal si to, ale naozaj nie len tak zo srandy, ale preto, lebo jej reakcie su potom velmi neprijemne a nechcel som kazit atmosferu, ked aj tak ziadnu inu nechcem. Ja viem ze mam dost tvrdohlavu povahu a uznavanie chyb resp. nemat posledne slovo alebo svoju pravdu nepatri medzi moje silne stranky, ale snazim sa s tym uz kvoli nej bojovat. Mame spolu 3rocny vztah a ona si mysli vraj sa nedokazem zmenit vobec v nicom, ale keby vedela kolko veci som uz kvoli nej zmenil, a zial v mnohych az do takej podoby ze teraz kvoli tomu trpim. a pritom viem ze za vela z jej pristupu ku mne si mozem sam, jednak kvoli tomu ze na zaciatku vztahu som ju niekolkokrat sklamal a nevazil si ju, a teraz mi mozno uz tak nedoveruje az tak ae potom uz viac ako dva roky som makal na tom aby som si ju ziskal a napravil krvidy. A ona mi vraj ze nedokaze urcite veci zabudnut=( lenze jej sa potom neskor stalo takmer to iste, a ja som jej dokazal jej podrazy odpustit bez problemov, pretoze ju milujem=( nuz Je toho strasne vela a neda sa to cele napisat co ma trapi, potesilo by ma, keby sa niekto zaujimal a diskutovali by sme o mojom vztahu. snazim sa veci opisat maximalne objektivne, ale uz som nacisto ubity. MILUJEM ju, ale nevladzem uz pocuvat co vsetko robim zle. viem ze ma aj miluje a ma aj mnoho dobrych stranok (neznost, ochota, pracovitost, dobrosrdecnost)ale z niektorych jej reakcii mam uz istu dobu pocit, ze som pre nu uz len nejaka babka=(.......rozpisal som sa tu, trosku chaoticky, ale musim to uz zo seba dostat. zaujimaju ma odpovede na to co som napisal na zaciatku. budem vdacny za kazdy nazor. Pre vyryvacov este raz: viem ze si za mnohe mozem sam, a viem ze som mozno sebecky, ved treba ustupovat (vztahy su zlozite a nikdy nieje vsetko idealne) ale ja uz neviem kde este na sebe hladat chybu. opustit ju nechcem, ale pred kratkou chvilou sme sa pohadali na jednej z tych veci, co som opisal vyssie, a ja uz proste nemam sil sa pokorit=(

rainMan

ludia co viac dodat. vsetci co ste tu teraz napisali mate uplnu pravdu. ja som nebol vzdy taky doteraz som bol vzdy vo vztahoch skor dominantny, a az pri nej som sa zmenil, bol to otazka asi tak roka a pol alebo dvoch. jednoducho som pozvolna odburaval zabrany a znasal stale viac a viac. prosto som sa uplne zmenil, a stal som sa takym ako tu pisete a dohnal som to do extremu, ktory ma totalne rozhadzal. a viem ze to holky neznasaju, nemyslite si ze som zase sialenec, sam som si to viackrat vsimol, ze ked som niekolkokrat dupol, tak bolo vidno ze si ma aspon chvilku vazila. ak sa da este vzchopit, musim to urobit teraz. dakujem vam za nazory, doubledog, angelika a ostatni. za to ako sa veci vyvinuli si mozem sam, ale zial, je to aj jej povahou, ta ma ovplyvnila k tejto zmene. asi sme si proste nesadli. drzte palce aby som nasiel tu spravnu cestu ako vratit naspet to aky som bol kedysi.

rony26

a) skace ti po hlave
b) nechas si skakat po hlave
nechal si zo seba urobit bábku a podla toho co pises si to aj sam uvedomujes...ale podla mna ty uz iny nebudes (neber to v zlom)...to by chcelo radikalne riesenie, zeby si si dupol a narovinu urcil nove "pravidla hry", aby bol vztah ako tak vyvazeny...no na toto si podla mna slaby, budes nadalej klopit usi, ustupovat, ospravedlnovat sa...najhorsie je, ze si presvedceny o tom, ze je to z lasky, no nezabudaj, ze to je obojstranna zalezitost, nie ze jeden dava a druhy berie

angelika1236

Este som si vsetko neprecítala, ale cítala som tu cast ako si jej kupil ruzu, no a mne to pripadalo akoby ti to robila asi vsetko naschvál, ze dobre vedela o tvojich slabostiach, a ci len nehladala prílezitost ako to s tebou koncit, a mozno sa jej pácil niekto iný. Aj podla mna si ta dostatocne nevazi. Ved by si ta mala vázit.

frizy

rainMan rychlo si zacni vazit sam seba, lebo to s tebou zle dopadne...
Podla toho co pises, tak sa k tebe frajerka sprava ako k handre, ale preco by si ta vazila, ked sam seba si nevazis? vo vztahu ma byt rovnovaha, aspon vo vzajomnej ucte, ked je dobrosrdecna na ludi, preco nie aj na teba?
no a to s tymi statnicami je pre mna riadny klinec, keby mi to spravi moja, tak by som jej riadne od srdca nieco povedal... hlavne, ze ona bola nervozna z 15 stran... sama sa uci a nevie pochopit, aky stres pre teba znamenaju statnice - v slovniku je na to pojem - sebectvo!
a tato vlastnost jej potom zarucuje aj pocit, ze len ona stale ustupuje a ty vobec... toto sa jednym rozhovorom vyriesit neda, ale prajem ti vela psychickych sil!

doubledog

ty sa hlavne teraz uc na statnice, a pusti ju na chvilu z hlavy :)
si prilis ustupcivy, takych muzov zeny neznasaju a robia im presne to, co robi babenka tebe

rainMan

slobodnaaa: mas pravdu, mohlo to tak vyzniet a asi to tak aj je. ale zase slepy nie som, nechcem ju ani zranit a chcem byt ferovy, ale uz mi to jednoducho prerastlo cez hlavu. dakujem ja za tvoj nazor.

sway.

Nebud z nej taky zniceny.To,ze sa chce priatelka obcas hadat,je podla mna normalne.Nesmies len a len ustupovat.Nato aby ju to s tebou bavilo,musis byt prinajmensom rovnocenny super:-)Tak sa tolko neboj,ze o ten vztah prides.Trosku sebaucty..

slobodnaa

rainMan ty si slepý, neustále ospravedlňuješ jej správanie a nechceš vidieť pravdu. Nečudujem sa, že ona volí takýto postup, tebe aj keby povedala priamo do očí pravdu tak ju neprijmeš. Veľa šťastia.

rainMan

doubledog: stale verim ze by toho nebola schopna, nie je zas az taka. teraz fakt neviem co mam robit, ked sa mam pravdu priznat, najradsej by som sa jej ani neozval aspon istu dobu lebo uz mam toho dost, ale to nemozem. milujem ju a nebolo by to voci nej fer ani zodpovedne. drzte prosim palce, ja stale verim ze sa moze vsetko na dobre obratit....

rainMan

ale dakujem vam vsetkym za to ze ste si nasli cas. povedzte mi ak som blby, ale ja uz akosi nemam sil. od rana sa neozyva a ja sa potrebujem ucit, lebo uz je utorok a ja mam uz buduci tyzden statnice, ale asi aj tak pojdem za nou poobede alebo vecer. lenze neviem co urobim, ked citim, ze uz tentoraz sa nedokazem pokorit. najrozumnejsie riesenie bude normalne pokojne jej povedat co si myslim, ospravedlnit sa za to, kedy som nahodou v niecom zle reagoval a ked bude reagovat tvrdo, aspon budem vediet na com som. este raz vam dakujem za rady