Spoznat priatela - váznu znamost?

Príspevok v téme: Spoznat priatela - váznu znamost?
angelika1563

Som veriaca a na pokecové znamosti na nete moc neverím, uz som skusala si podat inzeráty aj na iné stránky na nete, snad som vyskusala vsetko z netu, kde sa dá zoznamovat, existuje este nieco kde som nebola? Ako ste vy kde ste spoznali svojho milu, milého, ale nerátam pokec, o také znamosti moc nestojím, síce sa tam daju spoznat aj fajn ludia ale nie vztah pre veriacu zenu. Chodím aj na akcie veriace niekedy, ale tam ma este asi ziadny muz takto neosloviil, a prílezitosti doma nemam. Preto nemate nejaký napad, alebo tu nechodia normálnejsí chalani mam 27 rokov. Dakujem za odpovede.

Snežienka

Ahojte,no nedá mi nezareagovať. Ja som si tiež kedysi myslela že veriaci= dobrý,úprimný, nikdy ma nesklame a neopustí a hlavne bude ma milovať. V jednom smere je to pravda ale v druhom nie.Môj prvý priateľ bol veriaci,ale až neskor mi došlo že fanaticky veriaci. Bol schopny obetovať našu lásku len preto,že vraj by nám to spolu neklapalo,pretože som nebola ako ONI. A božechráň aby medzi nami bolo niečo čo sa približovalo k sexu. Preto ma vlastne opustil,nedokázal sa vyrovnať s tým,že zhrešil. A ja som sa tak velmi chcela priblížiť ich životu vo viere,až som z toho chcenia začala mať psychické problémy.Stále beriem lieky , no a dozvedela som sa že ani on nebol taký svätý ako sa zdalo. Neskor som sa dozvedela že popri mne si "písal" s nejakou inou babou,a preberal s nou veci ktore ani mne do očí nevedel povedať. Moje psych. problémy začal spájať s diablom, a to vraj preto lebo on a jeho rodina su veriaci a diabol ma chce ovplyvniť. Hneď sa mi to nezdalo,ale kedže som ho lúbila,nechala som to tak. Neskor medzi nami došlo k čomusi viac a k sexu vela nechýbalo, a on to nezvládol a dal mi kopačky. Takmer sme totiž urobili hroznú vec, sex pred svadbou.:-P Ale teraz už viem že to bolo to najlepšie čo sa mi mohlo stať že ma nechal. Mám nového priateľa, je veriaci :-)) lenže toto je viera ,a myslím že ozajstná, vobec nie fanatická. Chodí do kostola, a to každú nedelu. Lenže sa správa tak ako by sa mal veriaci správať. Zaujíma sa o to čo cítim, ked urobí chybu neprestane sa zhovárať kým sa to nevyrieši, a hlavne nenúti ma do viery. A tiež nie je zástancom toho že sex pred manželstvom má byť tabu. Je to krásne mať sex s neikým koho milujeme, a nie je to hriech.Ja v Boha verím. Ale nepotrebujem to dokazovať sedením na omši. A je mi zlé ked vidím akí ludia chodia do kostola. Chcem mať svadbu v kostole ale to skôr preto že sa mi to tak viac páči :-D Takže nie je zárukou to že ked mám veriaceho partnera,tak ma nepodvedie, neoklame. Lebo medzi skutočnou a pravou vierou a fanatizmom je veľký rozdiel. Mimochodom súčasného priatela som našla na pokeci takže no stress aj tu sú normálni ludia:-D

25

alusinka v poho.jasne ze sme to nemysleli v zlom.v pisani sa straca ton vyjadrovania a to niekedy narobi zmatky.nic strasne sa nestalo a dufam ze si angelika vybere z nasich rad to co jej skutocne pomoze.
obidvom vam prajem krasny den a vela stastia. xxx

alusinka

Je to jej tema, tak som sa orientovala konkretne na nu... a hej, mozno som to zle napisala, ale snad sa uz chapeme ;)

Maj krasny den ;)

alusinka

25 ved, ja som to nemyslela v zlom... ;)) ale podla toho co tu slecna pisala, tak by zmena zivotneho stylu v tvojom podani asi u nej nepresla ;)))

Ja som velmi dobre pochopila ako si to myslel... ;) u vacsiny dievcat by to urcite zabralo...

Asi tak... ;)

25

Alusinka je vidiet,ze si ani trochu nepochopila co som tym myslel.na co som hlavne kladol doraz je zmena jej zivotneho stylu a uviedol som priklad.nic konkretne som nemal na mysli pretoze to dievca nepoznam a nikdy som ju nevidel.chcel som aj naznacit,ze tiche dievcata aspon pre mna niesu zaujmave ale mozu zaujat ineho.moznosti je vela.snazil som sa jej poradit.dufam ze kritiku odlozis nabok a pochopis co som tam napisal.

alusinka

25 - to nieje o tom, ako sa oblieka, ci chodi alebo nechodi na disco, ci pocuva pop dance a pod... Nemusi zit "hriesny zivot" ... Ja som od viery upustila uz davno, a stale pocuvam klasiku, a nechodim na diskoteky, lebo mi to pride primitivne... Ona si zije tak ako si sama vybrala, a zrejme jej to tak vyhovuje... Keby sa kazdy riadil tvojimi slovami, tak to by sme dopadli...
Chlapa moze kludne spoznat aj pri venceni psa, na prechadzke, pri cakani autobusu... hocikde inde, kde by neporusila svoje zivotne hodnoty...

Angelika - viem, ze zijes zivot, ktory pride mnohym ludom ako z inej planety, vratane mna...
Podla toho co pises, je vidiet, ze si inteligentna mlada dama, a dokazes si stat za svojim presvedcim, co mnoho ludi nedokaze... len ti chyba jedna podstatna vlastnost - a to je tolerancia...
Ale uvidis ;) ani sa nenazdas, a objavi sa v tvojom zivote chlap, ktory je stvoreny pre teba... A ked spoznas co je to prava laska, tak ti bude uuuplne ukradnute, ci je to krestan, ateista, luteran alebo neviem co... lebo to je prava sila lasky ;)))

Drzim ti palce ;)))

25

angelika,prepac ze budem otvoreny ale aspon sa nad mojimi slovami zamysli.
podla mna si velmi nudna a teda nezaujmava pre chlapca.mozes byt pekna aka chces,pokial nemas iskru nehladaj to co ani ty sama nemas.nemam nic proti veriacim ale take veci uz ciastocne vysli z mody a su v modernej spolocnosti nepouzitelne.asi by si mala skusit chodit viac na disco,do baru a skusit sa zmenit v style zivota.to co hladas musis aj ponuknut.v postaveni v akom si teraz,len dusis to co v tebe skutocne je.
byt tebou,zacnem zit trochu ten (pre krestanov)hriesny zivot.si mlada a si tu aj na to aby si si uzivala.tak skoc na to a ja verim,ze to pojde.nekupuj si cd ''O Maria'' ale skus neaky pop dance.
uvidis kolko sa toho zmeni.

IvetaMichael

angelika...až atký smútok zavanul z Tvojich riadkov. Ale...daj si pozor,aby si neupadla do zhubného fanatizmu...tam viera končí...Aj ja verím v Boha,ale aj v Jeho Lásku! A tú môžeš nachádzať v ľuďoch i tam kde to vôbec nečakáš! Láska je veľká pani,ovláda dokonale. Príde si vtedy keď sa jej zachce,prichádza aj vtedy keď o ňu moc nestojíme,ale objavíme ju vždy keď máme srdce otvorené pre ľudí...fanatizmus je nebezpečný pre dušu,človek ani nezbadá ako zatrpkne a v Tvojom veku sa mi to zdá aj priskoro.Viem akí sú na Pokeci ľudia...ale takých som hneď blokovala a nakoniec som natrafila aj na normálnych.Aj takých čo sú osamelí a možno tiež hľadajú tou cestou niekoho pre seba.Netreba hneď kategorizovať na základe net portálu,len treba byť opatrný. Mám aj neveriacich kamarátov a mnohí majú pevnejší charakter ako by si čakala,možno by si mala mať viac odvahy a nechať sa viesť tomu Bohu súprimným a otvoreným srdcom.Ak je pre Teba cesta kláštor tak to zjaví,ale ak to má byť partner do života,aj to Ti dá poznať len sa prosím Ťa nedaj manipulovať nesprávnym vedením od niektorých kresťanov,musíš sa riadiť vlastnou intuíciou a rozumom,pri hľadaní partnera...