Spoznat priatela - váznu znamost?

Príspevok v téme: Spoznat priatela - váznu znamost?
angelika1563

Som veriaca a na pokecové znamosti na nete moc neverím, uz som skusala si podat inzeráty aj na iné stránky na nete, snad som vyskusala vsetko z netu, kde sa dá zoznamovat, existuje este nieco kde som nebola? Ako ste vy kde ste spoznali svojho milu, milého, ale nerátam pokec, o také znamosti moc nestojím, síce sa tam daju spoznat aj fajn ludia ale nie vztah pre veriacu zenu. Chodím aj na akcie veriace niekedy, ale tam ma este asi ziadny muz takto neosloviil, a prílezitosti doma nemam. Preto nemate nejaký napad, alebo tu nechodia normálnejsí chalani mam 27 rokov. Dakujem za odpovede.

Uzlík236

Angelika,mňa je ta vcelku ľúto,ja si myslím,že viera má človeku v živote pomôcť...ale myslím si,že tebe skôr život sťažuje...

Vždy-never

Píše sa ak ste ženatí ciťte sa sa ako keby ste neboli ženatí, v tom zmysle , aby sme sa moc neviazali a nezakladali si na tom druhom. Nemožno čakať, že ten druhý sa zmení ak sám to nechce. Mnohí pokladajú milovanie za sex. Na sex nepotrebujeme sa trvalo zaviazať, stačí pár eu, alebo priateľ, náhodná známosť. Na milovanie treba lásku obetavú.Veriace ženy sú najhoršie , preto lebo si myslia že ich musia muži žbožňovať a vo všetkom ich tolerovať a ak to stále nerobia tak tých verných polovičky nepoznajú. Ak človek chce mať pekný život tak musí aj niečo obetovať.Moc milý nie ja dobre ani drzí má byť normálne pozorný a mal by Vás mať rád.

slobodnaa

Každý má svoju pravdu, veriaci aj neveriaci. Fanatický veriaci nikdy nepripustí iný pohľad než ten, ktorý mu bol daný. Nedokáže sa na svet pozrieť vlastným pohľadom a utvoriť si vlastný názor, pripustiť aj iné možnosti. U nich je to buď alebo. Je zbytočné sa s nimi hádať. Mne to príde skôr smutné :-(

siamej

a prepac ale rozbite zrkadlo nie je nic ine ako kopa malych zrkadiel. a v malom zrkadle sa vidis rovnako ako vo velkom. ja viem ze vy krestania radi argumentujete nedomyslenymi metaforami, ale holt, na rozbitom zrkadle nie je nic Bozie, je to len fyzika.
ano, teraz povies, ze aj fyziku nam dal PanBoh...bla bla, rozhovor s vami je zacarovany kruh.

siamej

nepovedala som, ze vseobecne kazdy krestan miluje len po brany kostola, ale taki ako si ty. citaj pozornejsie slova ludi, ked uz tie "slova Bozie" ti tiez dost unikaju. a to nie som veriaca. ale mam rada poriadok vo veciach, najma v tych o ktorych hovorim.

angelika1563

a este k tej otázke ci ako je mozné ze je Boh vsade, pozrite sa do zrkadla a rozbite ho a vidíte sa v kazdom kusku toho zrkadla....uz je to lepsie pochopit?

siamej

Angelika,
si velmi smutny priklad toho, nakolko je ta krestanska viera "tolerantna", "milosrdna" ale najma slepa. Taki ako ty dokazu "milovat blizneho svojho" len po brany kostola, to co je za nimi je "prehnite" a "skazene". Ste chori ludia myslou a je mi vas luto.
Myslim ze ty budes mat problem najst si partnera aj v tom kostole, lebo zas nie kazdy je tam tak zaslepeny ako ty. Naozaj by bol pre teba riesenim klastor, predovsetkym preto, aby si nemala moznost svojim fanatizmom ublizit ziadnemu dobremu muzovi- veriacemu alebo neveriacemu.

Anita11

Angelika, som rada,že si to napísala, že Boh je čistá láska. To samo o sebe hovorí, že čo je čisté, je aj Božie, bez ohľadu na to, či tá láska vychádza od veriaceho, alebo nie. Úplnou Božou láskou miluje len Boh. Nečakaj takú od človeka, aj keby bol silne veriaci, bude to vždy len omylný človek.