Spoznat priatela - váznu znamost?

Príspevok v téme: Spoznat priatela - váznu znamost?
angelika1563

Som veriaca a na pokecové znamosti na nete moc neverím, uz som skusala si podat inzeráty aj na iné stránky na nete, snad som vyskusala vsetko z netu, kde sa dá zoznamovat, existuje este nieco kde som nebola? Ako ste vy kde ste spoznali svojho milu, milého, ale nerátam pokec, o také znamosti moc nestojím, síce sa tam daju spoznat aj fajn ludia ale nie vztah pre veriacu zenu. Chodím aj na akcie veriace niekedy, ale tam ma este asi ziadny muz takto neosloviil, a prílezitosti doma nemam. Preto nemate nejaký napad, alebo tu nechodia normálnejsí chalani mam 27 rokov. Dakujem za odpovede.

angelika1563

Boh sa rovná cistá láska..a kazdý clovek je stvorený na Bozí obraz a ma kusok z tejto lásky i ked nedokonalej, nie uplnej.

Uzlík236

Milá Angelika,nechápem načo si chceš nájsť partnera keď z toho čo píšeš je evidentné,že pre teba existuje iba láska k Bohu.Ak to cítiš takto tak prečo nejdeš do kláštora?Čo ti bude vlastne vzťah s mužom dávať?A čo chceš dať partnerovi ty?Lásku k Bohu ..ale tu má..nepotrebuje ju aj od teba.

Že neveriaci ľudia nie sú schopní čistej lásky?Prosím ťa netáraj.Koľko neveriacich ľudí sú milujúcimi partnermi,že by za svojich drahých dali aj život.A na druhej strane koľko silne veriacich ubližuje práve v mene viery.Neveriaci človek,ktorý je dobrý vo svojom vnútri není o nič horší ako veriaci.

Anita11

Už som sem prispela svojim názorom pre Angeliku, čo sa týka hľadania jej chlapca, ale teraz by som chcela vyjadriť svoj názor v smere viery.

Angelika, tak krásne ako ti to tu napísala "gotika", ti to už nikto lepšie nevysvetlí. Cítiš angelika v sebe vieru, ale nežiješ ju tak ako nás to učia v kostole. Skús si tie príspevky od "gotiky" prečítať viackrát, a to je tá správne chápaná viera, tak má žiť skutočný kresťan katolík.
Som tiež veriaca, to som tu už písala, tiež my záleží na tom, ako sa kto stavia k viere a cirkvi. Bolí ma keď niekto uráža pána Boha, ale nesmieme zatvárať oči nad tým, že veľa veriacich nežije tak, ako to viera a Boh káže, ba dokonca ani naše svedomie. Tak, ako som ti už napísala, a potom "gotika" tiež, veriaci nie je nutne lepší ako neveriaci. To akí je, je hlavne o ľuďoch a nie o tom, či je veriaci alebo nie.
Ty píšeš, že chceš milovať "božou" láskou, ale veď to je láska tolerantná, chápavá, úprimná, bez podmienok a nároku na odplatu, ale tak dokážu milovať aj ľudia, ktorí nie sú veriaci, alebo nie tak silne veriaci. Túto schopnosť sme dostali od Boha všetci.
Keby si sa narodila v neveriacej rodine, nemala možnosť priblížiť sa k Bohu, tak ako ti to bolo dopriané, zdal by sa ti Boh spravodlivý, keby ťa preto odsúdil???
Boh sa na ľudí takto nepozerá a preto sa na nich nemožeme tak pozerať ani my.
Keď budeš správne chápať učenie vo viere, budeš vidieť v každom človeku Boha, bez ohľadu na jeho vierovyznanie.

No a tiež sa mi troška zdá, že lásku, ktorú čakáš a chceš odovzdať sa veľmi podobá láske "nevesty Kristovej",
teda reholnej sestričky. Akoby si v sebe cítila, že keď budeš mať rada nejakého chlapca, stratí tvoja láska k Bohu na dokonalosti. Láskou k manželovi, božia láska rastie a nie naopak. Neoddeľuj čistú božia lásku od čistej ľuskej lásky, ako si to napísala v poslednom príspevku, tak sa može stať, že lásku k mužovi nikdy nenájdeš. Všetko, čo je čisté a úprimné je od Boha, to by si práve ako veriaca mala vedieť. Na dar Ducha lásky, o ktorom píšeš nemajú nárok len veriaci. Všetci sme Božie deti.
Angelika, pokús sa silu teorie tvojej silnej viery premeniť lepšie do života, to od nás Boh, ako od veriacich hlavne čaká. Veľa šťastia.

gotika

Angelika,

ešte niečo.
Život je niekedy o niečom úplne inom ako si my predstavujeme. Dokonca to, čo si my veriaci myslíme, že je dôležité podľa Boha vôbec tak nie je. Boh potrebuje každého človeka, myslíš, že ten, ktorý nechodí do kostola, resp. neprijíma eucharistiu nebude spasený? Boh potrebuje každého človeka aj neveriaceho, často mám dojem, že neveriaci viac prispievajú k šíreniu dobra ako veriaci. Kresťania nemajú monopol na dobro ani na lásku.
Je mnoho kresťanov, ktorí s Bohom nemajú nič spoločné, hoci ako tvrdia, neustále sa pozerajú smerom k Bohu a oháňajú sa ním ako mačetou.

Vieš existujú ľudia, ktorí nevedia o Bohu absolútne nič, RKC je pre nich cudzie slovo, ale Boh žije v ich srdci, svedčia o nich ich skutky, ich zmýšľanie a správanie. Konajú dobro,hoci toto konanie nemajú dané ako príkaz, tak ako to máme my veriaci. Nie je to úžasné? Skús si predstaviť, čisto hypoteticky, že by si takého muža stretla, čo by si v ňom videla? Človeka, ktorý si Ťa \"nezaslúži\" lebo nie je z RKC alebo by si v ňom videla odraz Boha?

V metre v New Yorku robili pokus, pri ktorom chceli zistiť, či sú ľudia schopní zachytiť a vnímať krásu v zhone všedného dňa. Na mieste kde sa denne premleli tisícky ľudí sa postavil ošummelý huslista a hral nádherné skladby od Bacha. V priebehu hodiny tým miestom prešli tisícky ľudí, hudba sa rozliehala po celom priestranstve a pri huslistovi sa zastavilo na malú chvíľku len nepatrné množstvo ľudí. Ten huslista bol Joshua Bell, jeden z najväčších virtuózov dnešnej doby. Len minimum ľudí sa na chvíľku pozastavilo a uvedomilo si, že tam hrá krásna hudba a že dotyčný huslista je skutočný virtuóz.

Tak ako s tou hudbou je to aj s ľuďmi.Často si nevšimneme dobrého človeka len preto, lebo nemá správny výzor, \"nehrá\" na správnom mieste a podľa našich nôt, hoci hudba to môže byť rajská.

Angelika, možno si okolo toho svojho huslistu už prešla, možno na teba ešte len niekde čaká, ale rozhodne by stálo za to počuť ho a ísť za tou hudbou, aj keď nebude hrať možno presne to, čo by si chcela, ale môže to byť ešte krajšia hudba než si čakala.

angelika1563

A este k tej cistej láske ked tu písete ze ju maju aj neveriaci mozem súhlasit jedine tak ze maju cistú ludskú lásku, nemaju dar Ducha lásky, ktorý je bozia láska pokoj, radost. Neveriaci nepoznajú lepsie. Ja bez Jezisa neviem zit, bez Jezisa je to prázdnota a nehladám len prázdny vztah. Chcem niekomu dávat skutocnú lásku ktorú vie dat len Jezis, a kolkí si tuto lásku z Vás tu vázia? Jezis sa o svojich priatelov stará, neopusta ich a preto verím ze ak bude Bozia vola posle mi aj toho praveho do cesty. Krásny den vsetkým