Spoznat priatela - váznu znamost?

Príspevok v téme: Spoznat priatela - váznu znamost?
angelika1563

Som veriaca a na pokecové znamosti na nete moc neverím, uz som skusala si podat inzeráty aj na iné stránky na nete, snad som vyskusala vsetko z netu, kde sa dá zoznamovat, existuje este nieco kde som nebola? Ako ste vy kde ste spoznali svojho milu, milého, ale nerátam pokec, o také znamosti moc nestojím, síce sa tam daju spoznat aj fajn ludia ale nie vztah pre veriacu zenu. Chodím aj na akcie veriace niekedy, ale tam ma este asi ziadny muz takto neosloviil, a prílezitosti doma nemam. Preto nemate nejaký napad, alebo tu nechodia normálnejsí chalani mam 27 rokov. Dakujem za odpovede.

martina022

ja ťa angelika cekom chápem. Ako presvedčená ateistka by som tiež nechcela nejakého fanatického kresťana. Životná filozofia by mala byť u partnerov ak nie úplne rovnaká, tak aspoň približne podobná:) Vtedy je to ideálne. Vy, silno veriaci ste dosť chytení a divne rozprávate, preto si myslím, že s neveriacim by si si len ťažko našla spoločnú reč a ak predsa, bola by to skôr samá hádka:D ...Problém je len v tom, že sa ti véélmi zužuje výber, keďže takých veriacich chlapov je málo a stále ich ubúda. Asi preto si stále sama... Na tvoju otázku, kde hladať teda odpovedám: v kostole, chodievaj tam častejšie, vždy sa tam pekne učeš a usmievaj po chlapcoch, daj sa s nimi do reči=)

isabella

angelika, myslim, ze si to svojimi vyrokmi o laske neveriacich riadne pohnojila, je evidentne, ze si fanatik a ze prave preto chlapa nemas, je mi ta uprimne luto, ked mas take prehnane zmyslanie... ja som chodila na cirkevnu strednu skolu a nikdy nas neucili take voloviny ako, ze laska neveriacich je v niecom horsia, alebo nekompletna, ucili nas prave, ze sa maju ludia tolerovat, vsetci su si vo vsetkom rovni a rozdielne vierovyznania by mali so sebou komunikovat a spolunazivat v mieri... nikdy nas neucili, ze krestania su viac, ze oni su ti jedini dokonali... mas to pomylene v hlave, takto nezmyslaju ani mnisky a to ich veru zopar dobre poznam...

gotika

Milá Angelika,

Podľa mňa nemá význam sa nasilu hnať do akýchsi pseudovzťahov, do ktorých sa vrhá mnoho žien aby zahnali samotu. Problém je už v samotnej motivácii, prečo chcem vzťah?Často je za tým len sebecká túžba mať niekoho pri sebe za každú cenu a pritom toho muža dotyčná žena v skutočnosti nepozná ani nemiluje, len si to nahovára. V slede neúspešných vzťahov sa žena následne stáva často zatrpknutou a \"hnevá\" sa na všetkých mužov. Ľudia celkovo dosť často vstupujú do vzťahov z veľmi zlých dôvodov a potom plačú nad vyprahnutým srdcom.

Ak dôvodom vstupu do vzťahu nie je skutočná láska, ale len túžba mať niekoho za každú cenu, tak ten vzťah nemá budúcnosť. Skutočne milovať muža, poprípade zažiť naozajstnú úprimnú obojstrannú lásku-to sa väčšinou stane len raz v živote. Keď sa človek v neskoršom veku spätne pozrie na všetky svoje \"vzťahy\" tak si väčšinou s láskou a vášňou spomína len na ten \"jeden jediný\" a je jedno, či to bola naplnená alebo nenaplnená láska.Všetky ostatné vzťahy vyznievajú oproti tomu \"jedinému\" ako smetie. Minule som bola na jednom fóre, kde sa ženy bavili o spomienkach na svoju veľkú lásku. Žasla som nad tým, že žena po 20 rokoch manželstva každý deň myslí na muža-svoju dávnu lásku, ktorého stále miluje a pritom to nie je jej manžel. Podobných osudov tam bolo viacero.

Skutočnú lásku nenájdeš,keď ju budeš \"nasilu\" hľadať, ale keď chodíš po svete treba mať otvorené oči a najmä srdce. Tým, že muža odpíšeš hneď na začiatku tým, že \"Ty nie si z RKC\" môžeš minúť toho pravého. Nechcem tým naznačiť, že si máš vziať muža bez viery, to nie. Ide len o to, že je rozdiel čo človek verejne vyznáva a to ako žije. Dôležité je aby mal muž charakter a žil s Bohom. To, že chodí v nedeľu do kostola a modlí sa ruženec ešte nemusí nič znamenať. Som tiež veriaca a poznám aj ortodoxných katolíkov-mužov a poviem ti, že by som ich za partnerov nechcela.

Čistej lásky sú určite schopní aj neveriaci ľudia, resp. ľudia, ktorí nepatria do RKC. Myslíš si, že takí hinduisti nie sú schopní čistej lásky?

Skús teda hľadať srdcom a skús načúvať Bohu. Sú aj takí \"chlapi chlapovi-tí\" s dobrým srdcom a charakterom, ktorí veria v Boha, hoci sa vehementne nehlásia k cirkvi. Dôležité je zistiť aký je to človek, aký má vzťah k sebe, k ostatným ľuďom,či chce na svojom duchovnom živote pracovať a v akom smere, potom môžeš posúdiť, či sa ku tebe hodí alebo nie.

Patriť k cirkvi a žiť podľa evanjelia sú často dve odlišné veci(žiaľ). Nechcem tu zachádzať do podrobností, ale je dôležité aby si sa aj ty neustále vzdelávala v rôznych oblastiach duchovného života. Treba diskutovať aj s neveriacimi ľuďmi, s ľuďmi iných vierovyznaní, snažiť sa pochopiť ako rozmýšľajú a prečo.Môže ťa to obohatiť po duchovnej aj ľudskej stránke a pomôcť ti uvedomiť si čo je pre teba dôležité a z akého dôvodu.Ak sa človek nekriticky pridržiava sprostredkovaných názorov a sám nahľadá pravdu a odpovede, tak nerastie a nemôže si byť istý, či to, čomu verí, verí aj naozaj.
Prajem Ti aby si s Božou pomocou našla to čo hľadáš a najmä to čo potrebuješ:)

Kto to je

No tak to potom mas zlozitejsie. Ja na moje presvedcenie ci vieru nepotrebujem nikoho, je to o mojom mysleni. Ale OK, vela stastia pri hladani, budes ho potrebovat.

====

angelika... svetu sa ani neusiluje porozumiet hlavne ze funguje ako sa slusi a patri.Veeeeelka iluzia ktora sa casto rozpadne na marne kusky...(prepac to moj nazor)