Lahko sa vytočím, a potom to už nejde zastaviť

Príspevok v téme: Lahko sa vytočím, a potom to už nejde zastaviť
barienka

Ahojte, neviete mi poradit ako zvladat vybuchy zlosti, teda nie je to az take vazne, ale staci maly podnet a ja mam pocit ze z vnutra vybuchnem. Musim sa vyventilovat ci krikom ci placom, mam chut nieko alebo nieco udriet. Vela krat mi je az zle od zaludka, ked sa snazim pretvarovat usmevom. Zacala som cvicit, pre odburanie zbytoc. energie, nepomaha, niekto mi poradil dychanie, ale v tom momente ma znervoznuje aj to. Ide o to, ze uz chcem veci riesit s chlanou hlavou a nie hned povedat prve co ma napadne... moc ma to trapi, kvoli mojmu priatelovi hlavne. Ten ma v tom moc nepodrzi, a vzdy rype viac a viac a ja potom hovorim strasne veci =(

Mam si kupit persen forte? pomoze mi? alebo mam cvicit, nejake dychove cvicenia aj mimo mojho vybuchu

akynuška

sa ti povie ale ono to je nieco z vnutra co sa nahromadi a potom to vybuchne ....a to neviem co je.akej teorii...si doktor???

aky

sa ti povie ale ono to je nieco z vnutra co sa nahromadi a potom to vybuchne ....a to neviem co je.akej teorii...si doktor???

martina0222

@akynuska :)) moc sa tej teórií brániš, ani o tom nechceš porozmýšlať. Len zapieraš a zapieraš. Tak to už v ľudskej psychike funguje... keď si nechceme niečo pripustiť, tak to zapierame ako sa len dá. A v tvojej odpovedi je toho záporu dosť: nie, nemám to z ľudí, nemám to z ničoho -> z čoho to máš, nechceš riešiť. Ale z niečoho to predsa musíš mať. Musí byť nejaký dôvod, prečo to robíš, ale keď nechceš odstrániť príčinu, nikdy sa ti nepodarí odstrániť dôsledok. Svojou vôlou nerobiť to, to len umocníš.

akynuska

nie neulavi ...ani sa nic nesnazim utajit ale ja to nemam z ludi ja to nemam z nicoho proste to pride a ja uz to neviem zastavit ...niekedy som to dokazala ovladnut po 5 po 15 minutach ale teraz to uz proste nejde a cim dalej ssa to stupnuje a stupnuje chapes to nieje z ludi ...to pride z nicoho nic ...hm niesu to ani nieke menstruacne blbosti aspon si myslim lebo to sa uz riesilo co sa tyka hudby a sportu...to som tiez skusala pri hudbe sa too len zhorsilo a ked som sasla napr. vybucht do vreca hej mame doma tak mi to tiez nepomohlo...

martina0222

@ akynuska
aj sa ti potom uľaví? Niečo sa snažíš utajiť sama pred sebou. Snažíš sa niečo si neripustiť, nevidieť to, vysvetliť si to všeliakými fantazmagóriami, nechceš tomu čeliť, nechceš sa s niečím zmieriť. Ale tvoje podvedomie to aj tak vidí a vie a snaží sa to posunúť do tvojho vedomia ale ty sa tomu brániš zo všetkých síl až ťa to privádza do prudko afektívneho správania ako je hučanie do vankúša..... moja teória. Nemusí byť. Možno ti len rastú prsia a spoznávaš čo to je predmenštruačný syndróm:)

martina0222

... sa ovládaj, nie?..
Ale ok, nechcem byť hnusná. Prečo jednoducho keď nastane taká situácia, neodídeš. Proste sa otoč a odíď niekde, kde budeš sama a ukludni sa. Premýšlaj nad vecou a snaž sa pochopiť čo ti ten človek hovorí, resp čo ti chce povedať a ako to myslí. S kľudom sa dá dohodnúť a pochopiť oveľa lahšie. Čo sa týka vybíjania svojho vlastného ukrytého hnevu a zlosti, to si ventiluj inde... hudba, alebo šport...