Beham beham a beham..neprehanam to moc?

Príspevok v téme: Beham beham a beham..neprehanam to moc?
Simonka11

Naštartovala ma dobrá motivácia..Ale mam mensi problem..Mam spomaleny metabolizmus,z roznych diet a tak.Mam 175cm a vaha 70-71kg..Uz neverim ze budem mat svoju vysnivanu postavu.Mozem si zato sama..Tak som sa rozhodla vysportovat si ju ked sa to uz neda dietami..Kazdy den beham pol hodinu na 130tepe a zabehnem 3 a pol KM..dalsiu polhodku sa venujem posilnovaniu bruska,,hocijake ucinne cviky.Len sa bojim poriadne jest,lebo trosku priberam z toho spomaleneho metabolizmu...Ja som uz fakt zufala..Prosim poradte mi ci to robim spravne, + neaky dobry jedalnicek+ nieco na zrychlenie metabolizmu.A poprosim overene.Lebo od vetra bludy vie pisat hocikto

ina_ingrid

A-Z
ja viem, ze to neplati absolutne, ale da sa povedat, ze v zasade ano
to uz nech si kazdy podrobnejsie nastuduje sam, ked ma zaujem
ohladne toho tepu- tou zasadou, co si popisala, sa priblizne riadim, ale aby som to este aj merala, az taky fanatik nie som :D

A-Z

Ak mozem dodat k tej tepovej frekvencii: Ono nikdy sa nespaluju len cukry, a pri takej a onakej TF uz len tuky... Je ale pravda, ze je iste rozhranie, pri ktorom sa vo VACSEJ MIERE zapajaju do spalovania tuky. Na okamzite a lahko okontrolovatelne zmeranie TF sluzi tzv. talk test, co znamena, ze ak v pohode dokazeme pri aerobke - behu, korculovani atd. rozpravat, cize nelapeme po dychu, telo spaluje prednostne tuky, ma na to dostatok kysliku.

veselaM

beh je fakt super vec..nemohla som behat dlsi cas koli pelom a alergii ale zistila som ze moje telo zmlandravelo...metabolizmus nastartujes precitaj si o tom na nete alebo aj Edita Sypeky to ma dobre vysvetlene...a nehaj kolko vladzes...daj si samozrejme pauzu...aby si telo neunavila...ale ak sa po cviceni ty dobre citis a aj po behu...zaklad je v tom...aby ti to prinasalo radost..uprav stravu a vaha pojde dole vela zdaru..idem aj ja behat ked hned prestane prsat :D

ina_ingrid

mate

ja neviem, o tom tepe som uz kadeco pocula, ale ja si to vobec nesledujem, iba by ma to obtazovalo
idem do posilky, rozcvicim sa,dam posilnovacky, brucho, podla toho, kolko mam dasu, dam rotoped - pri takej normalnej az strednej zatazi, proste, aby som odtial vychadzala spotena ako mys a s dobrym pocitom :D

a funguje to na mne aj tak, aj ked teraz necvicim vobec, ale mesiac necvicenia ma fyzicky urcite nepochova /psychicky tak trosku ano:D/, do mesiaca sa do toho da znovu dostat

A-Z

Ja by som ti radila necvicit kazdy den, telo potrebuje aj cas na oddych a regeneraciu, a mimochodom, reaguje aj den po cviceni. A tiez by som striedala dni len s aerobkou, a dni s posilnovanim. Nielen beh, skusit mozes aj bicak, plavat, korculovat, telo zvykne dobre reagovat na zmeny. 3 - 4x do tyzdna a v trvani jednej hodky. Pred posilnovanim je dobre telo zahriat, svaly pripravit na zataz cca 10 min. kardiom, na zver kazdeho cvicenia strecing, aby sa neskracovali svaly.
A co na nastartovanie metabolizmu? Pravidelna strava 5 - 6x denne mansie porcie, velmi dolezite su ranajky do hodiny od prebudenia. Posledne jedlo 2 - 3 hod pred spanim. Dalej dostatok tekutin tiez v pravidelnych intervaloch, cca 3l denne. Pridanie novej aktivity, novych potravin, obmeny do jedalnicka, prip. sauna tiez mozu pekne telo znovu nastartovat na chudnutie. A uz spominane svaly, ktore vyborne palia energiu.

ina_ingrid

*a na spalovanie tuku potrebujes urcitu hranicu tepovej frekvencie, ktoru pri posilnovani iba tazko dosiahnes

ked nie, tak ma niekto opravte

ina_ingrid

celkovo by nebolo od veci pozriet si karabinosovu stranku

on to tam aj niekde vysvetloval, preco preba najprv posilnovat a potom kardio alebo uplne oddelit

ale je to zhruba asi takto: pri posilnovani spalujes sacharidy a po urcitej dobe fyzickej namahy telo siaha do tukovych zasob /vtedy davas kardio/

a cim ciac svalov mas, tym viac energie sa vyuzije na ich vyzivenie, nemusis hladovat a mozes si dovolit jest casto a nespomalovat metabolizmus hladovkou...pri kardiu zas spalujes tuk

ina_ingrid

Dobrý večer. Už mesiac chodím cvičiť do posilovne skoro každý deň a začínam bicyklom 40min. a potom behám 30 min. dám si okolo 200 brušákov a až potom posilňovanie. Ale aj menej jem a aj viac zeleniny. Lenže stále mam pocit, že sa mi objem stehien zväčšuje. Záťaž mám najmenšiu.Čo robím zlé. Ďakujem za radu.

Odpoveď Jula Karabinoša na príspevok:
Čo robíte zle? Všetko! Najskôr máte posilňovať (ale aj to treba vedieť AKO), potom robte "brušáky" a napokon bicykel alebo beh. Ešte lepšie urobíte, ak aeróbne aktivity oddelíte od posilňovacieho tréningu. A necvičte každý deň! Najlepšie by bolo, keby ste si našli skúseného trénera, lebo máte v tom zrejme zmätok.

mate59

no leto už klope na dvere,aj keď to nevyzerá tak,ale behom si spevníš a vyformuješ postavu a výsledky sa dostavia,všetko chce trpezlivosť.