Bulímia,anorexia

misha

Rita, ahoj. Teraz som si dočítala váš rozhovor s Alti. Momentálne sa cítim rovnako ako ty, mám rovnaké myšlienky ako ty, rovnaké otázky ako ty...A mňa sa tiež psychologička "vzdala", pretože sa cítila bezmocná...takže chápem Tvoje pocity, taký "chaos" v sebe samej. Ale najdôležitejšie je, aby si sa snažila zmeniť aj TY! Psychologička, psychiatrička Ťa môžu len podporiť, podržať, keď sa nedarí, ale tú "makačku" musíš odmakať TY! Tiež som stále plakala, prečo mi nepomôžu, ako ma môžu nechať takto sa trápiť....Ale ak TY sama "to" nechceš zmeniť, nikto Ti nepomôže....NIKTO!!!! Ja to začínam chápať až teraz....po niekoľkých rokoch...

Alternativa

Rita,
tu predsa nikoho nikto nezatazuje. Vies co, skus sa psychiatricky spytat na kontakt na novu psychologicku. Som presvedcena, ze ak si bola v liecbe 3 roky a nijako Ti to nepomohlo, niekde bola chyba. Nevzdavaj to, skus vymenit odbornikov. Je to mozne? Porozmyslaj o tom. A ked uz nic ine, tak napr. teraz nie si sama. Nepozname sa, ale viem, ako tazko Ti je. Budem sa snazit aspon takto virtualne Ta pohladkat :D. Aspon trosicku sa pousmej :D

rita

Ano k psychiatricke chodim i ked lieky mi stale strieda lebo nic nepomaha a chodila som aj k psychologicke....3 roky...nepomaha to. Doporucili mi teraz denny stacionar, ale nevzali ma tam! Ze som tazky pripad.....tak ako a preco mam zit?? Ked aj psychitricka sa chyta za hlavu a odmietne ma! Nema zmysel cely moj hnusny zivot, prepacte, ze som vas tu zatazovala, mrzi ma to.

Alternativa

A hanbit sa nemusis, za nic, ved preco? Musis sa k tejto situacii, aj zdravotnemu stavu, postavit aktivne. Prave v tomto by Ti mohla pomoct psychologicka. To totiz nevyriesia lieky. Aktivna musis byt Ty.

Alternativa

Hmmm, mam znameho na invalidnom dochodku /teraz ciastocnom/ a bojoval presne s tym, co Ty - ako si vyplnit den, ako necitit samotu. On to vyriesil tak, ze sa ciastocne zamestnal. Mal to stastie, ze sa mu naskytla tato moznost. Dnes sa tesi, ze je medzi ludmi, ma aspon par hodin kontakt so svetom. Dufam, ze si v lieceni u psychiatra. Velmi by som Ti odporucala kombinaciu so psychologickou. Spytaj sa na tuto moznost osetrujuceho lekara.

rita

No, ja nepracujem ani nestudujem....som doma a mam invalidny dochodok-brrrr az mi je zle ked to musim priznat. Velmi sa hambim, ale nejde mi sa nicomu venovat...snazila som sa, neslo to :-( Takze den je pre mna absolutnym prekliatim...Zevraj mam teda hlavne Hranicu poruchu a s tym spojene rozne dalsie diagnozy ako aj tu anorexiu i ked ze "len" atypicku... Hm, je to neznesitelne tazke...ani neviem co vlastne chcem, len som strasne sama asi a neviem naco mam zit...

rita

No, ja nepracujem ani nestudujem....som doma a mam invalidny dochodok-brrrr az mi je zle ked to musim priznat. Velmi sa hambim, ale nejde mi sa nicomu venovat...snazila som sa, neslo to :-( Takze den je pre mna absolutnym prekliatim...Zevraj mam teda hlavne Hranicu poruchu a s tym spojene rozne dalsie diagnozy ako aj tu anorexiu i ked ze "len" atypicku... Hm, je to neznesitelne tazke...ani neviem co vlastne chcem, len som strasne sama asi a neviem naco mam zit...

Alternativa

Zuju,
ako si dopadla na skuske? Daj nam vediet, potesime sa s Tebou a ak treba, aj pripadnu bolacku pofukame :D