Co nesmie obsahovat prirodna kozmetika

Príspevok v téme: Co nesmie obsahovat prirodna kozmetika
akin

Ahojte,

chcela som poprosit tie z vas, ktore sa tym zaoberaju a rozumeju ako spravne citat zlozenie kozmetiky. Nasa som vela clankov, co by mali byt zlozky prirodnej kozmetiky, ale nic o tom co by nemali. Ako teda dokazem rozpoznat ze niektory pridavok nieje prirodny? Viete niekto o nejakom zozname, pripadne aj s nejakym originalnym nazvom...Dakujem moooc :))

Zoe123

Dobrá kozmetika by mala byť bez parfémov, parabénov, umelých konzervantov, zložiek z ropy a podobne - ale je zvyčajne problém, že takúto kozmetiku u nás ani nezoženiete

Katka91

Od naomibiocosmetics mám pleťový krém Light so ženšenom, zlatom a kostihojom a zatiaľ mi veľmi vyhovuje. Je to super kozmetika

Zoe33

Ja som nedávno objavila kozmetiku NaomiBioCosmetics. Mala by ybť bez alergénov, parfémov, parabénov, ropných zložiek i chemických konzervantov. Hlavnými zložkami sú ženšen, výťažky z kostihoja lekárskeho a zlato. Používam ju len krátko ale zatiaľ sa mi páči

levičanka

vlastabb, výrobky oriflame ani zďaleka nie sú prírodného charakteru, je to čístá chémia, výrobky sú plné parabénov, parfémov, farbív, denat. alcoholu..

kaciatko_7

A má niekto z vás skúsenosti s kozmetikou firmy Attirance? tá má byť tiež podľa všetkého 100 % prírodná, len mne sa tomu akosi nechce veriť...

nonono

Oriflame a neobsahuje ziadne chemicke latky? :D Vtip dna :D Citam zlozenie prvej veci, co mi teraz prisla z Oriflame pod ruku - je to ten Hojivy zazrak - a co nevidim? Petrolatum, Parafifinum liquidum - to su ropne produkty. Dalej je tam parfum.. no a samozrejme propylparaben - konzervacna latka, tiez pekny humus. Ostatne veci radsej ani nepozeram.

RNG

napriklad ked tam uvedu prirodny olej, niekdy sa nejedna o panensky, ale vytazeny toluenom, stabilizovany hydrogenizaciou a podobne.
A nie je ani precisteny na potravinarsku spotrebu, lebo kozmetika to nevyzaduje, je to predsa len "vonkajsie pouzitie".....