Antikoncepcia a jej vynechanie

Príspevok v téme: Antikoncepcia a jej vynechanie
Iwette

Potrebujem poradiť ohľadne antikoncepcie a jej vynechania. Beriem antikoncepciu už skoro dva roky ešte nikdy sa mi nestalo aby som na ňu zabudla. Bola som dva dni na chate a zabudla som si ju a tak som si dva dni nedala tabletku.čo mam teraz spraviť, keď už som doma?? Mám si dať teraz tie dve čo som zabudla? Pls poraďte.

Zdenuš

Prosím vás, potrebovala by som poradiť, berem antikoncepciu už dva mesiace, dobrala som druhé balenie, mala som týždeň pauzu ako zvyčajne, ale nemala som v tom čase peniaze na nový balíček tak mám tú pauzu už predĺženú o ďalší týždeň... Teraz som si kúpila až nový balíček...môžem ju normálne hneď nasadiť??? Ďakujem dopredu za odpoveď...dosť by mi to pomohlo, lebo fakt neviem, čo mám robiť...:-/

pau

lipid.. ak ich nenajdes tak sa do da urobit aj tak, ze by si si vlastne teraz spravila 7dnovu prestavku.. kedze si uz vzala 18 tbl ochrana by uz mala byt zachovana ale dalsie balenie nezacnes brat tak ako zvycajne! ale normalne na 8my den. a radsej do tej pauzy zapocitaj aj vcerajsok ked si nie si ista ci si si ju vzala. ak si ju aj vzala, nic sa nestane ak pauzu o den skratis.. horsie by bolo ju predlzit.

lipid

Ja mám taký jeden problém...dnes som si išla dať tabletku ako po ostatné dni, ale ja ich proste neviem nájsť. Mávam ich na zvyčajnom mieste, no dnes tam nie sú a som z toho úplne na nervy. Naš´tastie som tam mala už len dve posledné (alebo 3, ja si dokonca ani nepamätám, či som mala včera alebo nie:(). Mám normálne sa na to vykašlať a potom začať za týždeň nový blister tak ako by som mala, keby som ich všetky dobrala?

jajka001_

HAK je hormonálna antikoncepcia
a prečítaj si príbalový leták k tej tvojej, časť Čo spraviť keď zabudnem užiť tabletku

berunka12345

takze normalne mam uzit tie 4 tabletky co som neuzila hej ? a pokracovat normalne potom po 1 ? ale mam sa chranit tento mesiac ano ? a co je prosim ta to HAK ?

akinom007

berunka12345/ uzivaj Hak aj ked si 5 dni neuzila tabletku, ale s tym ze do konca cyklu (teda do konca doouzivania 21 tabletiek ) sa chran aj inka-kondomom, a dalsi mesiac uz si chranena normalne. V zaidnom pripade si nerob mesiac pauzu a podobne blbosti

berunka12345

takze mam teraz mesiac nebrat vobec hej ? a potom ked mi menstruacia pride tak si mam dat prvu tabletku pred nou ci po nej ?

rew

berunka12345> tak ako jajka pise, daj si teraz mesiac pauzu, chran sa inak, a HAK zacni zas brat ked v prvy den najblizsej menstruacie

berunka12345

ale co som citala clanky o vynechani tabletiek tak sa pisalo ze nesmies vynechat viac ako 7 dni ja nwm mno wobec ako to mam urobit