Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pocit neistoty

Príspevok v téme: Pocit neistoty
Fero 139

Dobrý deň,
mám 56 rokov, meriam 180 cm, vážim 100 kg. Už 8 rokov trpím pocitom straty rovnováhy a obávam sa, že spadnem, pričom z roka na rok je to horšie. Hlavne ak stojím na mieste a nepohybujem sa. Po skončení chôdze cítim potrebu okamžite si sadnúť. Pocit straty rovnováhy sa vždy zosilní pri styku s inými ľuďmi. Občas dostanem silný asi 2-sekundový záchvat straty rovnováhy, pri ktorom sa musím nutne niečoho pevného chytiť. V poslednej dobe sa k tomu pridal aj zvieravý pocit v strede na hrudi, občasné jemné, takmer neviditeľné trasenie prstov na rukách a problémy so zrakom (akoby precitlivenosť na svetlo).
Absolvoval som vyšetrenia u všeobecného lekára (krv, moč, EKG), ako aj odborné vyšetrenia na neurológii, kardiológii, urológii, ORL, FRO a psychiatrii, vrátane CT a MR mozgu a chrbtice. Výsledky boli dobré alebo takmer dobré.
Lieky ako Cavinton, Avertin, Enelbin, Betaserc, Tandoakan, Trental, Xanax, Diazepam, Citalec, Paretin, Efektin, Lexaurin a rôzne infúzie sa míňajú účinkom. Prosím vás o informáciu, kde ešte by mohla byť skrytá príčina môjho stavu.
S pozdravom a vrelým poďakovaním František