pitny rezim a mocenie

Príspevok v téme: pitny rezim a mocenie
cajik

..snazim sa dodrziavat pitny rezim, lebo ked malo pijem tak ma velmi boli hlava este aj na dalsi den.. kazdu hodinku teda vypijem pohar vody (myslela som ze je to len 1,5 dcl ale dnes som prisla na to ze ono ma 2,5 takze pravdepodobne to prehanam trochu.) spim tak 8-10hod. ked som doma tak chodim na zachod kazdu hodinu, co je sialene.. :/
ako si to mam teda rozdelit tak, aby som pila dostatocne mnozstvo tekutin (vazim 62kg) pocas dna rovnomerne ??

A-Z

Som toho nazoru, ze nejake zamerne vstavanie a pitie aj pocas noci nie je vhodne. Uz len kvoli narusenemu spankovemu rezimu, ktory moze velmi negativne ovplyvnit nas organizmus. Toriz len v spanku telo dostatocne regeneruje svoje fyzicke a dusevne sily. Dokonca sa poukazuje aj na fakt, ze nedostatok spanku moze viest k nadvahe, kedy pocas dna organizmus chutou na sladke kompenzuje chybajucu vitalitu - sladkostami. Cize dozaduje sa rychlej energie, ktorou je cukor... :)
Par duskou pred spanim neublizi, ani jedno vstanie na WC pocas noci. Ale niekolkonasobne uz hadam nie. Mozno by bolo vhodne sa aj zamysliet nad poslednym jedlom pred spankom, ktore by nemalo byt slane, aby nas prave smad pocas noci nerusil.

A-Z

youky,
v diskusnych forach sa nedaju vypisovat siahodlhe texty, hoci by si to mozno niekedy povaha veci vyzadovala, no uchylujeme sa k par vetam. A prave na tych par vetach sa zaklada reakcia.
Odpovedala som na 8 - 10 litrov vody, ktore si uviedol ako relevantny priklad na podporu tvojho nazoru, ze 3 litre su malo, minimum... Reagoval si ty prvy na mna, mozno aj z toho dovodu som rada, ze aj prvy z nasej diskusie odchadzas... ;)

cajik

dakujem za rady :) vyskusam to tak, nepit po 20:00.
mozno to mam aj len taky "blby zvyk"=kolotoc, lebo vzdy ked idem na wc tak sa napijem. cize potom o hodinu zas idem na wc a zas sa mi "ziada" sa napit....

jancecka

ako vás tak čítam, je teda normálne piť aj v noci? lebo počula som také, že v noci majú ladviny oddychovať :D tak neviem :D s manželom sme schopný cez noc, hlavne cez leto, vypiť dva a pol litra minerálky :D

andrea88

youki, douki :D ako ja len radím ako sa vyhnúť močeniu v noci, ak to niekoho otravuje. moje telo je aj tak bez tekutín cca 8hodin a nikdy som z toho nemala motáky a únavu, ako píšeš ... to možno majú starí a chorí ľudia..
ale marry-anne má pravdu, každý je iný a každému vyhovuje iný pitný režim!
mne napr.nevadí, že od 20h-22.30h(kedy zvyčajne cez týžden chodím spať) nepijem vodu.

youki

neviem ci to bola reakcia na mna, ale ja som nepisal, ze sa ma pit v noci pocas spanku. Len som poukazal na to, ze snazit sa umyslene vyhybat tekutinam pred spankom, aby som nemusel ist na wc je nezodpovedne, lebo telo je poto celu noc podvedome bez tekutin a rano z toho mozu prist neprijemnosti ako motanie hlavy, unava ...

silanka

youki ja ti tvoj nazor neberiem. len si myslim ze 6 litrov je normalne pre teba, ale mozno pre inych, ktori maju inu organizmus ako ty, je to skodlive.neviem ci si necital moj prispevok. ale ja som pila 6 litrov, lebo som aj sportovala, vypotila som to, ale velmi mi to skodilo. po odbere krvi som mala niektore hodnoty uplne mimo, a ked som prestala tolko vody pit tak sa to dalo doporiadku. tak mozem povedat, ze 6 litrov nie je vela ale je to VELMI individualne, lebo tvrdit zaryto svoj nazor a pri tom ja som zivy dokaz ze to tak nie je, no irituje ma to :)

mary-anne

tak ako ani ja si neviem predstaviť v noci piť :DD ešte aby som sa kvôli tomu budila, no kde sme ?!
pobavila som sa :D

tak si to proste zjednoťte tak, že každé telo je iné a každé si pýta iný prísun tekutín. no.. sa tu budete hádať :D