Koren po vytrhnuti zubu zostal dnu

Príspevok v téme: Koren po vytrhnuti zubu zostal dnu
januska99

Ahojte, vcera mi trhali zub. Vyberal mi ho pol hodinu a aj tak sa korene nepodarilo vybrat, ostali tam :( Zubar povedal, ze ich telo same vytlaci, ze staci, ked sa aspon kusok vysunu a bude ich moct vybrat. Mate niekto takuto skusenost, ze naozaj korene vyliezli same?? Citala som len o chirurgickom odstraneni korenov, este som nepocula, ze by sa vytlacili same. Tak sa bojim, ci ma to zas nezacne boliet :( Na druhej strane si hovorim, ze hadam zubar vie, co vravi, ale neviem... :(
A este - preco ma aj po niekolkych injekciach stale trhanie bolelo?? Pripichaval mi anestezu asi kazdych 5 minut :( A uz pri odchode z ordinacie som vobec nemala strpnute usta. Dal mi slabu davku alebo co?? Vsetci pisu, ze po injekcii nic necitim, ale ja som teda citila a riadne. Co ma potom caka pri chirurgickom odstranovani preboha ?:((

mate59

januska99 - nemaj strach, ďasno sa ti uplne uzavrie, vyhojenie rany po extrakcii zuba trvá aj 3 mesiace,potom sa ti zrazu to ďasno prederie a koreň vypadne.
Bude to ako vnútorný steh, ktorý sa časom dostane von.

modracik

Mne sa vytlacil na povrch asi po pol roku-bola to stolicka,a veru mi nevysekavala,len zachytila a šup, už bol von,ani som nezbadala.

rollka

mne raz trhali zub na pohotovosti,no nesiel im rontgen,tak ma upozornil,ze tam moze zostat koren.Aj zostal.Poslali ma na chirurgiu,dali mi injekciu a koren mi vysekaval dlatom.Nebolelo ma to,no len co som vysla von,tak ma chytila taka bolest,no hrozne.Pochopila som,ze mi dal nejaku slabu injekciu,pretoze ked mi trhali ten zub tak mi ta injekcia vydrzala az do rana.To ze koren vypadne sam,to sa mi nezda.Ale hlavne ze ta to neboli.Drzim palce.Ja by som isla k zubarke.

januska99

O zapale nevravel nic. Robil aj RTG pred aj po vytrhnuti. No a tie korene tam proste nechal, lebo nesli von. Pytala som sa ho, ze akoze kedy by sa mali same vytlacit. A on povedal, ze to po niekolkych mesiacoch, ze staci, ked sa kusok vysunu a bude ich moct zachytit a vytiahnut. Ved ale zatial sa mi ta rana zavre, tak tomu vobec nerozumiem :((

lili fuk

pravdepodobne si to citila pretoze zubok bol uz bolavy (mozno tam bol uz zapal) a este koren zuba pochybujem ze sa sam vytlaci uplne mozno zubar myslel pokial diasno trosku ustupi (opuch opadne)potom ho vytrhne