Nezistena diagnoza - viacere zdravotne problemy

Príspevok v téme: Nezistena diagnoza - viacere zdravotne problemy
MisoK

Som muz, mam 30 rokov, 186cm, 65kg, TK povacsine 120/80, doteraz som nebol vaznejsie chory. Pitny rezim a zivotospravu dodrziavam. Alkohol pijem uz len velmi zriedkavo, som fajciar.

Vsetko sa zacalo koncom januara. Vecer som si siel lahnut a pocitil som silne busenie srdca. Tocila sa mi hlava. Zaspal som asi po 3 hodinach. Rano som sa zobudil cely rozklepany, srdce busilo, hlava sa tocila, rozmazany zrak, motalo ma ako opiteho. Akotak som sa dostal do prace, z ktorej som odisiel skor a siel som na pohotovost. Poslali ma na interne, urobili EKG, dostal som infuziu a poslali ma domov (bolo mi uz celkom lepsie). Na druhy den som si zobral dovolenku, doobeda sa mi tocila hlava, tak som si siel este okolo obeda zdriemnut do postele. Ked som vstal, vyzeralo byt vsetko v poriadku. Az do vecere. Pri jedeni som zrazu pocitil silny naval tepla, spotil som sa, srdce silne busilo, hlava sa opat krutila, mal som pocit na zvracanie a na velku potrebu. Opat som sa cely rozklepal.

Na druhy den som teda opat skoncil v nemocnici, urobili EKG – OK, Potom ma poslali za obvodnym na odobratie krv. Vysledky krvi v poriadku, mierne zvyseny cholesterol (nezvykle). Stale som mal divny pocit v hrudi, ako keby zvieranie, hlava sa mi tocila, motal som sa, problemy s ocami. Na ocnom u prvej lekarky mi zistili zvyseny ocny tlak, dostal som kvapky, ktore som musel po tyzdni vysadit, lebo sa mi vsetko zhorsovalo. Siel som za inou ocnou, nepotvrdila zvyseny tlak, ocne pozadie v poriadku. Co sa tyka mojich problemov, nevedela poradit. Z internych vysetreni mam parkrat EKG – v poriadku, EKG Holter – lahka sinusova tachykardia (pulz priemer 77/max 135) – neliecena. Vysledky krvi na stitnu zlazu su v poriadku. V tomto obdobi som vyrazne schudol (na 58kg).

Takto to pretrvavalo v podstate dlhsie obdobie, ktore vystriedali hrozne bolesti na hrudniku. Opat som skoncil na pohotovosti, EKG vysledky OK, dostal som obstrek chrbtice plus mi bol predpisany Dorsiflex. Dorsiflex pomohol na treti den. Objednal som sa k ortopedovi kvoli chrbtici. O tyzden nato som nastupil na tyzden do inej nemocnice na vysetrenia. Nasledovali: EKG – OK, krv - OK, moc - OK, ECHO – OK, EEG – OK, ocne pozadie – OK, perimeter - OK. S podozrenim na SM ma poslali na MRI mozgu (ambulatne o mesiac). Vysledky MRI zevraj v poriadku. Medzitym som bol u ortopeda: skolioza, kyfoza. Odporucil mi rehabilitaciu, zatial som sa jej nezucastnil. S vysledkami MRI mozgu som siel na neurologiu, kedze sa nic nenaslo a mne stale nieje dobre, este ma doktor poslal na VEP a BAEP. BAEP vysledky v poriadku, VEP nie. Pri vlnach P100 mam hodnoty 113 a 119ms, pri vlnach N145 mam 193 resp. 199ms. Zaver: Mozne demyelizacne poskodenie zrakovej drahy. S vysledkami som sa objednal opat na neurologii, som objednany az na zaciatok augusta, takze cakam..

Stale mam nasledovne problemy:
- cez den zvysena telesna teplota (37 – 37,5), rano a vecer bez zvysenia

- problemy s ocami: zle videnie, rozmazane, farebne pruhy (kruhy, zablesky), pomaly preostrujem na ine predmety, celkovy pohlad je roztraseny, pri pohyblivych obrazkoch mi vynechava zrak - vidim trhane, vidim dvojmo svetla (napriklad hodinky na mikrovlnke, poulicne lampy, oprotiiduce auta) - svetla vidim dvojmo aj ked sa pozeram len jednym okom. Na prave oko vidim stale rozmazane, ci uz na blizko, alebo do dialky. Videny obraz mi pulzuje (trasie sa) v rytme srdca. Mam problem sa pozerat do dialky cez zabradlie, cez mreze. Vsetko za nimi mam rozmazane dvojmo, problem zaostrit na zabradlie (akekolvek)

- parkrat za den bolesti hlavy, niekedy rozne bolesti svalov, klbov - kratkodobe, niekedy bolest chrbtice

- prekolapsove stavy: divny pocit vnutri v hrudi, vyrazne mi pride teplo, pot, vyrazne tocenie hlavy, pocit na odpadnutie, pocit na zvracanie, trpnutie krku, sanky

- vadi mi svetlo, vyjdem von a musim mat slnecne okuliare, inak sa mi zle pozera. Vadia mi zvuky, napriklad zavretie suplika, cinknutie priborom, proste kratke silne zvuky. Pocujem ich niekedy tak silno az mi z toho brni cela hlava

- niekedy citim busenie srdca, uz nieje take vyrazne, ale je citit

- divny pocit v zatylku, ako keby strpnutie, pri prudsich pohyboch to citim ako trpnutie, sprevadzane s pocitom ako keby sa mi „krizil“ zrak (vtedy celkovo problem zaostrit ocami

- mierne bolesti criev, zaludka, nevolnosti

Stretol sa niekto s niecim podobnym? Vie niekto pomoct, kam este sa obratit? Ake vysetrenia podstupit?

Dakujem

[zruseny12]

...prepac ked si to uz pisal,vsetko som necitala...
***
Pri jedeni som zrazu pocitil silny naval tepla, spotil som sa, srdce silne busilo, hlava sa opat krutila, mal som pocit na zvracanie a na velku potrebu. Opat som sa cely rozklepal.
***
a k tomu jedeniu,preto som napisala toto,lebo si napisal,ze ti prislo pri jedeni zle...tak preto som myslela ze je to nejaka potr.alergia...
...ale aj tak na gastro by si mohol zajst...i ked nemas ziadne alergie...vysetrit zaludok/ci nemas helikobaktera/atd.ak si nieco o tom pisal prepac,necitam stare prispevky...

tak

... prepac, prilis velmi sa skumas, ... to je len psychika, ja tu nevidim problem, okrem Tvojho sebavedomia, sila mi tu chyba, ... pripada mi to cele take naopak, take vsugerovane, hypochondricke, ... take zitie skutocne Ti chyba, ja to tak vidim, barieru si si spravil, tak prec s nou, ...

MisoK

mariaa: cukrovku nemam, alergicky na potraviny niesom. Pisal som to uz. Nemam tieto problemy po jedle, ale stale. Co sa tyka zapalu, krv nic neukazala.

[zruseny12]

...daj si este urobit ci nemas cukrovku...cukrovka ze vraj sa moze dostat aj zo stressu...
a potravinove testy,ci nie si na nejake potraviny alergicky...
lepok,kazein,laktoza atd.
...a na gastro by si mal ist ked si mal po jedle tieto problemi...
fakt tazko sa hladaju priciny...

hmm3434

Miso ja to mam to iste tiez je to UPLNE ine ako niekedy proste citim ze som na tom ovela horsie a kazdy len ze si to namyslam a podobne a potom sa cuduju ze take stavy koncia samovrazdamy - no ked ti nikto neveri a tebe je proste zle dlho sa to vydrzat neda, neviem aky si inteligentny ale jedine sam sebe mozes pomoct lekari su zastupcovia farmaceut. firiem a nie ako niekedy ze pomahali ludom takze jedine od seba mozes zacat a na psychologa sa vytoto,, najdi si fajnu caju, poriadne ju vytrtkaj a budes hned psychicky v pohode (ja to tak robim)