Sociálna fóbia.

Príspevok v téme: Sociálna fóbia.
Nani 11

Ahojte.Niekedy mám pocit, že to v práci
nezvládnem a už ma odvezie záchranka. Pracujem v stávkovej kancelárii. Svoju prácu mám rada, baví ma. Môj problém je v tom, že ako náhle robím sama bez kolegyne, čo teda robím každý druhý
víkend, tak prežívam katastrofu. Stačí, ak sa mi k okienku postavia dvaja ľudia, tak sa mi začnú triasť ruky, mám obrovské búšenie srdca, potia sa mi ruky, tie ruky mi oťažievajú, začnem ťukať do klávesnice ako ďateľ a som rada, že ešte teda ťukám. Úplne ma to spomalý.No musím sa postaviť a otvoriť okno. Snažím sa to rozdýchať. Je to strašne ťažké zvládať túto situáciu. Naozaj, niekedy si myslím, že to už nevydržím. Takéto stavy
sa mi vôbec neobjavujú počas prítomnosti mojej kolegyne. Neviem, prečo sa mi niečo takéto stáva. Bola som 3roky na MD a predtým som pracovala bez problémov.
Napíšte mi prosím, či ste sa s takýmto problémom už stretli, či sa Vám to podarilo zvládnuť a hlavne ako. Ďakujem.

Lora K.

Ahoj, Ninka, vyzera to na SF :(. Bolo by fajn zajst za psychologom/psychiatrom na konzultaciu.

Inak je tu starsia tema Socialna fobia, skus si tam precitat prispevky, boli tam aj linky na knihy etc.

Drz sa, je to neprijemna vec :((!!

B.

Počúvaj hudbu, keď tam nie je tvoja kolegyňa, nemyslí na okolie. Nauč sa oddychovať, asi to nevieš, doma makáš asi jak fretka, stresík sem, stresík tam a telo si už aj bez stresu vyrobí stresík vlastný:) Asi toľko. Ak to nebudeš zvládať cca. jeden týždeň, tak vyhľadaj lekára.

Onn

ahoj, je to fobia ako vravis, mne pomohlo ze som prestal fajcit , zacal zdravo zit , cvicit a nabral som sebavedomie...Ale naozaj mas to tazke m je to velmi neprijemna vec ,ktora moze velmi ofplivnit, zivot :(