Stravovanie po vybere mandli

Príspevok v téme: Stravovanie po vybere mandli
Janka 123

V pondelok idem na vyber mandli, zaujimalo by ma ak strava je vhodna po operacii prvy tyzden-dva, kedze som sa stretla s roznymi nazormi. Krcna v meste mojho bydliska mi hovorila kasovitu stravu, krcna v inom meste kde ma idu operovat vravela prvae naopak ze uz aj na druhy den treba nieco tvrdsie ako napr nejaky suchsi rohlik, pripadne suchare a pod aby sa rana obrusovala. Takisto ludia s mojho okolila ktori tuto operaciu absolvovali hovoria rozne.
Druha vec je ze ak bude treba kasovitu stravu absolutne nemam sajnu co ja budem jest pretoze, puding, krupicovu kasu, detsku vyzivu nelubim:( takisto nelubum nejaku rozmixvoanu polievku, pripadne nejaky privarok, alebo zemiakovu kasu nelubim:( vsetky tieto veci co su kasovitej konzistencie ma napinaju:(
jedine co mi prichadza do uvahy su jogurty alebo jogurtove napoje ale ved tyzden an jogurtoch sa asi zblaznim.
Poradte

majka_21

Limberka, stale to bude uz len lepsie. Postupne sa snaz pridavat potraviny. Ja som asi na 5. den jedla uz aj domace pirohy napriklad. Ale vsetko uplne pomalicky. 4 kusky aj 1,5 hodiny. Mas cas, nikde sa nemusis ponahlat.

Limberka7

ahojte. som 2. deň po operácií.. snažím sa piť čaje (repík atď.) jesť zatiaľ málo, jogurty, rozmixovaný banán... inak to bez prehĺtania nebolí (24 hod. som vydržala bez injekcie/tabletky od olesti), aj pri pití sa to dá zniesť, pri jedení je to horšie..
chcela by som sa spýtať - mám očakávať, že sa to bude stupňovať a zhoršovať alebo naopak ak som mala celkom fajn priebeh sa to bude zlepšovať???? čo myslíte???

sumisumienka

Ludia, ja sa zblaznim, rano som sa zobudila a priserne ma boli hrdlo, zacinam mat aj nadchu. Ak budem chora, nemozem nastupit do nemocnice, vsak? Zajtra som mala ist, v sobotu mi mali mandle vyberat. Ach. :-( Oplati sa teraz investovat do vselijakych coldrexov, theraflu alebo aspirinov? Velmi tomu neverim, ze to pomoze za pol dna, kedze do lekarne sa dostanem najskor okolo 15-16:00. Alebo mam volat doktorovi, nech ma preobjedna? Len zasa potom neviem kolko mesiacov cakat. :-(

sumsumienka

Mna to caka v sobotu, v piatok nastupujem na kliniku. Uff, vobec som sa nestresovala, no ked som si precitala vase komentare, zacinam sa trocha bat. Nenavidim bolest hrdla :/

evka973

ja som si dala vybrať mandle v sukromnej a menocnici a som stým veľmi spokojnáá :) sííce bolíí to neskutočne ale je zakázane sprchovať sa vo vriacej vode lebo by to mohlo spustiť krvácanie a sprchovanie vo vlažnej vode v pohode a taktiež na ranajky mi tam dali v pohode kakao ale vsetko musíí byť takéé polostudene lebo tepléé jedlo može vždy sputit to krvácanie. Mrzlina je asi najlepší liek bždy bola najlepšia na mandle zmrzlina a taktiež to je aj neska ale ziadne vodové nanuky ani nič podobnéé ale ked je ta rana ešte cervstvá tak treba papať len smotanové nanuky alebo zmrzlinky :).

evka973

ja som si dala vybrať mandle v sukromnej a menocnici a som stým veľmi spokojnáá :) sííce bolíí to neskutočne ale je zakázane sprchovať sa vo vriacej vode lebo by to mohlo spustiť krvácanie a sprchovanie vo vlažnej vode v pohode a taktiež na ranajky mi tam dali v pohode kakao ale vsetko musíí byť takéé polostudene lebo tepléé jedlo može vždy sputit to krvácanie. Mrzlina je asi najlepší liek bždy bola najlepšia na mandle zmrzlina a taktiež to je aj neska ale ziadne vodové nanuky ani nič podobnéé ale ked je ta rana ešte cervstvá tak treba papať len smotanové nanuky alebo zmrzlinky :).

anjelik9

ja som hned na druhy den rano vydlabavalo vnutro rohlikov a k tomu pribinacka na obed normalne polievka a nejake pomlete mäso s omačkou a k tomu pyre a ked som došla domov na štvrtý den normalne ryžu a rezen v cestičku ;) aj ked ja som mala pocit že čim ich mam dlhšie vybrane tym viacej ma to boli ale tak do 10 dni to prešlo ;) a vôôôôbec to nebolo take strašne sado maso ako to tu na nete niektorí vykresľujú :)

becinka

ahojte, mne vyberali krčné mandle včera ráno a už o 5 podvečer som cestovala domov. nepociťujem nejak obzvlášť veľké bolesti, ale samozrejme mi k tomu pomáha Flector v prášku. tiež si neviem rady, čo také by som dala do úst. mlieko je Zakázané a taktiež mliečne výrobky!! vytvárajú kyslé prostredie a rany sa ťažšie hoja. nesmiem nič tvrdé, ten povlak tam musí byť, až pokým sa nezačne sám lúpať! a čo sa týka sprchovania a umývania hlavy - až o 6 dní po operácii. a samozrejme...ľudia, nežijeme v období 20 rokov dozadu, keď sa prikazovalo jesť zmrzlinu..tá sa taktiež nesmie jesť!