Stravovanie po vybere mandli

Príspevok v téme: Stravovanie po vybere mandli
Janka 123

V pondelok idem na vyber mandli, zaujimalo by ma ak strava je vhodna po operacii prvy tyzden-dva, kedze som sa stretla s roznymi nazormi. Krcna v meste mojho bydliska mi hovorila kasovitu stravu, krcna v inom meste kde ma idu operovat vravela prvae naopak ze uz aj na druhy den treba nieco tvrdsie ako napr nejaky suchsi rohlik, pripadne suchare a pod aby sa rana obrusovala. Takisto ludia s mojho okolila ktori tuto operaciu absolvovali hovoria rozne.
Druha vec je ze ak bude treba kasovitu stravu absolutne nemam sajnu co ja budem jest pretoze, puding, krupicovu kasu, detsku vyzivu nelubim:( takisto nelubum nejaku rozmixvoanu polievku, pripadne nejaky privarok, alebo zemiakovu kasu nelubim:( vsetky tieto veci co su kasovitej konzistencie ma napinaju:(
jedine co mi prichadza do uvahy su jogurty alebo jogurtove napoje ale ved tyzden an jogurtoch sa asi zblaznim.
Poradte

Janka 123

mary-anne/ no u mna je to zatial cerstve takze ja si to este dobre pamatam:) Toto bol vlastne prvy moj pobyt v nemocnici.

majka__

janka, ja som mala madle vyberane v decembri min. roku... bola som v nemocnici 4 dni a schudla som 3 kg... takze super :o(. na to obdobie nespominam rada. akoze operacia prebehla v poriadku, cely personal bol uzasny, nemozem povedat krive slovo. proste super to bolo. ale najhorsia bola ta bolest... som vedela, ze bez nej sa to nezaobide, ale na 3. den som sa uz rozplakala, i ked som sa snazila vydrzat... infuzie mi davali 3x do dna, ale som mala pocit, ze mi nezaberaju dlhsie nez na 3-4 hodinky... jedla som vtedy hrozne malinko. po operacii, ked som prisla domov, som sa uz snazila jest vsetko mozne. totiz zlakla som sa toho, co povedala jedna pacientka v nemocnici, a to, ze jej znamej ci komu operovali mandle, jedla same kasovite veci dost dlhu dobu a potom ked skusila nieco hustejsie, tak sa jej cela ta chrasta ci co to tam bolo na mandliach naraz zlupala a ta bolest bola otrasna... nieco hrozne. takze snazila som sa papat vsetko. i ked napr. som zjedla 4 pirohy a jedla som ich asi hodinu. po malilinkych kustickoch som jedla a pomaly prehltala. ale samozrejme, predtym, nez som zacala jest som musela zjest uplne rozdrveny ibalgin a aj ten som do seba dostavala polhodiny. cize tolko asi. ale po takom tyzdni uz boli bolesti mensie a po dvoch ci troch tyzdnoch som uz mohla jest vsetko (akurat na vianoce som uz jedla vsetko, co bolo na stedrovecernom stole - a bez bolesti!). snaz sa jest to, co mas rada, po malilinkych kusockoch (aj keby si mala pocit, ze si skoro nic neodhryzla...). a hlavne nech to neni horuce, lebo si uskodis. a inak... sprchovat a hlavu si umyvat som si nemohla 2 tyzdne od operacie... az po prvej kontrole...

mary-anne

ja si na tú moju op len tak matne spomínam, ale čo najviac, tak ked mi pichol tú "pozitívnu" injekciu do zadku. som sa smialaa, vrážala do stien :)) ... ja som odmalička vyrastala v nemocniciach , tak som si na to zvykla a nerobí mi problém asi žiaden zákrok (až na pôrod, ktorého sa bojím raz..) takže kludne by som si aj toto znova zopakovala.. si pamatám, som mala na izbe dalšie dve ženy, tie stresovali ako malé.. ja som išla prvá....
ale bolo blbé spať posediačky, stále odplúvať tú krv....
ale neboj, o pár týždnov budeš v pohode.... aj ked viem, že sa mi to teraz lahko hovorí...

Janka123

No uz mam za tym, dnes som dosla domov z nem. no poviem vam nikdy viac! Bolo to velmi neprijemne, pri vybere druhej mandle som sa zacala dusit, krv mi tiekla nosom aj ustami zakaslalaa som a cela krv na doktora:( hotovy krvavy masaker.
Na druhy den sa mi spravila zrazenia ktoru mi rezali ci vytahovali ci co to robili bez umrtvenia, celou silou mi tam potom doktoro zatlacil tampony na odsatie krvi az mi slzy vybehli.
Na treti den som na cely den dostala len 3 actimely, odpadla som na chodbe od hladu..no hruuuuuuuuuuuza. Ved mne byva zle od hladu aj ked som neni po vybere mandli musim casto jest. Otrasne , citim sa slaba..nemozem spat

mary-anne

no mne sa to raz v noci rozkrvácalo a poviem ti, že príjemné to teda nebolo. sme museli až záchranku volať, lebo nie a nie to prestať a skoro som sa tou krvou zadusila..brrr

luciferka

janka, tak sa stravuj tak neutralne, daj si nejake cerstve pecivo, to nie je tvrde, roztlacene zemiaky, ryzu, rybu, maso naprirodno, to ti nema ako oblizit, uvidis aj co ti budu davat v nemocnici a podla toho sa skus ked tak zariadit....ja som napr. vobec nemala chut ani jest...a po kazdom jedle treba vyplachovat...

luciferka

do mna na druhy den po vybere tlacili tvrdy rohlik s jogurtom a nemohla som odist z jedalne, kym som nezjedla aspon polku rohlika.....ono to je preto, aby sa ti ten povlak co sa tam vytvori zacal odlupovat....ja som doma nejedla ani kasovite, ale ani tvrde veci...to zistis, ked prides domov, co ti najviac vyhovuje, a jedla som len tak, ze som si dala kvapky proti bolesti, inak som nebola schopna jest este dva tyzdne po operacii....zenske so mnou na izbe hltali hned tabletky, ale to ja som nemohla...je to individualne...a ja som okrem tej horucej vody mala zakazane aj na slnko chodit....