som nedostatocne tolerantna voci partnerovi?

Príspevok v téme: som nedostatocne tolerantna voci partnerovi?
2kvietok7

mam uzasny vztah,milujuceho priatela s ktorym by sme si casom chceli zalozit rodinu.velmi mi na nom zalezi,len sa obcas citim byt v jeho zivote akosi navyse.priatel ma velmi specificke hobby,ktore sa da robit len pocas pekneho pocasia.prave vtedy,ked by som s nim bola rada aj ja.isla sa prejst,venovala sa spolocnym cinnostiam,no je to zlozite tak,aby som neobmedzovala jeho a pritom stale necakala,kedy sa mi on ozve..je mi z toho velmi smutno,ked vidim ine pariky ako sa vonku korculuju a ja cakam.uz som mu to povedala,on mi na isty cas zalepil oci tym,ze pojdeme.zobral ma na druhy den von a zas sa to opakovalo..poradte mi,co mam robit,ak ste mali niekedy v minulosti podobny problem..dakujem :)

llek

vies vztah je vzdy vzajomny a je to zalezitost 2 ludi. Na to aby prinasal uspokojenie pre oboch a aby fungoval musi byt vyvazeny, takze zhruba obaja rovnako davate a rovnako dostavate. Ak je vztah nevyvazeny, vedie to k frustracii a nespokojnosti minimalne jedneho z partnerov. Ty hovoris, ze ho velmi milujes, z lasky k nemu ho nechces obmedzovat a ze si sa mu odovzdala cela, ale nieco ta trapi, nie je to cele uspokojujuce, tak ako by si si predstavovala. Mozno vela davas a o nieco menej dostavas. Postav si otazku a skus si odpovedat: dava ti on rovnako vela ako ty? je ochotny on nieco kvôli tebe vo svojom zivote zmenit? ak mu navrhes buduci vikend vylet, vymeni fotenie za vylet s tebou? mas pocit, ze rozmysla o tom, ze ta nieco trapi vo vasom vztahu? Okrem toho, ty ako zena mozes vyuzit nase zenske schopnosti na to, ze pride postupne na to, ze ty si pre neho viac ako fotenie. Nie su to slzy, ani plac ani truc, ale je to tvoja sebaistota a sarm. Kukinka ma pravdu v tom, ze venuj sa aj ty svojim konickom, chod teda na korcule, ale nie tak ze sa ho budes velmi pytat, proste mu to oznam a to s neuveritelnym sarmom a odhodlanim (nie ustrachano). On musi proste pocitit, ze mu chybas, vtedy mozno nieco zmeni

2kvietok7

vebe on to uz tak trosku aj vie,ze mi fotenie vadi.su vsak dva aspekty:1)viem,ze je to jeho vasen,jeho hoby a nieco cim si krati volny cas 2)takto zil doteraz,cely cas kym nemal priatelku a ja mu teraz nechcem brat jeho volnocasove aktivity.prilis ho na to milujem.najviac ma vsak nahnevalo,ked mi jedna jeho kamaratka napisala,ze by som mu mala dat viac volnosti,lebo ze sa vobec nevenuje kamaratom..a to som uz ja bola skoro uplnev koncoch..lebo cez den spolu niesme..lebo sa venuje konickom..a vecer s nim uz ako teraz nemam byt tiez,lebo nechodi von s kamaratmi..alebo ako??neviem,ako si v tom uz viac poradit..odovzdala som sa mu cela,cele svoje srdce..celu lasku..a nechcem o neho prist len kvoli tomu,ze ma malo casu na seba.

2kvietok7

kukinka dnes sa s nim skusim porozpravat..on nieje typ,ktory by sa hadal a ja tiez kricat asi ani neviem.vzdy som bola dost ticha a vztah ktory som mala predtym bol s dost velkym egoistom a dufam,ze teraz to tak nieje..
teraz mi povedal,ze u mna dlho nechce ostat,aby som sa ucila.lebo mam skusky.ale ja uz mam dnes fakt knih a ucenia dost..radsej by som uz konecne bola s nim.neviem,v com je u nas problem.asi sa budem ucit a necham ho,nech ide domkou upravovat fotky.

vebe

Ono clovek moze spravit scenu, moze sa spravit urazeny, moze sa spravit nedostupny. To su nastroje, ktore sa daju pouzit. Ja si ale myslim,ze kvietok skor caka, ze priatel sa to pride sam, ze ten svoj volny cas travi vlastne sam so sebou a ze mu pri tom ona tak nejak nechyba, co ja osobne chapem, lebo to by bol znak toho, ze mu to doslo a ze snad dozrel. Ja si viem predstavit, ze je mily, ze je dobry clovek, ale nemozem si pomoct je egoista zapozerany do seba. Ved teraz je zalubeny, co je fakt stav velmi specificky, kedy su ludia ochotni vzdat sa vselicoho, len aby boli s milovanou osobou. Zalubenost ale casom opada, to vieme, tak ako sa bude spravat potom. Ako sa bude vediet vyrovnat s tym, ze sa mozno k svojmu fotografovaniu nedostane tyzdne, lebo hlavnym programom budu deticky a tie teda vyplnia ten cas poriadne. Stale si myslim, ze su to veci, o ktorych sa treba skor rozpravat, nie trucovat. Lebo trucom sa mozno dosiahne jednorazovy efekt, ale fotky pridu znova a zase pride truc?

kukinka

takze nakoniec si Ty na vine..hm.. Tak mu sprav scenu, ze nemienis cakat, ze nech si uvedomi, ze nie si babka, ktoru mozno "odlozit" a neskor sa k nej vratit. Zvykol si, ze s Tebou moze manipulovat..nedaj sa, ukaz ze sa nedas, aby si si ziskala jeho respekt.

2kvietok7

kukinka aj to som uz skusala.jeden den akonahle vypadol fotit som si povedala,vlastne ako vzdy ze sa idem zamestnat niecim..dakou cinnostou,aby mi ten cas,co ide von rychlejsie presie..rano mi slubil,ze okolo tretej pojdeme spolu kupit korcule a korculovat sa(tie korcule sme doteraz nekupili)..suhlasila som a tesila sa..prisli tri..styri..pat..sest..sedem..osem..zotmelo sa..a mala som telefonat, "to som ja..zabudla si na mna" teraz ako o tom hovorim zistujem,ze som velmi trpezliva..len dokedy mi to vydrzi.teraz foti..a ked ho vidim,aky je pritom stastny,mam vycitky..ze ja mu chcem toto stastie zobrat.. :(( asi som mrcha..alebo co :´(

kukinka

Na jednej strane Ta chapem, ze velmi tuzis byt s nim..No na druhej strane kazdy tuzi mat priestor na realizaciu a vlastne sukromie. Vo vlastnom vztahu som sa naucila, ze sa netreba az prilis snazit. Potom ma chlap pocit, ze sa mu zena serviruje a on je odstaveny. Chlap potrebuje mat pocit, ze Ta dobyja (a nie naopak). Ja by som bola na par hodin kvazi nedostupna, nech si uvedomi, ze nie si samozrejmost!

2kvietok7

dakujem vebe,aj ked toto v podstate uz viem, chcem s nim travit volny cas..on sice zije len sportom..viac menej individualistickym,ako je posilnovanie.obcas som uz proste v koncoch.. :( ako aj dnes,isiel na 3 hodiny fotit,potom sadol k pc a hodinu upravoval..napokon mi to vsetko ukazoval.ja som sa usmievala ako vzdy..aj ked som uz bola trosku z toho zufala.potom isiel fotit do zahrady a ja som zas cakala dake dve hodinky..kym skonci..ked skoncil zavolal mu otec a nieze by mu povedal,ze je u priatelky..ale ze je tam a tam..a foti..som z toho smutna