Opuch noh

Príspevok v téme: Opuch noh
raklo

Zdravim, moja 80 rocna babka ma uz pol roka opuchnute nohy, z nicoho nic jej napuchli, a ani po natierani kadejakymi mastami, nie a nie odpuchnut. Aj mala na ne od doktora nejaku balmaz, ale nepomaha jej nic. Ma problemy so srdcom, ale hento sa jej prejavilo z nicoho nic, viete prosim poradit nieco, co by jej zmiernilo tieto opuchy, alebo aspon bolesti, ktore preziva? dakujem za akukolvek pomocnu radu....

dusan

Čaj proti opuchom nôh + na odvodňovanie + zníženie kyseliny močovej

Žihľava - 15 gr
Pľúcnik lekársky - 20 gr
Baza/kvet/ - 10 gr
Betonika lekárska - 15 gr
Černica/list/ - 10 gr
Nátržník husí - 10 gr

Príprava: Do 1/2 litra prevarenej vody - 2 čajové lyžičky zmesi - 15 minút lúhovať, precediť - piť po dúškoch / 2 - 3 glgy - každú 1/4 hodinu v priebehu dňa - Prvé 3 dni sa môže piť aj 1 liter čaju.

geni

mam velmy problemove nohy neviem ci tak priberam alebo v nich mam vodu moje stehna litka su az nenormalne tluste na moju postavu aky caj mam pit alebo co mam vlastne robyt stym.

mjanik

omana-asi ide o nedostatok Jinovej(chladovej) energie-slabé obličky a aj slezina,preto pálenie

raklo-babičke špatne pracujú obličky a aj slezina a najmä srdiečko,sú slabé-doplniť energiu ( v takom veku má človek málo energie),posilniť obličky,slezinu aj srdiečko,akupunktúra!!!

cmana12

pracuji ako upratovacka v zahranici.tu je ale pracovna doba od 2 v noci do 12 do obeda a niekedy aj do 15.hod.moje nohy su uz po 4 hod.opuchnute a palia.vraviami,ze v tomto teplom pocasi to zavini malo tekutin.

jancecka

moja švagrina bola chorá na srdiečko, mala predpísané lieky Furosemid na odvodnenie, lebo jej zapuchali nohy, keď jej sem tam lieky prestali zaberať, zavolala sa pohotovosť a pichli jej furosemid do žily. Vtedy to zabralo hneď. Ale skúšali aj rôzne bylinkové čaje na odvodnenie.
Ja som momentálne tehotná a tiež mi neuveriteľne začali zapúchať nohy. Myslíte že je to nebezpečné? Mne doktorka navrhla, že nech si robím jednu slabučkú kávu denne, keďže káva odvodňuje ale nepomáha nejako. Lieky samozrejme nemôžem a bylinky sú tiež v tehotenstve tabu. Nebolí to.

A-Z

Tak to by si sa divil na co vsetko este aj v 21. storoci lekari nemaju odpoved alebo liek...
No ale k veci, ak lekar uzna, existuju na to lieky - diuretika, ktore ale zatazuju oblicky. Existuju aj rozne caje - bylinky s odvodnujucim ucinkom, pozri si na nete, ale vsetko by ste mali konzultovat s lekarom, kedze babicka ma vysoky vek a chore srdce. Bolo by ale dobre, keby babicka aspon trosku dodrziavala pitny rezim, aj ked je zname, ze starsi ludia nepocituju velmi smad, mala by najma cistu vodu po par duskoch v priebehu celeho dna. Nohy co najcastejsie vykladat, aj pocas noci by ich mohla mat vyvysene. Pridlho nesediet, prip. nestat, pri sedeni sa najneskor po hodinke trosku prejst, urobit par krokov hoci len po byte. Existuju aj jednoduche cviky - napr. len kruzenie v clenkoch do jednej ci druhej strany - pozri na nete.

raklo

Ano to som si toho vedomi, ale ona trpi chorobou srdca uz davno aj dvadsat rokov ak s anemylim, ale zjavilo sa to az teraz, a tak si myslim, ze ako sa to zjavilo, tak sa to aj musi nejako dat liecit, ved mame 21 storocie, tak nie je mozne, aby sa nic na to nevynaslo